Jump to content
FAS Goran
Siciliano

Novi ljubimac - Scenic

Recommended Posts

E pa, nakon vise meseci premisljanja i dileme vredi li prodati Cromu i uzeti nesto mladje, prelomih pa je red i da predstavim ovde...

Croma je otisla vrlo brzo a isto tako i dosla nova masina. Naime, tesko je nakon Crome naci kola za sebe, da imaju slicnu vozacku poziciju, budu tako komforna i bogata opremom a mlada i opet za pare koje sam bio spreman dati.

Na kraju kupih Reno Scenica, 1.5 dci, 110 ks, proizvedenog sredinom 2015. Uvezen iz Francuske, skinut sa lizinga. Malo je reci da sam odusevljen prakticnoscu, prostorom, opremom i izgledom. Auto ima senzore za sve i svasta, polukozu, TomTom navigaciju, bluetooth, led svetla, zatamnjena zadnja stakla i zavesice itd..

U odlicnom stanju, bez ulaganja, sa zimskim gumama iz 2017.

Odmah po kupovini, proveren u ovlascenom Reno servisu i sem malog servisa nista nije trebalo. Za mirniji san ugradjena zastita i to je to...

Zena i deca odusevljeni...

Tesko ga je porediti sa Cromom, ona je ipak bila drugaciji auto, snazniji i mnogo veci spolja (unutra je scenic mozda i prostraniji) i auto koji se voli...ali primetna je razlika u godinama i tehnologiji na strani Scenica.

377db89425b5d5040da182d64d3fe679.jpgb2577004e8ab64b5fdb61a9c77cc89a5.jpga683defe7ffbffe0df22734124a409a2.jpgfba4d40404e7b6a2c124d48c3c5bfade.jpg

 

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Unutrasnjost me je odusevila, vrlo kvalitetna. Koza na volanu, menjacu, naslonima, sedistima kao nova...takodje su kozni "tapacirunzi" na vratima. Sve izgleda prilicno cvrsto a tasteri precizni. Oko ventilacije je lepa crna lakirana plastika. Zadnja sedista se pomeraju napred nazad tako da se menja velicina gepeka po potrebi. Mesta za odlaganje vise nego dovoljno, ispod svakog od 5 sedista fiokica sa tapaciranim dnom a ispod nogu takodje kutije za odlaganje sitnica.

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Hvala kolega

Baš lep auto, čestitam! Kakav je unutra po kvalitetu delova? Pošto mi izgleda baš kvalitetno na oko


Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apropo Renoa i uopštenom mišljenju kod nas za njih...
Posle 50, 60, 70 (ne znam ni sam koliko) prodatih Scenica i Megana (a 95% sa 1.5 dCi motorima), mogu da kažem da su samo dva komada stigla sa nekim "problemom" - Megan kome su stradale obe šolje amortizera i Scenic kome nije radio elektromotor za sklapanje na jednom retrovizoru. I to je sve. Nikad ni na jednom loš zamajac, da klima ne radi, da nešto od elektronike ne radi (centralna, podizači, elektronska ručna...), da zviždi turbina, da teško pali, da ne radi neki parking senzor, da je neispravna multimedija... A bilo ih je i sa 250.000 km.
Mogu nekom da se sviđaju ili ne, ali u praksi se pokazalo da su automobili sa minimalno glavobolja, osim po pitanju krađe

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čestitam kolega, u zdravlju ga terao.
Vidiš da ne boli otvoriti temu
Vozio sam 2ku 1.5 od 106ks, vrata kad se otvaraju kao od sobe
Meni se dopadaju skroz minivanovi, a i više mi prija da sedim visoko.
Kod 2ke su mi nekako preblizu gas i kocnica, kako je kod 3ke?

Sent from my 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites




Meni se dopadaju skroz minivanovi, a i više mi prija da sedim visoko.





