Jump to content
FAS Goran
Reacher Gilt

Zastava 10 Licence by Fiat

Recommended Posts

Kupio sam je novu pre 10 godina u Zastava autu u Nišu. Trebala je da bude bele boje, ali nisam želeo da čekam dve nedelje koliko su rekli da im treba da je isporuče u toj boji a sa najboljim paketom opreme (impresionante), i na kraju je izbor pao na ovu pesak - sivo / žutu varijantu. I nije mi žao, lepo izgleda, i jako je zahvalna za održavanje ... 

 

Za početak evo malo fotki da naparite oči, a kasnije ću i napisati par reči ... :D

 

 

 

 

z10-0986.jpgz10-0988.jpgz10-0989.jpgz10-0990.jpgz10-0991.jpgz10-0992.jpgz10-0993.jpgz10-0995.jpgz10-0997.jpgz10-0999.jpgz10-1000.jpgz10-1001.jpgz10-1005.jpgz10-1006.jpg

Edited by Rasta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Loon123, upravo tako, o ukusima se ne raspravlja ... ;)

 

dach@, možda je super prejaka reč, ali recimo da zadovoljava. Punto je korektan auto za skromne vozače, a koliko je jeftin bio, to je malo za diskutovanje. Jeste klot varijanta, ali oni malo opremljeniji baš i nisu ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Extra!
Meni je ova dim siva najlepša boja u punidi kod Punta!
Ovaj je baš opremljen do daske!

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala drugari ! :takoje:

 

neshtry, nije baš do daske, fale mu još elektro-podesivi retrovizori i srednji tunel, valjda se tako zove onaj produžetak plastike što ide između sedišta i sprovodi grejanje i ventilaciju pozadi ... i bočni erbegovi. Al' ima uglavnom sve što je bitno. Jedino bih voleo da vozačko sedište ima podešavanje lumbalnog dela. Osim toga na ergonomiju nemam zamerki.

 

Enterijer je jednostavan i skroman, ali upotrebljeni materijali su korektnog kvaliteta i pokazali su se izdržljivim. I nakon cele decenije truckanja po lokalnim džadama ništa ne krcka i ne škripi. Jeste da auto nije puno prešao, ali opet, nije malo deset godinica. Presvlake na sedištima recimo nikada nije imao, a sem par "faltica" na vozačkom i dalje izgledaju odlično ... Jedino se patos malo rasparao pored pedale gasa, al' za to sam sam kriv jer nosim uglavnom patike sa kramponima ... Šta ću kad volem ... :D

 

MS PK, lepše jesu, ali i dosta nežnije rekao bih, češće viđam takve ispucale i polomljene nego ove punije kao što su na mome. A nekako sam se i navikao kako sa njima izgleda. Jedino što su se malo "ošugale", tj. spao je lak sa njih ... Na proleće ionako planiram da pazarim nov set letnjih guma pa ću verovatno da se častim alu felgama, a ove ću ostaviti za zimski komplet ...

Edited by Rasta

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam skinuo ratkapne sa jednog razlupanog z10,sa zastavinim logom,mnogo su boljeg kvalteta od rešetkastih,potvrđujem!

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro ali to su radkapne, sluze za ukras bukvalno, sto je bitno da li ce da traju 2 ili 10god :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je napukla,pa u brzini se otkinula i razvalila mi onu plastiku u blatobranu...jest za ukras ali treba da je i bezbedna,da je nekog pešaka zunula,mogla je glavu da mu otkine...

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prođe još jedna godina i ~ 5K km. Vanrednih događaja nije bilo ... Letos nas je odvezo na more, čak do Asprovalte ^_^  Nisam ga častio alu felnama, ali jesam setom amortizera i novim letnjim gumama, a pala je i nova bobiiina ... Miljenkooo :D

Pala je takođe i odluka da ostane kod nas, te je dobio prednja sedišta od alfe 147, i sad je Alfa Punto :lol:

ap.thumb.jpg.5f05e68da6f75abeeffae27668815de5.jpgap1.thumb.jpg.34bcee80b4dcd13cf49041b55881750b.jpgap3.thumb.jpg.7d49057ee1af923417e781e15da4c77d.jpgap5.thumb.jpg.7e8f7d5d8de0ff0f64571e5e78d26470.jpgap6.thumb.jpg.cf67b759d55430cf2ce4755a6799039a.jpg

 

 

 

 

Edited by Rasta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Progoreo mu lonac danas... još nije sasvim, al' je promenio zvuk, sad se čuje baš zajebano... :lol: Inače, ovo je drugi po redu, imasaf. Fabrički je bio otpao nakon treće zime, sećam se kad sam pazario ovaj svi su bili kao šta će ti to, to je fabrička ugradnja, trajaće ti ko i fabrički ... i evo, sastavio osmu godinicu ... B)

 

