Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Danas se ponovio sa el. biciklom: Maxwheel  Ranger 500.

Cena 380 evra.

Parkiranje po centru N. Sada u radno vreme je haos. I meni je ovo rešenje, za moje uobičajene rute.

Traži malo ”ulaganja”. :D

Ali isplativost investicije je neverovatna.

Svakih 100 km vožnje Alfe me košta 12,5 evra, bez uračunatog održavanja.

 

Macwheel.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam racunao koliko bi me kostale baterije, odrzavanje (ima i to, verovali ili ne) i ispade da pedaliranje drumasa + motor od 125ccm izadju daleko povoljnije i fleksibilnije (mozes i u park i na autoput zavisno koji bicikl uhvatis :D ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može to i za BG ako je dobra baterija. Bitno je menjati brzine na prenosu, sve može i po BG da se završi. Nisam pristalica e-bajkova, ali kako je u BG po pitanju gužvi i kako će tek biti kada se novogradnje popune....e-bajk će mi biti primarna opcija za posao. Oko održavanja takođe ima posla, opet zavisi šta "turiš" od komponenti na bajk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam još domet, bukvalno sam ga juče kupio.

A danas je padao skoro sneg (To zbog otvorenih bašti).

Ja sam godinama vozio bicikl, ali nisam pristalica odlaska do mušterija oznojan.

Ovde postoji mod 0, gde radi samo ručica gasa i ide do 25 km/h.

Računao sam i ja. Skuter sa godišnjom registracijom, malim servisom i garažiranjem me izađe min. 300 evra godišnje + sama kupovina za veći iznos od ovog skutera. I za svaki km ti treba i gorivo za njega.

A ovde sada samo godišnji servis + pasulj za svaki km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da su za NS najbolji el tronineti iako ne mogu ocima da ih vidim. Ali pored toga sto neoznojan stizes svuda, trotinet se jako lako spakuje i odlozi gde god hoces. Sa biciklovima (a pogotovo elektricnim) je problem gde ih ostaviti jer ih kradu kao blesavi

Share this post


Link to post
Share on other sites



Ali pored toga sto neoznojan stizes svuda...


Džaba sve kad neki od nas budu gola voda čim se 10 sekundi izlože suncu

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

El. trotinet nisam uzimao u razmatranje.

Bicikl ću vezivati za nepokretne predmete, imam ozbiljan lanac, ali i onaj od više elemenata, flahova.

Uz to neće biti na ulici više od 15-20 min, par puta tokom te moje dnevne ture. A na jednom mestu je i u ograđenom parking prostoru u koji možeš ući peške, ali nije izloženo pogledu prolaznika.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/6/2021 at 8:35 PM, rkoma1986 said:
Kakav li si onda posle pola sata voznje bicikla

'De smem da probam
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reci slobodno da mogu da pomognem sve oko auta šta treba, da se ne maltretiraš za sitnice... osim ako ti nije poooosebno drago da te maltretira  :lol:     :P

 

 

IMG_20210730_105152.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@PremieRacing

Haha!

Taman sam hteo da komentarišem tvoju belu aždaju i kako si ostavio jedva dovoljno mesta za jadnog belog Punta sa desne strane.

Ma tvoja koleginica i ja se znamo sto godina i sve ide u rok službe. I moja je ideja bila da joj proverimo nivo ulja u motoru posle vožnje do mora i nazad. Za svaki slučaj, pošto ko zna kad je to zadnji put gledano.

Kod mene na Alfi je prijavio manji nivo ulja posle oštrije vožnje do mora i nazad i pređenih 1500 km. Dosuo sam oko 0,5 litre.

Edited by Grafit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najnovija dešavanja:
pre tri nedelje, u petak, krenem iz N. Sada za Bgd autoputem. Taman što sam izašao na autoput i uključio tempomat, odjednom skok temperature u crveno. Izbacujem iz brzine i stanem u zaustavnu traku. Sačekam da padne temeratura i uz još dva stajanja dovučem se do OMV pumpe posle mosta preko Beške.
Zovem Atlas, pomoć na putu, oni stignu za pola sata i odbace mi auto do majstora na Telep.

Majstor konstatuje da je procureo hladnjak ulja, posle njegove zamene utvrđeno da je otišao dihtung glave. Glava se skida i nosi kod majstora Cubike da se testira. Posle toga ravnanje i zamena vođica izduvnih ventila. Naravno, novi dihtung, zamena ulja i antifriza, jer je pomešao to dvoje.
Usput odrađeno još par sitnica i preuzeo auto posle tri nedelje.
I evo ga račun...

 

slep.jpg

racun.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ruke skupe, ali ni moja satnica nije jeftina. Da tražim jeftinijeg majstora ne bih rekao da je pametno.

Ostale su dve sitnice:

- pali mi se hill holder kada blago kočim, recimo pred semaforom (to je trebalo da reši prekidač štop svetla na papučici kočnice)

- kad se vozi na 1.500 o/min zna da malo trza. Ne trza kad se ”prelazi” preko tih obrtaja, svejedno da li sa jačim ili slabijim ubrzanjem, nego samo kad se vozi na tim obrtajima.

Proizvođač remenice?, ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, MS PK said:

Ko je proizvodjac ove remenice radilice?

Nemam pojma, ali mi je receno u Goran servisu da ih menjaju redovno kod odredjenih Fiat/Alfa modela, ja sam dva puta menjao za godinu i po dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Grafit said:

- kad se vozi na 1.500 o/min zna da malo trza. Ne trza kad se ”prelazi” preko tih obrtaja, svejedno da li sa jačim ili slabijim ubrzanjem, nego samo kad se vozi na tim obrtajima.

Proizvođač remenice?, ne znam.

Moguće da su ti ubacili fiksnu remenicu. Pa otud to trzanje. Tako su meni objasnili, jer imam fiksnu remenicu radilice. 

 

600e, toeto uglavnom....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za ovih 7700 je neki Corteco ili tako nešto. Kod mene na autu potrajalo oko 15kkm (stavio prethodni vlasnik) i ja sam menjao pa je stavljen Dayco. A videćemo koliko će on potrajati

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 hours ago, MS PK said:

Kakve veze moze imati remenica sa tim?

Plivajuća remenica, plivajuća. 

 

GOOOGLAJ ČOVEČE MALO!!!!! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...