Jump to content
FAS Goran
stozoran

Lancia Nuova Delta Platinum - problem sa ključem i otvaranjem vrata

Recommended Posts

Ili sam ja debil ili sam posenilio...

Skoro sam siguran da sam svojevremeno jednim od dva ključa sa fotografije manuelno otklj/zaklj vrata. Više ne mogu, ključ čak i ne udje do kraja. Kontam možda je neko čačkao pa zaglavio nešto u bravici ili su ipak tačne konstatacije iz prve rečenice.

Molim za pomoć/savet šta činiti i kako učiniti dostupnim otklj/zaklj vrata bez daljinca (ovo radi).

Hvala! :-)

 

IMG_20181129_2143537.jpgIMG_20181129_2144081.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@stozoran

 

Nisi senilan :) morao bi ključ da može manuelno da otključa vrata. Jel ima brava i na suvozačkim vratima, i neće ni tamo?

Imaš na ovom ključu desno dugmence da izađe (iskoči) sam ključ...da možda nije nekada to čačkano pa sada nije vraćen kako treba, pa zato ne može ni u bravu da uđe do kraja, ili... :question:

 

Screenshot_3.jpg

 

Ovde je vlasničko uputstvo za Nuova Delta, baci pogled, ima čitav segment oko vrata od 82 strane, a možda pominju i još nešto:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/38860-uputstvo-lancia-nuova-delta/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg nije ništa čačkano, a sa suvozačke strane nema "gde i u šta da se gurne". Obeleo sam čitajući ovaj manual...

Mislim, čak i da jeste čačkano (a nije), trebalo bi da drugi ključ može. Otprilike da oba udju 2/3 i to je to. Jedino logično mi je da je neko od narkomana oko zgrade nešto trpao unutra... Mislim, šta činiti? Idu hladni dani, vrisne akumulator i onda mogu samo da oblećem oko auta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, onda bih i ja posumnjao da je neko nešto nagurao u bravu na vratima.

Ili, možda da probaš da malo podmažeš ključ sa WD40, možda će lakše da uđe... :D ...zna slično da se dogodi sa bravom gepek vrata na Stilu jer dok se vozi baca sve pozadi, pa i na nju...i onda krene da zeza sa ključem isto tako da neće da uđe do kraja. Kao da zapekne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...