Nego viđu vraga ... 66666.thumb.jpg.5998bceb395286d4b24fd3ae4379d06e.jpg emoji2.png

 

Edited by Rasta

Share this post


Link to post
Share on other sites

najlepši B) 

kakvo crno spuštanje, ja jedva namaknem tih pešes iljada godišnje ...

sećam  se kad sam ga preuzeo, krenem ja, gledam tablu piše 3km ... Šta 3km, #ebo sliku svoju ?! Pa da l' je moguće da su ostavili goriva za 3 km u njemu, da l ću do pumpe da dobacim ... i krenem ja k prvoj pumpi, lagano, miilim, da ne potrošim gorivo, ređam rodbinu redom svima ... i kako se primičem pumpi , tako krene da se povećava broj ... 5, 6, 7, 8 ... aww jbt. pa to je kilometraža ... :lol:

 

Što se održavanja tiče, menjam kad je šta za zamenu, uglavnom kad dodijam majstorima... Jer da je po njima, nikad ništa na njemu ne bi bilo zamenjeno pre nego što crkne, jer se, zaboga, malo vozi ...

 

Ali realno, nije ni tražio neku posebnu pažnju. Za skoro dvanaest godina pored spomenutog lonca, jednom su menjani prednji diskovi, jedna bobina, i jednom set amortizera. Fabrički akumulator izdražao deset (10) godina ...

Sedišta sam stavio alfina samo zbog podešavanja lumbalnog dela, njegova su bila novija i očuvanija. Ali istina, alfina su mekša i dosta udobnija od puntovih, što dosta pomaže sa ovim tvrdim bilštajnima.

 

Ostalo sve po knjizi, ali nikakvu evidenciju nisam vodio, servisna knjižica prazna, mož' da lupaš pečate kako 'oćeš ... 

Edited by Rasta

Share this post


Link to post
Share on other sites

E moj Mićo, šta bi tek onda rekao za prethodni auto, njime smo napravili ~17K za 7 godina ... :lol:

 

Elem, ne smetaju udobnija sedišta ni na kraćim relacijama, a kamoli na dužim. Recimo do Niša i nazad odavde ima nešto oko ~120km. Ranije su me obavezno bolela leđa, makar u povratku, sa ovim alfinim ne. Na dužim relacijama je naravno još gore.

Malo su šira, malo mekša (bogatije tapacirana) i imaju malo duži sedalni deo. I naravno, podešavanje lumbalnog dela. Sve to verovatno ne znači puno onima sa zdravom kičmom, ali ja ne spadam u takve, vučem problem sa lumbagom još od vojske jbg. Dodaj tome razvaljene i raskopane puteve i ove tvrde bilštajne, i eto svakodnevne patnje za kičmu. 

 

Ali da ne ispadne sad da ova alfina sedišta sidu leče, to je ipak improvizacija. Iako pasuju šraf na šraf, nije sve tako bajno. Točkići sa komandama za podešavanje su na "pogrešnoj", levoj strani, gotovo da udaraju u B stub, jer je punto uži. Ne može im se prići dok sediš normalno, već moraš da povučeš sedište napred, navrtiš koliko misliš da treba, pa ga vratiš nazad ... i tako nekoliko puta dok ne pogodiš ... Ali kad jednom namestiš, to je to.

 

Nego, nešto razmišljam, ova alfina sedišta imaju bočne vazdušne jastuke, da li je dovoljno samo izolovati kontakte na kablićima ili ih je pametnije prventivno izvaditi ? Mogu li da naprave neki problem pri (pu-pu :) ) eventualnom udesu ?

 

  

 

 

Edited by Rasta

Share this post


Link to post
Share on other sites

ova alfina sedišta, gde si kupio i koliko para.... vidi se da vrede.... moraću da se isplniram za investiciju... za mojih 20K godišnje, vredelo bi...

Edited by shuxx

Share this post


Link to post
Share on other sites

shuxx, tries evra je koštao ceo komplet. Falila je jedna šina na vozačkom i jedan naslon za glavu na zadnjem.

 

Jeste da je još bilo toplo, ali ipak je već bila pozna jesen kad sam ih kupio tako da ih nisam dao na dubinsko pranje. Samo sam ih dobro usisao i osvežio onim merom za mebl ... Ipak im na leto ne gine dubinsko ali samo ukoliko ostanu, jer je u međuvremenu ispalo da se ženi više dopadaju kožna ...

 

Preporučujem lični odabir kao što reče kolega Mića. Poštedećeš se eventualnih naknadnih troškova ukoliko su štrokava, nekompletna, ili se ispostavi da imaju neki prećutani nedostatak ...

Edited by Rasta

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/5/2020 at 4:23 PM, MS PK said:

Svrati do Dejana u Nis-u pa izaberi :)

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока
 

mala pomoć, ko je Dejan / niš....kotakt ili sl.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...