Jump to content
FAS Goran
gvantanamo

Lancia Lybra 1.8 16v - sirena stalno svira

Recommended Posts

Pozdrav svima

Nedavno sam kupio Lanciu Lybru 1.8 16v i na istoj imam za sada dva problema ne preterano velika i nadam se da ce te mi pomoci da ih resim.

Naime radi se o sledecem, sirena neprestano svira i morao sam izvaditi osigurac kako bi prestala tako da sada nemam sirenu. Posto sirena svira znaci ispravna je ima struju predpostavljam da su u pitanju prekidaci u volanu. Gledao sam sa donje strane kako da skinem ali nisam provalio jer nema srafova vec samo nesto ne znam ni ja sta. 

Moze li neko objasniti kako da skinem prednju plocu volana da bih dosao do prekidaca.

 

Drugi problem je u tome sto se cuje varijator dok je motor hladan a kada se ugreje ne necuje se nekupuje mi se polovan jer neznas sta kupujes ne znam koja je cena novog i gde kupiti , a uzgred sam video neki set za reparaciju istog. da li kupiti taj set i reparirati ili kupiti novi i ako neko moye da stavi kakao zamenuti varijator i da objasni na sta utice kada je on pokvaren. neki me savetuju da sipam gusce ulje ali ne znam interesuje me vase misljenje.

 

UNAPRED VAM VELIKO HVALA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nov ima, cini mi se da je bio nekad u Ap sportu oko 30 000din na nekoj akciji. Tu reparaciju ne znam, nesto se bas ne hvale ljudi na taj zahvat. Za volan ce ti napisati vec neko, kolega @Sedla sigurno samo dok vidi. Npr. na stilu imas od pozadi 2 srafa ali se ne vide nego su u rupi
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 hours ago, MS PK said:
Nov ima, cini mi se da je bio nekad u Ap sportu oko 30 000din na nekoj akciji. Tu reparaciju ne znam, nesto se bas ne hvale ljudi na taj zahvat. Za volan ce ti napisati vec neko , kolega Sedla sigurno samo dok vidi. Npr. na stilu imas od pozadi 2 srafa ali se ne vide nego su u rupi

Tacnije tri imbusa 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sva šrafa odozdo skida se Airbag... Gledaj da ne dajes kontakt, jer onda moras na dijagnostika gašenje greške, kad kupiš flet, postaviš ga tako da bude na pola, tj. Izbrojis krugove, koliko levo toliko desno. Flet ili špulna kako je zovu, imaš dva džeka, jedan dokazni i jedan za Airbag.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako se manifestovao problem? Da covek ne kupusa tek tako, kod njega je problem sto sirena ocigledno ima stalan napon.

Ne znam kako je na Lybri, ali Stilo je recimo imao osigurac ali i rele sirene (koji se okidao masom sa tastera volana, ako se dobro secam). Tako da bih ja dobro pretresao i kutiju i proverio rele (ako postoji), pre bilo kakvog daljeg kupusanja auta.

 

Evo kacio sam slike kako to izgleda na Stilu, pa proverite da li je na Lybri nesto slicno.

Ako nekome zatreba objasnjenje: P5 je sirena, D47 Clock Spring Coupling (spulna, koja na pinovima 1 i 6 vodi signal za sirenu), F10 osigurac, a T3 pomenuti rele:

 

sirena1.thumb.jpg.1abd1692f39456c7d9cb9a3bb1042bca.jpg sirena0.thumb.jpg.422b48792a0db2f286b27878f8d30b73.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je što je od jednom počela da svira sirena, cupo osigurač rastavio airbag misleći da je do tastera... Na kraju otkrio da je problem u spulni. Špulna bila 10 e, zamenio. Naravno treba da proveri pre skidanja, ja sam samo dao mogući uzrok. Može da bude i negde drugde neki spoj.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To i ja kazem, da se prvo provere lako pristupacne stvari, pre nego sto se krene u skidanje airbag-a, volana i spulne. Rele je (bar na Stilu) veza sirene sa osiguracem i naponom, a okida se masom sa tastera volana.

Samo treba proveriti semu kola sirene za Lybru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oko varijatora, prebačeno je (šta je tehnički moglo) u već postojeću temu o varijatoru kod Lybre:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/47153-lybra-18-loše-ubrzava-vuče-varijator-faze/&do=findComment&comment=1468592

 

Sva priča o varijatoru ide tamo. :thumbup: 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...