Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Nećete verovati, ali Dacia je skoro najbolji auto na svetu :)

Recommended Posts

Možda, ako ne diže stomak kada sedneš unutra, da volan može da se podesi po visini i pravcu, da su sedišta normalna, tj udobna.....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kineske fabrike automobila najavile da će od sada kopirati i Dacia Logan MCV

 

rsz_factorychina.jpg

 

Da se dobar glas daleko čuje, najbolje pokazuje vest koja stiže iz daleke nam Kine. 
Naime, nije prošlo ni 2 dana od svojevrsnog Daciagate skandala, iz Kine stiže vest da 
nekoliko tamošnjih fabrika već radi na kopiji Dacie Logan MCV. Na pitanje zašto se do sada 
nisu bavili Daciom Logan MCV, već su im kao inspiracija poslužili tamo neki ''levi'' automobili, 
gospodin Li Wei kaže:
''Iskreno, u pitanju je naša velika greška. Slali smo ljude na sve evropske sajmove automobila, 
oni su odlično uradili svoj posao, ali smo nekako uvek zaobilazili štand Dacie. Sada tek uviđamo 
kolika je to greška bila. Umesto gledanja, merenja i izrade oslanjanja i upravljivosti po ugledu 
sa BMW, Alfa Romeo i Audi automobila, koja su nas i skupo koštala da budem skroz otvoren, 
imali smo tu pred nosom jeftino a bolje rešenje u Daciji Logan MCV.
Ko zna koliko godina smo tako izgubili lutajući, ali bitno je da smo sada na pravom putu, 
i svih 17.249 radnika u prvoj smeni, i 18.976 radnika u drugoj smeni će bez prekida 
raditi na domaćoj verziji Dacie Logan MCV, i budite uvereni da ćemo zaostatak nadoknaditi.''

preuzeto sa - FakeBlog.com

 

99755_57128306_mr4-850x608.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proizvodi se u desetak zemalja,tamo gde nije direktna konkurencija Renaultu(gde nosi Renault značku) ima ga sa boljem opremom i sa jačim motorima...

 

c4f18771e1ed4dbf74fbb42eefbe76bb.jpg47445313073e128259bb38b4706bde27.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prodaje se pod oznakom Renola tamo gde kao Dacia ne bi proslo :D Pricao mi je drug kad je pricao sa nekim Rusima, mislili su da ih zahebava da to nije pravi Renol, kad su culi da je Dacia, komentar je bio da bolje da su uzeli Ladu onda :D

 

A video sam i neku africku reklamu, gde reklamiraju kako je naslednik kvaliteta ne znam kojeg tacno Renola :D Kao trajnost, udobnost i kvalitet voznih karateristika po bespucu :D

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites
52 minutes ago, neshaoct said:

=====


Tjuneri prepoznali potencijal Dacie Logan MCV

 

rsz_dacia-logan2_mcv.jpg

 

 

Kod nas ima dva (verovatno i vise) nabudzena logana.

Novi dizajn im je bruka, samo jos kad bi poradili na kvalitetu plastike unutra i naravno kad bi bili jaci motori unutra :D 

 

Capture.JPG41277655782_681aaa66e7_b.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar ne pasu druge felne na njih xD Nema sigurno puno jer je Dacia Forum pun penzionera :D Mene su ozbiljno iznapusavali samo zbog cinjenice da bih probao drugi pritisak u gumama od fabrickog preporucenog.

 

image.thumb.png.ccc7b504a81c555006d4bad2b37d9ded.png

 

Ali to valjda potvrdjuje da oni koji su kupili sLogana, vec znaju da je iz fabrike izasao kao idealan auto :D

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Odložen novi Nissan GT-R

 

Nissan-GTR-Concept-Gran-Turismo.jpg

Trenutna generacija modela GT-R je na tržištu prisutna celu deceniju pa je sasvim logično da joj se bliži kraj. Takođe, sasvim je logično da se u takvoj situaciji sve
češće pojavljuju vesti o njenom nasledniku, a poslednja informacija je govorila da će nova generacija uskoro biti najavljena novim konceptnim modelom. 

Međutim, u svetlu Daciagate skandala, glavni čovek za razvoj novog GT-R modela Shiro Nakamura, i otac GT-R automobila Kazutoshi Mizuno 
(koji se odmah ponovo stavio na raspolaganje Nissan timu), na hitnom sastaku održanom rano jutros po našem vremenu, saglasili su se da svi trenutni radovi stanu, 
da se bace, i da se krene od nule, od praznog belog lista. Naime, nakon saznanja da je njihov aktuelni Nissan GT-R svega 1 Km/h brži od Dacie Logan MCV na testu upravljivosti, 
na testu ležanja na putu, odlučili su da ne mogu sebi opet da dopuste istu stvar, pa su zato pooštrili kriterijume koje novi Nissan GT-R treba da ispuni.

