Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Nećete verovati, ali Dacia je skoro najbolji auto na svetu :)

Recommended Posts

EuroNCAP uvodi nov sistem bodovanja na testovima: Logan zvezdice

 

download.jpg

Prošle godine navršilo se punih 20 godina kako EuroNCAP sprovodi testove autombila u cilju da oni
postanu što bezbedniji. Proizvođači automobila su prihvatili ovaj sistem testiranja kao novi standard u
industriji, i tako je do današnjeg dana. Procenjuje se da je zahvaljujući ovom sistemu spašeno skoro 80.000
ljudi od 1997. godine, a tokom tih 20 godina testirano je preko 1.800 različitih modela automobila.

Međutim, proizvođači su vremenom počeli da prave svoje modele tako da lakše prolaze
testove, odnosno u jednom trenutku skoro da nije bilo automobila koji nije dobijao 4 ili
maksimalnih 5 zvezdica. Pokušavalo se stati na kraj tome uvođenjem novih, strožijih kriterijuma,
ali sve je bilo kratkog daha. Trenutno EuroNCAP dosta pažnje pridaje opremi sa kojom dolazi testirani model,
pa dosta poena donose aktivni i pasivni sistemi zaštite, kao i sistemi asistencije vozaču.

Ipak, danas je EuroNCAP saopštio da uvode novi, superiorni kriterijum ocenjivanja preko uvođenja
novih, najznačajnijih zvezdica do sada - Logan zvezdica.
Marie Brasseur, zadužena ispred EuroNCAP za komunikaciju sa medijima, pojašnjava o čemu je reč:
''Želim da Vam predstavim inovativni, superiorni metod testiranja automobila - Logan zvezdice.
Svaki auto će moći da dobije minimalno jednu, maksimalno pet Logan zvezdica.
Standardni način ocenjivanja ostaje i dalje, standardne zvezdice na koje ste navikli su i dalje tu, ali sada
uvodimo novi test. Na osnovu informacija o ponašanju na putu Dacie Logan MCV, zaključili smo da svi automobili
danas moraju da imaju takav nivo upravljivosti. Logan MCV je svetionik, etalon kome svi ostali moraju težiti.
U suprotnom, sa tim autima je nemoguće upravljati, nemoguće promeniti saobraćajnu traku, a o zimskim uslovima 
vožnje da Vam i ne pričam.

Preliminarni rezultati na do sada testiranim automobilima su nas veoma iznenadili. Mnogi aktuelni modeli za koje smo smatrali
da su izuzetno bezbedni na putevima, pokazali su se loše. Tu bih pre svega želela da istaknem npr.:

2017. Audi Q2 1.4 TFSI 150 KS S tronic - 1 Logan zvezdica
2017. Audi Q5 2.0 TDI 190 KS quattro S tronic - 1 Logan zvezdica
2017. Mercedes C 220d 7G-Tronic - 1 Logan zvezdica
2017. Mercedes GLC 220d 4Matic 9G-Tronic - 1 Logan zvezdica
2017. Škoda Superb 2.0 TDI 190 KS, 4×4 - 1 Logan zvezdica

Nadam se da će proizvođači poput Mercedesa, Audija da se ugledaju na Daciju, i konačno naprave auto
u skladu sa modernom tehnologijom.

Preuzeto sa - FakeBlog.com

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde komotno može i novi Tipo sa svoje 3 zvezdice

 

Al' kako spin škola pravi sprdačinu i zaebanciju od jedne stvari koja je debela bruka, skrećući temu sa dokazanih činjenica

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, neshaoct said:

Sve od ''fake news'' mora da bude u CODE (kao ''vesti'' gore), ili leti sa Foruma. :) 

Kada je u CODE, onda Google to ne može da vidi, ne može da indeksira, i onda nema problema za domen FLCS. 

