Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Hvala, lep je osecaj u voznji dosta je udobna,nista od plastike se necuje da krcka skripi, motor izuzetno tih.

Ugradjen tng potrosnja 8.8-9l sada po zimi iskljucivo gradske voznje.

E sada po gradu konja taman na auto putu 100 savrseno do 120 e sada meni malo trese na 130 ali cu videti da sredim trap ili sta vec.

 

Uglavnom jako lep auto mene je fascinirala karoserija teska vrata netko kod pezoa ko od kartona da su , enterijer jako zanimljiv gepek tu i tako ok je,lepo nosi plin 1.4 8v malo slabiji za putovanje ali zato za grad,pokretan brz taman.

 

Lepo se sedi u autu kao u dzipcicu menjac mi je lepo pozicioniran komande za grejanje malo cudne ali ok.

Km sat ogroman i pregledan,mesta pozadi dosta klupa se pomera. Pa gepek moze da poraste.

Generalno fali mu gepek ostalo je bukvalno top.

 

Potrosnja ulja umerena kako su me naplasili hahaha... Imao sam merivu 1.6 e to je ludilo za ulje pije ko friteza.

 

Do sada 5000 km 2007god sa 118000km proverenih i pravih km mislim da sam uzeo dobar komad.

 

Vec gledam musu ali u top fulu panorama koza cak mi i automatik zanimljiv...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja ti je prosečna brzina za tih smešnih 8-9l TNG? Ja za tu potrošnju čorbe ne bi ni ugrađivao TNG :unsure:

Meni je ok koncepcija Idea super, al za žene. Nervira me visoka pozicija sedenja, kao i sam položaj za volanom, kao i sedišta koja nemaju ama baš nikakvu bočnu podržku, a i kratka su (doduše bolja nego u 500L).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma za grad je super izbalansiran,a može i da putuje.Sa novim ograničenjem brzine na autoputu
Verujem ti za Musu

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se pozicija sedenja bas svidja, doduse od pikasa merive evo do idee nema sanse da sada udjem u klasican auto, navikao sam na visu poziciju , benzina mi je trosio 7.5-8.5 plina do sada 9l, lagane voznje , imam komsiju koji ima 1.4 sa 16v bukvalno 1-1.5l vise plina mu pije al da se ne lazameo ide dosta bolje.

 

Putujem u grcku letos nadam se da cu se upakovati planiram i kofer ako ima neko nesto negde povoljno javljajte.

 

Pukla mi je cantra za vodu porucen nov hladnjak ne moze samo cantra,set za zupcenje 30e ja ne verujem al sta da se radi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to nije gradska vožnja. Na kom uzorku ti je ta prosečna brzina? 

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nas kako ja merim sipam pun plina i cekam da se istrosi resetujem km, vise puta merio nekada bude i manje, tipa 8.7 , ima razlike od pumpe do pumpe ja imam neku knez karticu plim mi uvek -5 do -6 din i tu mi na pun rezervoar uvek oko 9l... Meriva 1.6 sa 100ks je meni trosila 10-11l tako da je ovih 9l mozda i malo jace , mada iz mog iskustva uvek mi je plin bolje lezao i manje trosio na 8 v nego na 16v.... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepa Idea da te super sluzi! 

Viljuske sam uzeo od Tejovica ako se dobro secam 30 ili 35 eura je kompletna sa kuglom i silen blokom.(Procitao da treba da menjas) evo vec 70k km sa tim viljuskama bez problema.Tako da i njega mozes da uzmes u obzir.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da da imam ja odlicno iskustvo sa tejovicem, nasao sam i nekog tipa kod plavog mosta stari tip a valjda saradjuje sa njimj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sada možeš da kažeš da imaš ideju kad god ti se prohte


Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha... Tako je, auto me sve vise odusevljava nit mali nit veliki neka sredina , nadm se da ce sluziti lepo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolja kupovina nego da si kupio hečbek iz više klase...mene zezaju što mi Mercedes u garaži, i što sam Alfu dao burazu...koji će mi kada mi Punto sve zavšava.

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za grad je odličan, ono da ga voziš najviše 45 minuta u cugu. Odličan je za prevoz stvari, tipa veš mašina, kutije i slične. 

Za sve ostalo je teška bulja. 

Nisam vozio Renault Modus na primer, verovatno ima bolja, tj duža sedišta od Idee, i bolji položaj za volanom. 

Ja se više na MPV ne vraćam, serem se u praktičnost i relativno malu potrošnju, kada mi je neudobno i ide ko slina. 

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne znam šta tebi marko toliko znači ubrzanje i odziv na gas u gradu gde su konstantne gužve i ograničenje uglavnom 50 km/h. Pogotovo što auto verovatno koristiš 90% godišnje za vožnju po gradu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači mi za preostalih 10% kilometraže koju napravim van grada :rolleyes:, znači mi što se Golf 5 2.0TDi BKD, koji sam nedavno kupio, neuporedivo lakše i lepše vozi, što udobniji 5 puta.... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radim u car go prelazim dnevno 200-400 km i tvrdim suprotno , meni bas zbog tih dugih voznji auto top pokretan stvar ukusa neko ga voli neko ne...

 

Meni odgovaraju neke druge stvari jbg druze taj golf verovatno dodje do 9l dizela mada znam da svida vama trosi 4-5l hahaha...  Pa ti uporedi mojih 9l plina. Uporedi dnevnu , nedeljnu, mesecnu potrosnju,gde je reg odrzavanje...

 

Sve ima svoje meni auto donosi zaradu tako da je ideja top.

 

Em nazad se visoko sedi sto je vrh,pozadi se klupa pomera mesta sasvim dosta.

 

Verovatno ce morati kofer za more da se pazari al nek samo sluzi.

 

Vozio sam ja i alfu 156,lybru,147... Ne kazem da mi nije zelja delta,159 al jedno su zelje a drugo potrebe..'

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 minutes ago, neshtry said:

koji će mi kada mi Punto sve zavšava.

Svi smo razliciti... Vidis, za mene je Punto bio sprava za mucenje. Nikad se nisam namestio u njemu kako treba, a imao sam ga 6 godina.

Lepo me je sluzio, ali ne bih ga ponovo uzeo bez (bas) preke potrebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno nemam pojma koliko troši Golf! Nisam ga ni vozio nešto, pošto sam slomio nogu, možda sam prešao 500km. Midea 1.3 sa prosečnom brzinom od 22km/h po bordu troši nešto tipa 6.0l zimi, to je realno 6.5-6.6l/100km. Briga me i da Golf troši 9, ako me kao auto zadovoljava. O udobnosti neću da pričam, prešao sam skoro 45000km sa Ideom, valjda znam kako mi je. 

6 minutes ago, Smireni said:

Svi smo razliciti... Vidis, za mene je Punto bio sprava za mucenje. Nikad se nisam namestio u njemu kako treba, a imao sam ga 6 godina.

Lepo me je sluzio, ali ne bih ga ponovo uzeo bez (bas) preke potrebe.

Potvrđujem! Vozio sam i Punta 2, isti klinac kao Idea, sprava za mučenje. 

 

4 minutes ago, Rile_bg said:

Idea i Musa su se pravili sa 1.9 100ks i 1.6 120ks dizeli tako da sam auto nije bio problem vec 1.3 motor.

Može da ima i 300ks, koncepcija auta mi se ne sviđa, rekoh, neću da vozim kombi. 

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno ne znam kolika je razlika izmdju sportingovih i obicnih sedista u putnu, ali sportingova nisu uopste neudobna ( barem sto se mene tice ). Na skodi roomser su mi losija nego sportingova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...