Kako se budete približavali mojim godinama, tek će da vam se dopadaju i tek će da vam prija

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
30 minutes ago, totti said:

Apropo Renoa i uopštenom mišljenju kod nas za njih...
Posle 50, 60, 70 (ne znam ni sam koliko) prodatih Scenica i Megana (a 95% sa 1.5 dCi motorima), mogu da kažem da su samo dva komada stigla sa nekim "problemom" - Megan kome su stradale obe šolje amortizera i Scenic kome nije radio elektromotor za sklapanje na jednom retrovizoru. I to je sve. Nikad ni na jednom loš zamajac, da klima ne radi, da nešto od elektronike ne radi (centralna, podizači, elektronska ručna...), da zviždi turbina, da teško pali, da ne radi neki parking senzor, da je neispravna multimedija... A bilo ih je i sa 250.000 km.
Mogu nekom da se sviđaju ili ne, ali u praksi se pokazalo da su automobili sa minimalno glavobolja, osim po pitanju krađe emoji4.png

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

Svaka prica ima dve strane, a pogotovo kad je 1.5 dci u pitanju. Znam dvoje ljudi koji su ga prodali smo da ga ne gledaju vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema zaštite koja će da spreči da ti odšlepaju ili odnesu auto npr., ali niko neće krasti auto ove klase koji ima elektronsku (alarm) ili mehaničku zaštitu. Jednostavno, ne vredi zaebancije kad ih ima na hiljade bez zaštite.

@kaskabgd

Ne govorim o 1.5 dCi od pre 15 godina, već o "savremenim" i novijim, 3, 4, 5 , 6 godina starim

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda povlacim ovo sta sam napisao, inace sam pomislio koga ovaj zajebava :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega@totti je u pravu, 1.5 dci od 2010. na ovamo je druga prica...

Onda povlacim ovo sta sam napisao, inace sam pomislio koga ovaj zajebava default_biggrin.png


Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites





Kako se budete približavali mojim godinama, tek će da vam se dopadaju i tek će da vam prija

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Malo do godina malo do leđa
Kad već pominjete 1.5 dci, beše verzije sa 6 brzina u Scenicu 2 su ok? Varijanta od 106 ks? Ili sam pobrkao, pa je ipak sigurnija varijanta 2010+?

Sent from my 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites
Čestitam kolega, u zdravlju ga terao.
Vidiš da ne boli otvoriti temu
Vozio sam 2ku 1.5 od 106ks, vrata kad se otvaraju kao od sobe
Meni se dopadaju skroz minivanovi, a i više mi prija da sedim visoko.
Kod 2ke su mi nekako preblizu gas i kocnica, kako je kod 3ke?

Sent from my 3310


Nisam primetio da je raspored nesto drugaciji...
Sto se tice pozicije sedenja, to mi je jedan od vaznijih detalja koje gledam...sto zbog gabarita sto zbog navike. ...i tesko bih posle Crome mogao opet da se naviknem na klasican polozaj za volanom kakav je u vecini vozila. Scenic me je tu odmah kupio.

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nakon blizu mesec dana voznje jedina mana po meni jeste to sto se start-stop ne moze iskljuciti za stalno vec se mora deaktivirati svaki put kada se upale kola...Mozda i nije mana ali ja stvarno ne mislim da ima smisla da kola palim-gasim 20 puta dnevno da bih umanjio emisiju gasova za 5%. Od mene je dosta sto vozim euro 5.....inace kada smo kod ekonomije i ekologije, kola imaju neki Eco2 driving program koji na kraju voznje prikaze analizu iste i vidi se gde moze da se ustedi na gorivu

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne znam za bilo koji auto gde se S/S može trajno ugasiti osim putem dijagnostike, tako da mu to nije njegova specifična mana

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja vozim dvojku i to je najprakticnije auto da ja znam. Pojmeranjem sjedista mozes iskombinovati sta oces. Da ga u zdravlju vozis.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se, tako sam i pretpostavio jer drugacije ne bi ispunjavao stroge norme ali to jeste gnjavaza...

Ja ne znam za bilo koji auto gde se S/S može trajno ugasiti osim putem dijagnostike, tako da mu to nije njegova specifična mana

Sent from my SM-G950F using Tapatalk




Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Hvala@bojankov

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prelep i neobična boja...
U zdravlju da voziš!
PS
Neću da te plašim,ali kod mene su 2 takva ukrali...jedan je bio vlasništvo šefa moje žene,mnogo se lako kradu...

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
Onda povlacim ovo sta sam napisao, inace sam pomislio koga ovaj zajebava default_biggrin.png
Sve redom ali najvise mene

Srecan auto kolega, bas je lep!

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam se bio zanimao kod @tottija svojevremeno za Scenica, ali na kraju drugo izadje. Mislim da mu ova boja najbolje lezi! Da te dobro I verno sluzi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kontam da su otišli u delove,jer nisu prešli granicu...osim ako nisu na Kosovu

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...