 

Zasto? Bilo bi zanimljivo videti u koliko novina bi izaslo :lol::lol: Do sad nevidjeno, Dacija bolja od Audija :D Ako ste do sada vozili Merecedes, pravili ste veliku gresku :D Do sada nevidjeno u Srbiji, ljudi vozili losija vozila nego komsije :D

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Velikodostojnici i sveštenstvo SPC masovno prodaju svoje džipove i Audije, prelaze na - Dacia Logan MCV

 

spc vozni park.jpg

Veliki broj sveštenika SPC je tokom dana, a očekuje se da će nesmanjenim tempom tako biti i u narednom periodu,
odlučio da zameni svoje skupocene Mercedes G klase i druge SUV modele, kao i limuzine Audi i Škode Superb, za Daciu Logan MCV.
Pitali smo jednog od njih, koji pokriva teritorijalno veliku eparhiju, u čemu je stvar:

''Znate, i mi smo bili u zabludi da kupovinom Mercedesa, Audija, ili u manjim eparhijama barem Škode Superb, dobijamo sigurnost,
kvalitet, upravljivost. Ali, u svetlu nedavnog ''Daciagate'' skandala, saznali smo da smo bili u zabludi.
Nedavnu pomoć države od milion evra mnogi od nas će iskoristiti da pređu na Dacia Logan MCV. Evo, polazim od ličnog primera,
eparhija mi je velika, vernika dosta, jel' treba da se negde prevrnem kada krenem do njih? Jel to treba da mi se dogodi, da budem 
zarobljen u jednoj saobraćajnoj traci? Možda im je neko umro, možda je u pitanju slava, ili bilo koji drugi događaj gde treba da im 
uzmem barem 50 ili 100 evra, i šta treba da mi se dogodi...da ne stignem, da se prevrnem, da, Bože me prosti, možda neko drugi 
uzme mojih 50 ili 100 evra?? Dacia Logan MCV mi daje sigurnost da ću uvek stići da im uzmem barem 50 ili 100 evra, što izgleda 
sve do sada nije bio slučaj, ali samo Bog nas je pogledao i zato smo mogli nekako da obavljamo svoje dužnosti.''

Preuzeto sa - FakeBlog.com

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ti jos jedan naslov: Ispovest poznatog pevaca Darka Lazica: "Preziveo sam voznju auta koji nije bio Logan MCV" :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dacia Logan MCV proglašen evropskim automobilom godine za narednih 5 godina

 

rsz_2018-european-car-of-the-year-logo.jpg

Stručni novinarski žiri sastavljen od vrsnih poznavaoca autoindustrije, ovoga puta nije imao težak posao.
Na nikada, u novijoj istoriji, kraćoj zajedničkoj sednici, jednoglasno su odlučili da je Logan MCV evropski automobil godine. 
Ali, ne samo ove godine, nego ukupno narednih 5 godina uzastopno. 
Predsednik stručnog žirija ovako je obrazložio odluku:

''Jeste, tačno je da nikada do sada nismo jedan auto proglasili za evropski automobil godine za narednih 5 uzastopnih godina,
ali nikada do sada nismo imali pred sobom ovako lagan posao. Dacia Logan MCV toliko odskače svojim kvalitetom, svojom
bezbednošću, upravljivošću, a tokom sednice informisani smo i da je dobio maksimalnih 5 Logan zvezdica na novom,
nikada strožijem EuroNCAP testu, tako da smo se prvi put u novijoj istoriji lako dogovorili.
Kolege iz Nemačkih medija samo u početku nisu bili oduševljeni, ali kada smo im predočili podatke, ostali su zabezeknuti.
Nagovestili su da će žestoko pritisnuti njihovu autoindustriju da u narednih 5 godina učini neophodan tehnički pomak,
kako bi povratili tron barem za 6 godina od danas. Nadaju se da Dacia neće do tada postaviti novi nedostižni domaći zadatak 
Mercedesu, BMW-u, i da će barem M ili AMG odeljenja ovih proizvođača uspeti da im odgovore svojim modelima za 6 godina, ako 
to već ne budu mogli standardnim modelima u ponudi.''

