Jump to content
FAS Goran
debelizmaj

Fiat 500L - treće stop svetlo više ne radi

Recommended Posts

Trece stop svetlo je prestalo da radi posle pranja u perionici. Upalio auto kada su momci zavrsili i video da svetli lampica.

 

Kako se ovo svetlo odrzava?

Ne vidim nikakve instrukcije u uputstvu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

proveri osigurace...tesko da LED mogu da crknu tako "brzo"

ako osiguraci dobri vidi odakle dolazi taj kabl pa na njemu da li ima struje...nek ti bas stop svetlo bude zadnja opcija posto sumnjam da je ono crklo

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/17/2018 at 1:36 PM, debelizmaj said:

Ne vidim nikakve instrukcije u uputstvu.

Ima, samo što nema koristi od tih instrukcija. :D:D 

 

Screenshot_1.jpg

TREĆE STOP SVETLO
Nalazi se u petim vratima i to su LED svetla.
Ukoliko ih treba zameniti, obratite se Fiatovom dileru.

 

Za svetlo tablice, i za ostala su dali slike, uputstva kako se skidaju, kako se menjaju sijalice, koje sijalice idu...ali za treće stop svetlo - obratite se Fiatovom dileru. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije me zanimalo za 500L pa nisam istrazivao, ali moze da se proveri sema u eLearn ili nekoj slicnoj servisnoj aplikaciji...

Npr. na Stilu je sa automata nozne kocnice jedan signal isao na Body Comp (kao info za ostale sisteme vozila), a sa Body Compa na glavne/bocne stopaljke.

Dok je drugi signal sa automata kocnice (koji ima 2 para pinova) isao direktno iskljucivo na trece stop svetlo, bez ikakvih osiguraca i sl.

Tako da je problem mogao da bude i do automata nozne kocnice, posto je postavljen odmah iznad pedale i izlozen prljavstini, prasini, vlazi tokom ovog doba godine... Licno sam na prethodnom autu upravo to sredio ciscenjem automata kontakt sprejom (bagovalo je trece stop svetlo, dok su bocna radila normalno). Opet kazem, treba istraziti da li identicno radi i na 500L. Ako je eventualno od koristi i ispostavi se da ja automat za ciscenje/zamenu, evo te moje stare teme:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radi! Proradilo samo od sebe. Izgleda da je bilo dosta vise vlage nego ocekivano.
Nisam hteo da ostavim thread nezatvoren pa rekoh da se javim.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...