Jump to content
FAS Goran
Siciliano

Novi ljubimac - Scenic

Recommended Posts






Kako se budete približavali mojim godinama, tek će da vam se dopadaju i tek će da vam prija

Sent from my SM-G950F using Tapatalk



Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Neka je sa srecom komsija... Cujemo se neki dan pa da bacis pogled na ovo moje "sokoćalo"

Sent from my E2105 using Tapatalk


Obavezno

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/17/2018 at 6:32 PM, totti said:

Apropo Renoa i uopštenom mišljenju kod nas za njih...
Posle 50, 60, 70 (ne znam ni sam koliko) prodatih Scenica i Megana (a 95% sa 1.5 dCi motorima), mogu da kažem da su samo dva komada stigla sa nekim "problemom" - Megan kome su stradale obe šolje amortizera i Scenic kome nije radio elektromotor za sklapanje na jednom retrovizoru. I to je sve. Nikad ni na jednom loš zamajac, da klima ne radi, da nešto od elektronike ne radi (centralna, podizači, elektronska ručna...), da zviždi turbina, da teško pali, da ne radi neki parking senzor, da je neispravna multimedija... A bilo ih je i sa 250.000 km.
Mogu nekom da se sviđaju ili ne, ali u praksi se pokazalo da su automobili sa minimalno glavobolja, osim po pitanju krađe emoji4.png

 

pa čovek valja Rešoe, di da pljuje po njima  :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nakon tacno mesec dana i malo preko 1000 km utisci su vise nego pozitivni. Bilo je potrebno malo navikavanja posle Crome jer je ipak auto drugacijeg koncepta ali se na dobro covek lako i brzo navikne.
Scenic ide lepo, motor tih i ugladjen, prosecna potrosnja 5,2 lit. Sedista udobna i lako se nadje odgovarajuca pozicija. Sve u svemu, smatram da sam napravio dobar izbor.

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
Troši gotovo litar manje od Crome. :respect:
 
 
 
Verovatno i za toliko slabije ide od iste. dark_whistle.gif
Meni je Croma prosecno trosila 7-7,5 a zimi i malo vise. Iskreno, ne znam kome Croma moze da ide ispod 7 gradske voznje.
A da ide slabije, ide

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nakon tacno mesec dana i malo preko 1000 km utisci su vise nego pozitivni. Bilo je potrebno malo navikavanja posle Crome jer je ipak auto drugacijeg koncepta ali se na dobro covek lako i brzo navikne.

Scenic ide lepo, motor tih i ugladjen, prosecna potrosnja 5,2 lit. Sedista udobna i lako se nadje odgovarajuca pozicija. Sve u svemu, smatram da sam napravio dobar izbor.

 

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

 

 

5.2 ti trosi prosjecno a vjerovatno je vecina otvorenog puta.(koliko je prosjecna brzina?)

Meni prosjecno scenic trosi oko 6-6.3 zavisi kako ga gazim(mada ja stvarno vozim kao lud)

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Meni je Croma prosecno trosila 7-7,5 a zimi i malo vise. Iskreno, ne znam kome Croma moze da ide ispod 7 gradske voznje.
A da ide slabije, ide

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Ne znam kome kroma moze da trosi 7l u gradu :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ne znam kome kroma moze da trosi 7l u gradu

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Napisao sam i mislio na iznad 7-7,5 prosecno..to je bila moja potrosnja sa cca 60% gradske voznje i to u manjem gradu sa bas laganom nogom na gasu. Sve ispod je naucna fantastika...

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
5.2 ti trosi prosjecno a vjerovatno je vecina otvorenog puta.(koliko je prosjecna brzina?)Meni prosjecno scenic trosi oko 6-6.3 zavisi kako ga gazim(mada ja stvarno vozim kao lud)
 
Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
 
 
32 kmh je prosecna...upravo sam pogledao.

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda je to kombinovane. Ili neki grad koji nema previse grada :-) meni je kroz grad oko 17-23 prosjecna brzina.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Onda je to kombinovane. Ili neki grad koji nema previse grada :-) meni je kroz grad oko 17-23 prosjecna brzina.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk


Pa da, prosecna potrosnja za ovih 1000 km....tu ima svega, grada ali i magistrale, lokalnog otvorenog puta....

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Update nakon tacno 3 meseca i 4000+ km- i dalje iste impresije,vrlo zadovoljan autom i onim sto pruza. Vrlo dobro ponasanje po snegu, osim sto se ABS aktivira ranije nego na Cromi, barem mi takav osecaj. Vrlo brzo greje,vec nakon 2 minuta izlazi topao vazduh, ventilacija odlicno odmagljuje stvarno velike staklene povrsine. Potrosnja se podigla na 6.2 ali je to i dalje dosta manje od Crominih proseka. Navigacija Tomtom odlicna, poneko ogranicenje brzine ne prepoznaje ali uglavnom pokazuje nize tako da je OK. Bluetooth za telefon glasovne komande ne prepoznaje kada je odabran hrvatski jezik (srpski nema) ali nije ni bitno.
Sve u svemu topla preporuka za svakoga ko trazi prostran, pouzdan,stedljiv, moderan i dosadan porodicni auto:-)))

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
Update nakon tacno 3 meseca i 4000+ km- i dalje iste impresije,vrlo zadovoljan autom i onim sto pruza. Vrlo dobro ponasanje po snegu, osim sto se ABS aktivira ranije nego na Cromi, barem mi takav osecaj. Vrlo brzo greje,vec nakon 2 minuta izlazi topao vazduh, ventilacija odlicno odmagljuje stvarno velike staklene povrsine. Potrosnja se podigla na 6.2 ali je to i dalje dosta manje od Crominih proseka. Navigacija Tomtom odlicna, poneko ogranicenje brzine ne prepoznaje ali uglavnom pokazuje nize tako da je OK. Bluetooth za telefon glasovne komande ne prepoznaje kada je odabran hrvatski jezik (srpski nema) ali nije ni bitno.
Sve u svemu topla preporuka za svakoga ko trazi prostran, pouzdan,stedljiv, moderan i dosadan porodicni auto:-)))

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока


Sto se tice grijanja moj ima elektricni grijac kabine tako da grijanje odmah posle minut pocinje tako da vjerovatno i ti imas.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scenic "obuven" u letnje gume, nakon dobrog iskustva na Cromi za 3 sezone, opet kupljene Lassa Driveways. Zadovoljstvo kupovinom ne jenjava, i dalje sve impresije sa pocetka ostaju. Eco program na kraju svake voznje pokazuje ovako08f6d0b3ba04608a8b5aff6d0b4b5be7.jpg

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
28 minutes ago, Siciliano said:

Lassa Driveways

ja sam neki dan na lagunu stavio iste gume letnje...tihe su skroz, a imam ih na delti vec dve sezone, dobro su mi se pokazale.

potrosnja odlicna, meni je na laguni prosecna 6.8...

Share this post


Link to post
Share on other sites
ta Lassa nije nesto ni skupa koliko vidim

Nije skupa, u srednjoj klasi jedna od najjeftinijih a veoma kvalitetna u tom rangu.

U dimenziji za Scenica 205/60/16 92V, sa sve demontazom mojih, montazom i balansiranjem 6100,00 po gumi.

 

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/22/2019 at 9:27 PM, Siciliano said:

Scenic "obuven" u letnje gume, nakon dobrog iskustva na Cromi za 3 sezone, opet kupljene Lassa Driveways. 

 

ovde u NS samo Lassa Greenways

tih Driveways nigde nema, kazu nece ni nabavljati... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uzeo greenways i ok su

Sent from my LG-M250 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...