Jump to content
FAS Goran
neshtry

Kimi Raikonen Iceman

Recommended Posts

Gospodin čovek

 

Rejkenen je u Formulu 1 ušao 2001. kao vozač Zauber Petronasa. Nakon prelaska u Maklaren Mercedes 2002, Rejkenen je postao jedan od pretedenta na titulu, i u dve sezone 2003. i 2005. završava kao drugi iza Mihaela Šumahera, odnosno Fernanda Alonsa. Nakon prelasaka u Ferari 2007, Rejkenen je postao najplaćeniji vozač Formule 1. U toj sezoni je osvojio prvu titulu, pobedivši dvojac Maklarena Luisa Hamiltona i Fernanda Alonsa u uzbudljivoj završnici, iako je do poslednje trke bio treći u ukupnom poretku. Na kraju sezone 2009 mu je sporazumno godinu dana ranije prekinut ugovor u Ferariju. Zbog nemogućnosti nalaženja mesta u ozbiljnom timu u Formuli 1, 2010 i 2011. godine je prešao na takmičenja u Svetskom prvenstvu u reliju prvo u ekipi Citroen Džunior, a posle u sopstvenom timu Ajs 1 (engleski: Ice1 Racing).

2012 se vraća u Formulu 1 sa ekipom Lotus F1 (u sezoni 2011 je to bila ekipa Reno F1). Zbog svoje smirenosti u trkama, Rejkenen je dobio nadimak ''Ledeni'' (engleski: Iceman)

 

3c5350f8bd2878a525f8683050e0c784.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene fascinira taj njegov negativni stav kada odjebe novinare :D 

Jedna od omiljenijih njegovih izjava mi je 

 

Reporter: "Vaša prva pobeda nakon 113 trka, mora da ste jako uzbuđeni zbog toga?!"

Kimi Raikonen: "Pa bolje nego da sam bio drugi".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne volim hladne ljude, bez emocija, varnica, bez životnih iskri. Ne kažem da sam u pravu, to je moj životni i psihološki stav.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kimi mi pao na pamet posle Maxovog ludiranja u Brazilu i podsećanja na isto to kod Šumahera...

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I to me baš zabole, pa neću ćerku da udajem za njega.
Ovaj tvoj nit smrdi nit miriše.
K'o tele u šarena vrata, nit beeee nit muuuu !
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, vicent said:

Ne volim hladne ljude, bez emocija, varnica, bez životnih iskri. Ne kažem da sam u pravu, to je moj životni i psihološki stav.

 

7 hours ago, vicent said:

I to me baš zabole, pa neću ćerku da udajem za njega.
Ovaj tvoj nit smrdi nit miriše.
K'o tele u šarena vrata, nit beeee nit muuuu !

 

Druuuuze, koliko si ti u zabludi. Rajko ima vise emocija i zivotnih iskri od njih 5 u top5 zajedno, samo je prema marketingu i farsi koja okruzuje najbrzi cirkus na svetu tako nastrojen...

 

Dok ovi ostali manekenisu, idu na spavanje u 8.58pm i jedu ovsenu kasu, Rajko ide mimo ugovora i trka se u slobodno vreme pod pseudonimima, opija se sa svojim drustvom i jebava sojke. Iz principa koji su meni top nece tebi i medijima da bleji i muuuce. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš ovo što kaže @PremieRacing...evo jednog od boljih primera kako ga nije briga za marketing oko trke, tj. kako je odgovorio jer je eto propustio ''prezentaciju'' Pelea na trci u Brazilu 2006. godine:

 

 

U nastavku intervjua je potpuno korektno odgovarao na pitanja koja su se ticala same trke, toga šta očekuje, kako će se postaviti prema Ferrariju ako budu iza njega u toku trke (tada je već potpisao prelazak iz McLarena u Ferrari)...ali na pitanje o Peleu, odgovor je bio kakav je bio. :D:D:D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

..........
Nakon kontroverzne VN Singapura 2008. godine, Kimi je prolazio sigurnosnom zonom u aerodromu. Onda mu je pala briljantna ideja na pamet.

Stavio je svoju prtljagu na pokretnu traku i umjesto da krene kroz detektor metala, Kimi se bacio s prtljagom kroz stroj. Zaštitari su pobijesnili, a Kimi im je na to počeo objašnjavati kako je samo želio snimku dijelova tijela.

Želio je imati snimku organa, ali je nije dobio. Ono što je dobio su lisice na rukama i nogama te informativni razgovor u postaji

......

https://www.poleposition.hr/deset-otkrica-iz-knjige-kimija-raikkonena/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kimi je legenda F1,mnogo ljudi ga vise postuje i gotivi,nego Hamiltona i Vetela zajedno

 

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kimi prešao u Sauber Alfa Romeo:
"Alfa Romeo Sauber F1 tim je oduševljen što može da objavi da će se Kimi Räikkönen pridružiti timu od 2019. godine. Svjetski prvak Formule 1 u 2007. godini potpisao je za sljedeće dvije sezone.

U svojoj karijeri, Kimi Räikkönen je osvojio 20 Grands Prix i 100 podijuma, što ga čini jednim od najcenjenijih vozača u istoriji ovog sporta. Alfa Romeo Sauber F1 tim se raduje dolasku finskog vozača sa kojim tim deli zajednički cilj postizanja ambicioznih rezultata"...
Preuzeto sa Alfa Romeo Sauber zvaničnog sajta:
https://www.sauberf1team.com/news/kimi-raikkonen-to-race-for-the-alfa-romeo-sauber-f1-team-from-2019-2c476a7abac41c5fc6c9428f8c80efe06.jpg

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
35 minutes ago, neshtry said:

Kimi prešao u Sauber Alfa Romeo:
"Alfa Romeo Sauber F1 tim je oduševljen što može da objavi da će se Kimi Räikkönen pridružiti timu od 2019. godine. Svjetski prvak Formule 1 u 2007. godini potpisao je za sljedeće dvije sezone.

U svojoj karijeri, Kimi Räikkönen je osvojio 20 Grands Prix i 100 podijuma, što ga čini jednim od najcenjenijih vozača u istoriji ovog sporta. Alfa Romeo Sauber F1 tim se raduje dolasku finskog vozača sa kojim tim deli zajednički cilj postizanja ambicioznih rezultata"...
Preuzeto sa Alfa Romeo Sauber zvaničnog sajta:
https://www.sauberf1team.com/news/kimi-raikkonen-to-race-for-the-alfa-romeo-sauber-f1-team-from-2019-2c476a7abac41c5fc6c9428f8c80efe06.jpg

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока
 

ima 21 pobedu,ove godine pobedio u americi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neće taj milom u pemziju...

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Extra!

Ove cigarete bile u trendu

 

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

 

 

 

2862fe2165dcf02b0842a93a4acf26e1.jpge9376e5631c6250b3afed2749ec2caf4.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...