Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Posle punih 8 godina na ovom forumu, promenjenih par automobila za to vreme, došao je i taj trenutak da predstavim svoj trenutni prevoz: Alfa Romeo 159 1,9 JTDm.

Automobil sam uzeo pre mesec dana po preporuci drugara. Godište 2007, 120 KS, kilometraža proverljive istorije, 156.000 km. Uvoz iz Holandije pre 18 meseci, ovde održavan u Stojanovu.

Otkako sam ga uzeo skidane su dizne i nošene na proveru, nisu reparirane, jer nije bilo potrebe, već samo neki delovi koji su bitni za rad u leru.

Kupio sam 2 nove zimske Continental TS860 i imam dve malo starije Michelin Alpine A4, 16”.

Kupio sam Alfine 18” alu felne sa dobrim letnjim gumama. Sad treba dočekati proleće...

Odneo sam da mi na vrata zalepe providnu foliju za zaštitu od nepažljivih komšija.

 

Još želim da ugradim 2 DIN muziku i rikverc kameru. Kad se završi prevod vozila na mene, tj. dobijem saobraćajnu ide kasko u DDOR-u. Fotke su sa oglasa sa 16” felnama i zimskim setom.

Fotografija felni je 18” set sa letnjim gumama.

 

Alfa 1.jpgAlfa 2.jpg

Alfa 3.jpgAlfa 4.jpgAlfa 6.jpg

Alfa 7.jpgAlfa 9.jpgfelne 18.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala!

 

Boja je super, da je bio srebrni, samo bi se okrenuo i otišao. Ne bi ni uzeo u razmatranje. E sad, boja ”ima problema” na haubi. Skinuo se lak na par mesta. Pokušaću to da rešim.

DPF je na dijagnostici pokazao zapušenost od 107%, znači savršeno :cry:. Pre neki dan sam ga provozao po auto-putu da ga malo produvam, a sutra idem da promenim sve pločice na diskovima, pa ćemo proveriti stanje DPF-a. Gledaću da ga ne skidam. Od nedelje ću verovatno do Safe chip-a da vidim da li je dovoljno dobar za remap.

 

Inače, veliki servis je urađen u Holandiji na 99.000 km. Mali servis sledi za 5-6.000 km. Turbo i zamajac su dobri.

U vožnji se čuje neko škripanje kad se prelazi preko neravnina. Vešanje je utegnuto, kad se ide preko ležećeg oseti se da je sve na mestu, ništa ne klapara. To ćemo istražiti, pa da se reši. Koža na sedištima je prilično sačuvana, nigde pocepana (samo na jednom mestu, gde se i ne vidi, ima mala posekotina). Sviđa mi se kako je živahan, otprilike kao i Bravo II koji sam imao, sa istim motorom. Verovatno zahvaljujući 6-brzinskom menjaču i prenosnim odnosima u njemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prelepo izgleda ova kombinacija boja :o

Sto se tice DPF-a meni kada sam kupio Brava bio je 103% ili 101% zapusen, ali se redovnom voznjom to sredi :D 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

colour block, perverzija.. strasna Alfa!

Patosnice za golfa II, za smeće.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlična izvana i iznutra!

Imaš u Sr. Mitrovici servis koji čisti DPF  ako bude bilo problema sa njim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja da se nadozvezem za boju,perfekcija.Ta i crvena,za 159 pun pogodak.Sad sto se tice odrzavanja boje verujem da je zahtevna.U zdravlju te sluzila i puno bezbriznih km :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, hvala ljudi.

 

Jutros, ranom zorom, oko 8 h, sam otišao do mog majstora da promenimo sve kočione pločice i posle toga priključili komp da vidimo stanje DPF-a posle produvavanja na auto putu.

Zapušenost sa 107% smanjena na 22%. Odlično!

 

U njemu nisu više ove gumene patosnice...

 

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je Goran rekao da ta zapušenost ide do 200% i da je tek onda beton, ti 100 i kusur procenti redovno padnu na tipa 20 posle regeneracije tako da je to bez brige. Jedino ako dođe u situaciju da radi prečesto regeneracije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, to je dobro za znati.

Kažu da regeneracija ide na svakih otprilike 2.000 km. Ja prelazim 10.000 km godišnje i vozim uglavnom po gradu, a par puta godišnje odem do Bgd i par puta do Segedina. Taman će biti regeneracije u pravom ritmu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Regeneracija ide mnogo cesce i interval zavisi pre svega od rezima voznje a samim tim i brzine zasicenja DPFa...vazno je povremeno izaci na otvoreni put i voziti neko vreme na visim obrtajima. Moje iskustvo sa regeneracijom i DPFom na Cromi: sipao uvek GDrive, jednom do dva puta nedeljno ne posao isao obilaznicom i tu ga vozio 2500-3000 obrtaja u 3. i 4. brzini i nikada nisam imao problema niti sam razmisljao o regeneraciji i samom DPF. Jednom godisnje Goran na malom servisu kaze da je sve ok i ja teram dalje
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To za 2000km nisam siguran ni na novom autu da je, kod mene dok sam isao na otvorenom svaki dan (10-15km na 100-110kmh) je radila na nekih 280km, a sada kada gazim kroz guzvu non stop je na samo 150km, i bas je mucenje i za auto i za mene...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Regeneracija kod mene je otprilike na 250 - 300 km, manje vise. Voznja cist grad. Bude regeneracija i na 500, ali to je kada tih 500 km predje na autoputu.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, to je baš često. Ja sastavim po 1-2.000 km čisto gradske vožnje. Moraću pratiti stanje DPF-a i spram toga reagovati.

Hvala na upozorenju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema sta da reagujes, kada pocne regeneracija u brzinu nize i samo lagano :D

Ne opterecuj se time ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok ti DPF ne pravi probleme - ne bi ga dirao. Kad krene da pravi, ''ubiješ'' :D ga kako dolikuje i opet voziš bez problema. :thumbup: 

Čestitam na novom autu. B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu brzinu niže redovno radim, tj. oštrije vozim. :)

 

Ne bih ga ubio/izbacivao, jer radi posao kako je fabrika zamislila.

Kad počne da me sekira... razmislićemo.

 

Hvala, skroz sam zadovoljan kolima, sledeće je da izaberem 2DIN+rikverc kameru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto onako kako registruju auta svabe, englezi sa pocupanim DPF filterima. Eno po forumima stranim primera koliko hoces nije to samo kod nas. Mada nece me iznenaditi da ovi nasi smisle nesto ipak smo mi poznati po tome da moramo biti veci katolici od Pape..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Dach@ Trudiću se da uživam.

Ja menjam auto na svake tri godine i ”tražim” auto koji bi vozio duže od te tri godine.

DPF ostaje dok ne počne baš da pravi probleme, a onda, videćemo.

Najbitnije da se ne opterećujem time i da uživam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apsolutno najlepša kombinacija enterijera i eksterijera na 159ci. Jedino, moja lična preferenca bi bio karavan, meni je lepši. :)
Dugo da se voziš!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...