Svojim kolegama uputio je pozdrav do 2023. godine.

Preuzeto sa - FakeBlog.com

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, totti said:

Al' kako spin škola pravi sprdačinu i zaebanciju od jedne stvari koja je debela bruka, skrećući temu sa dokazanih činjenica emoji4.png

Spin je kad se praviš da ne vidiš barem jedno 50 modela automobila na toj listi koji imaju ispod famoznih 73 Km/h na suvom, već se praviš ćorav kako eto vidiš - samo jedan model.

Spin je kada i za taj jedan imaš podatak na mokrom, pa zato i nije uporediv...ali to, zaslepljen silnom željom da kao nekoga ili nešto spustiš, ni ne primetiš u prvom trenutku - pa daš tako autogol.

Spin je kada znaš da danas automobili dobijaju po tri zvezdice jer je na testu bila verzija bez gomile asistencija vozaču, a ne zato što auto strukturalno nije bezbedan, ali se praviš da to ne znaš jer - opet želiš da pljuneš po jednom modelu.

 

A, naravno da ću sa tvojim stavom da Dacia Logan MCV bolje leži na putu od BMW F10 M5, ili od 2010. Audi TT RS Coupé, ili Alfe 159, ili da leži takoreći skoro isto kao jedan Nissan GT-R...da se sprdam, jer šta drugo može da se uradi sa takvim stavom na jednom ozbiljnom automobilskom forumu? Ako se sa tim stavom ne bi sprdao, to bi onda valjda značilo da treba da ga shvatim ozbiljno...a, ako ga neko shvati ozbiljno, to bi onda dalje značilo da sad kao treba da se diskutuje, da se objašnjava koliko je govno od auta Dacia Logan MCV u odnosu na BMW F10 M5??? Zamisli Forum na kome se neki ljudi međusobno raspravljaju da li je BMW F10 M5 bolji na putu od Dacie Logan MCV? :D:D 

To onda više ne bi bio ozbiljan auto forum...i zato se nema druge nego sprdati sa takvim stavom. B)

 

 

Edited by neshaoct
dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 minutes ago, neshaoct said:

 Zamisli Forum na kome se neki ljudi međusobno raspravljaju da li je BMW F10 M5 bolji na putu od Dacie Logan MCV? :D:D

 

 

:D

 

Pa dobro ako gledas prvi deo snimka mozda i jeste diskutabilno :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I opet spinuješ. I opet zanemaruješ činjenice. I opet mešaš babe i žabe. Ja znam da ti je sad teško i da bi sad puk'o od muke i da su ove činjenice i rezultati testa frustrirajući za svakog čiji je auto lošiji od Dačije u bilo kom segmentu, ali izdrži i pokušaj da to prevaziđeš. Znaš kako kažu - moraš da jedeš, makar na silu

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas nema vise novih vesti? :cry: Ocekivao sam barem NASA da ce da se javi za pomoc oko izrade stabilizacionog sistema rakete i sa novi rover...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakve vesi Vi očekujete.
Dacia je najupravljiviji, najpodvozniji auto.
Kakvi lonci, bakrači, M5, M3, Nisan GTR, OPC, GTI, tp su šarene laže !
Dacia je najbolji auto ikada.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno čika vicente!!! Zato ih u firmi imamo 6 komada :D I što je najbitnije, sve su sleeper-i!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam ja te stranjske reči, ako stručni ljudi kažu da je najbolja, onda to ima težinu.
Ne bih ja mog Punta dao za 3 Dačije, pa nek ona ima najbolje rezultate na Severnom jelenu.
O truleži neću da pričam, imam 3-4 podizvođačke firme, imaju Logane, MCV, Dustere, sve mi je jasno iz prve ruke.
Kad sam čoveka metnuo u Punta da stekne utisak, nije mu bilo dobro. Kaže, ne znam šta je bolje, ubrzanje, ležanje ili kočenje.
Doduše, nismo radili Severnog jelena, tu bi Punto popasao travicu, jer Dačija dominira.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 minutes ago, Nikola 1.6 said:

Samo 6 komada? Pa vi ste neozbiljni :D 

Tako smo u mogućnosti, za sada toliko :D

Ovi moji su pre vozili Lade 2105 (karavnka klasična za zadnjim pogonom), na krov natovare bobinu kabla (težina oko 1t!!!). Auto krcka, škripi, legao do asfalta, ali ide. Kolega koji sada radi kod nas je pre radio u firmi od koje smo kupovali kablove, kaže nije mogao da veruje da im je to palo na pamet. Nije mu bilo sve jedno, da ovaj sa ladom ne pogine, zvao ga je da pita da li je stigao na cilj, sve je bilo u redu.

Znači po toj logici je Lada najbolji auto, jel tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jednog Youtube kanala gde ima testova.

Nema Dacie Logan MPV, ali ima:

 

Dacia Sandero Stepway 75km/h

Dacia Duster 72km/h

BMW X4 77km/h

Jeep Grand Cheeroke 71km/h

Jeep Compass 2017 79km/h

Renault Captur 77km/h

Mitsubishi ASX 74km/h

Renault Koleos 73km/h

Opel Grandland X 81km/h  (medju najvecim brzinama)

Audi Q5 81km/h (medju najvecim brzinama)

Nissan X-Trail 80km/h

Volvo XC40 73km/h

Skoda Karoq 80km/h

Nissan Qashqai 76km/h

Skoda Octavia Scout 75km/h

Tesla X 70km/h

Peugeot 3008 80km/h

Skoda Kodiaq 77km/h

Mercedes-AMG GT C 78km/h
Giulia QV sa 77km/h

Fiesta ST 80km/h

Hyundai i30N 74km/h

Ford Focus 83km/h

Audi A6 50tdi 2018 79km/h

Audi RS4 79km/h

Golf GTI 2017 73km/h

Fiat Tipo 5d 72km/h

Alfa Stelvio 77km/h

BMW 530d Touring 74km/h

Audi TT RS 79km/h

Audi A3 Sedan 72km/h - Ovaj mi smesan na vecim brzinama, razbija cunjeve, pravi STRIKE skoro

BMW 520D 2017 79km/h

Alfa Giulia 78km/h

Porsche 911 Turbo S 80km/h, mada i 82km/h

Ford Focus RS 78km/h

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
40 minutes ago, marko.jovanovic said:

 

Ovi moji su pre vozili Lade 2105 (karavnka klasična za zadnjim pogonom), na krov natovare bobinu kabla (težina oko 1t!!!). Auto krcka, škripi, legao do asfalta, ali ide. Kolega koji sada radi kod nas je pre radio u firmi od koje smo kupovali kablove, kaže nije mogao da veruje da im je to palo na pamet. Nije mu bilo sve jedno, da ovaj sa ladom ne pogine, zvao ga je da pita da li je stigao na cilj, sve je bilo u redu.

Znači po toj logici je Lada najbolji auto, jel tako.

Te stare lade su bile tenkovi, Njive pogotovu :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako sam i ja mislio, kada sam bio klinac. Pogledaj malo kreš test te lade, sve će ti biti jasno. A i bez toga je jasno, ipak su to automobili konstrukcijski iz 1960-ih godina. Vozio sam nedavno Ladu 2107, čisto da me želja mine, i da se setim kako to izgleda, pošto sam ranije i to vozio. A ono, prednji stuobovi debljine 2 cm, crednji stub takođe smešan, pragovi tanjušni.....

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, YUgisa said:
Ford Focus 83km/h
Ford Focus RS 78km/h
 
default_laugh.png

A bitange naplaćuju Fokusa RS duplo skuplje od običnog.
Eto dokle ovaj svet ide.
Navodno, trkački, za uživanje, a ono, glava u torbi !
Užas!
Jedva čekam testove Renoa 4, oduvaće sveeeee !

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...