Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Možda najbrži Yugo u Srbiji - 169 KS lomi menjač

 

Pogledajte kako 169 konja atmosferskog motora lomi menjač, u možda najbržem Yugu u regionu. Najbrži dok nam ne dokažete da je Vaš brži, i date nam da ga testiramo:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi smo devedesetih kod budženja uglavnom birali stare blokove i minjače iz '70tih baš zbog toga što su blokovi iz IMR i zastavini menjači "nežnije" prirode od starih FIATovih,koji su tada još uvozili iz FIAT za ugradnju u 101...Čuva moj drug još blok iz "94 sa rupom...

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima brzi krug ako je verovati internetu iako nije meren zvanicno posto je "pao sistem" na NAVAKu, ako cemo objektivno uporedjivati. A posto ovi nasi supci kriju vremena sa auto slaloma, ne moze ni tako da se potvrdi da je najbrzi :D Mislim da Aki ima brzi auto pogotovo ako je istina to sto radi trenutno, ali on vozi prilicno konzervativno dok Maksic vozi slobodnije ali auto je stap i kanap sastavljen sto se vidi iz price sa menjacem, jedino je potrefio kombinaciju za veliku cifru na dyno posle brdo neuspesnih proba. Relativno sam upoznat sa ovim jugom posto imamo zajednike prijatelje i jedno vreme su zagovarali da se potrkamo na Miseluku :D Takodje ako cita, treba da ga podigne pozadi jedno 2cm, a ne da spusta posto je bolje da podize zadnji tocak nego da rasterecuje prednji pa ce bolje ici u slalomu :D Definitivno nedostizan svim mogucim jugicima je ovaj :D

 

 

Sem sto je covek strucnjak za svaki element oko auta, ima umeca i za volanom. Jedini covek za Yuga cije znanje necu da preisputujem :D Ako je nesto uradio kako ja ne bih onda on zna nesto sto ja ne znam :D Ostali ako misle da znaju bolje od mene neke stvari, moraju da me ubede, pozeljno stopericom.

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

597707_1532552105.thumb.jpeg.c59cd854a66150263d3561a8bd277f2b.jpeg

 

Nasao sam dodatne podatke, tako da nazalost nije ni najbrzi u slalomu :D Ovaj sa slike je bio najbrzi jugo po pojedinacinom vremenu na Adi sa 1:41,688  drugi u ukupnom vremenu od ostalih jugica zbog greske vozaca :D Dok ova lomilica diferencijala ide 1:43,472. Posto ovaj brzi nosi moju reklamu na vratima, znaci da ovaj drugi treba mene da poslusa da digne pozadi auto :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Srbiji za funkcionalan 2.0T u skorije vreme nisam cuo, znam da se pravi jedan, takodje 1.4T iz Punta mk1, trebalo bi i neki 1.1T sa 200ks da bude :D Ima 2.0 atmo. Najaci funkcionalan koliko ja znam kod nas je onaj 2.0T iz Opela.

 

13255903_1019578528155641_607421085384429711_n.thumb.jpg.d5deb8eddeb90aaa5f4bc58b3874e2ca.jpg

 

Bice par buducih 1.6 16v iz Brava Mk1, takodje ih vec sad ima par kom :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Davno je to bilo, a i sasvim moguće da nije bio baš funkcionalan. Sa 1.6 i manje ih ima kolko oćeš. Teo sam i ja u keca 76to 1.6 da spakujem ali su me opalili zguza na ibarskoj a nije bio registrovan pa je nažalost završio u kobasice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima ih sa 8v, ali 1.6 16v je dosta redji :D A njih vise cenim jer oni vecinom stvarno imaju 100ks dok oni 8v 1.6 i 1.5 kako ljudi obicno odrade, imaju nekih 70-80ks samo :D Retko koji prebaci 100ks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...