Gospodin Shiro Nakamura je izjavio posle hitnog sastanka: ''Nismo mogli da dozvolimo mogućnost, opasnost da naš novi GT-R opet bude možđa samo 
pišljivih 1 Km/h brži od Dacie Logan MCV kada je ležanje auta u pitanju.''
Gospodin Kazutoshi Mizuno je tom prilikom dodao: ''Kad god sam razmišljao o svakom novom Nissanu GT-R, uvek sam se vodio idejom da naš
Nissan mora biti ubedljiv u odnosu na konkurenciju. Pitam ja vas, okupljene novinare ovde, kako je ubedljivo ako je samo 1 Km/h u pitanju, kako? 
Treba imati u vidu da će sigurno izaći i nova generacija Dacie Logan MCV, i da se zato mora napraviti znatno veća margina kako novi Logan MCV ne bi
poništio celokupan trud tima koji radi na novom Nissanu GT-R.''
Gospodin Shiro Nakamura je dodao da će im ''sada rad biti otežan jer je jedan od dvojice glavnih ljudi zadužen za sistem oslanjanja Nissana GT-R izvršio
harakiri kada je čuo rezultat Dacie Logan MCV''...ali je naglasio da ''ima u Japanu još kvalitetnih ljudi koji znaju kako se pravi dobar auto.''

preuzeto sa - FakeBlog.com

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma znam, nego oba doradjena imaju istu felnu :D Mora da je jedina odobrena od strane fabrike da poboljsava vozne karakteristike :D Upravo to je nateralo Nissan da posveti dodatnu paznju novom GTRu :D Mislim ipak je Renol-Nissan jedan brend :D Verujem da ce pozvati par Rumunskih strucnjaka da pomognu Japanskim kolegama :D

 

Trebali bi na testu severnog jelena da promene nacin ocenjivanja :D Ne to po brzini nego da li je ili nije pobedio Logana :D

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, YUgisa said:

Mislim ipak je Renol-Nissan jedan brend :D Verujem da ce pozvati par Rumunskih strucnjaka da pomognu Japanskim kolegama :D

 

Jesu pod istom kapom, ali su krili tajnu. Postoje, doduše za sada samo nezvanične informacije, da je nedavno uhapšeni Carlos Ghosn, bivši glavni čovek Nissan-a iz zatvora poručio:

 

''Jeste, priznajem, krao sam pare od Dacie Logan MCV i nisam hteo da podelim tajnu oslanjanja tog modela sa ljudima zaduženim za Nissan GT-R. 
Ali, sve sam to uradio samo da bi japanci postali još bolji i još vredniji ljudi.''

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Njegovo hapsenje je otvorilo vrata napretku Japanskih kolega :D Napokon ce R36 da bude adekvatan naslednik legandardnog GTR R34 :D Mada mnogi kazu da je pravi naslednik R34ke, ustvari sLogan MCV :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
28 minutes ago, Nikola 1.6 said:
Kod nas ima dva (verovatno i vise) nabudzena logana.
Novi dizajn im je bruka, samo jos kad bi poradili na kvalitetu plastike unutra i naravno kad bi bili jaci motori unutra  
 
Capture.thumb.JPG.499bbc64b6ac85c21d692f993d262e8a.JPG41277655782_681aaa66e7_b.thumb.jpg.65e66344f83b59397c0368ed64edd4cf.jpg

I cak oba su od istog vlasnika, prvo je vozio crvenog a sad sivog, u Zemunu u Ruskoj stoji stalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dve lepotice, dva sleeper-a. Crvena je podešena za dugačke Novobeogradske bulevare, tj uglavnom za slalom između automobila, i potezanje od semafora do semafora, a plava je za predivne strme i krivudave puteve Kaluđerice, Malog Mokrog Luga, Zvezdare... Naravno, pored vešanja, drugačiji su i menjači i mapa rada motora.

 

Plava i crvena.jpg

 

Pored ovih, imamo još i nekoliko sivih, sve su više puta osvajale prva mesta na regularnim takmičenjima, a i na novinarskim testovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego šta, nego je ozbiljna tema. Ovo treba neko da pročita ko ima nameru da kupi 159 sw i da zna da postoji realna šansa da se okrene na putu prilikom naglijih manevara.

Jel znamo šta je test severnog jelena? Znamo. Jel takva potencijalna situacija realno često moguća u svakodnevnom saobraćaju? Jeste. Jel Dačija može većom brzinom da eskivira iznenadnu prepreku na putu od Alfe Brere? Test kaže da da. Nemamo jedino podatak po suvom za 159 sw, ali je realno za očekivati da perjanica bolje prolazi od nje.
Sve crno na belo. Doduše, još nisu ispucani argumenti o zaverama nemačke (a u ovom slučaju švedske) "štampe", mržnji prema Alfi i favorizovanju Rumuna
Al' i to će svaki čas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve od ''fake news'' mora da bude u CODE (kao ''vesti'' gore), ili leti sa Foruma. :) 

Kada je u CODE, onda Google to ne može da vidi, ne može da indeksira, i onda nema problema za domen FLCS. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...