Jump to content
FAS Goran
shomispc

Fiat Nuova Bravo - prebacivanje sedišta/tapacira iz Sport modela

Recommended Posts

Da li se neko od vas bavio prepakivanjem enterijera u Bravu? Posto mi je auto lep spolja, sad bih da bude lep i unutra i recimo da za 150e mogu da se nadju sedista od Sporta sa tapacirima :) Mozda bih uz doplatu za moja mogao da prodjem i jeftinije doduse.

Da li ima razlike u sedistima i u udobnosti ili je samo dizajn u pitanju? Meni deluje da su bas bolja..
Dakle, menjao bih:

 

image.png.6cda231d2041ff8cc10e32f6b65d4771.thumb.png.28e6974f2d44c17e2aeb32299fcd902f.png  za  34884268.thumb.jpg.b33e9370a02583a1942f14df9fc35b51.jpg

 

Koliko komplikovana moze da bude zamena tapacira? 

 

Sad kad uporedo gledam, vidim koliko je izrazenija bocna potpora tako da sam sam sebi odgovorio na prvo pitanje :D

Drugo pitanje i dalje stoji, koliko je to komplikovano zameniti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako laički, mislim da samo odšrafiš svoja stara i zašrafis nova. Ali napominjem, to je samo moja pretpostavka.

Sent from my 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kontam da su sedista plug and play, ali me tapaciri za vrata brinu :( 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moraš i tapacire sa sedištima kompletno i da kupiš i da menjaš...

Mada ako kupiš crnu kožu....(stvar ukusa)

 

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tapacir pretpostavljam da ide komplet, kapiram da je zalepljeno. Daj taj link.

Sent from my 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogao je da stavi i slike tapacira. Moraces da skidas komplet, pretpostavljam da je to jedina opcija.

Sent from my 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites

A one umeju da budu krte, (barem kod Stila) sačekaj leto, zimi pucaju lakše. Mada i njih možeš uvek naći.

Sent from my 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato i oću pre leta, dok mi ne postane žena :D:D 

Sad sam skontao, ja pozadi imam motaljke, ne elektricne podizače, kontam da to ne može da se uklopi onda osim ako i ovaj nije sa motaljkama :( 

edit: ko ga jebe, ubacim i elektro podizače onda hahahah

Edited by shomispc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kad je usti auto mora onda da bude i sistem kacenja isti. Nema sanse da se u skoljci razlikuje nesto po tom pitanju.
A za kolegu iznad koji se raspitujs oko ovog malog 1.4 150ks...pa ako mu je turbo jedini problem onda to i nije problem. Ako istraje kod tebe super, ako ne, odradis turbinu i vise je neces dirati sigurno dokle god vozis tan auto. Svaki motor sa turbinom ima taj potencijalni problem, kad tad

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, MS PK said:

Pa kad je usti auto mora onda da bude i sistem kacenja isti. Nema sanse da se u skoljci razlikuje nesto po tom pitanju.

Pa isti je sistem kačenja, al mi fali rupa za ručku za motanje :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@shomispc

bila su kozna Sport sedista sa grejacima na prodaju i otisla mi ispred nosa :rant::rant::rant:  tako da ako uzmem kozu mogu da ti prodam moja sport :D

 

inace je sve isto, jedino sto ti kazes za zadnje podizace, ili da ugradis motorice ili da izbusis rupu u tapaciru za motaljku

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, shomispc said:

jedino da se ne polomi neka žabica

Tapacire naravno zamenis komplet, jednostavno je. U svom alatu imam "srafciger" za zabice i sa njim nema zime da ce se ista polomiti. Ne vuce se ceo element, nego gadja direktno medju rogove :) . Ako ti zatreba, javni slobodno. Preporuka je ipak naravno raditi po toplijem vremenu, kao sto kolege vec rekose. 

alat_za_skidanje_tapacirunga_10mm_x_25cm_womax.thumb.jpg.6b3f80d95f573002f85f8cba45db8166.jpg

 

Sport sedista su primetno profilisanija od obicnih, mnogo bolje drze telo po krivinama, a licno su mi sa 192cm visine i udobnija. Tako da se konverzija sigurno isplati.

Inace, ima poprilicno detalja koji izdvajaju Sport od standardnog Brava - pocev od enterijera (pomenuta sedista, alu pedale, sportski cajgeri, kozni volan+rucna+menjac prostepani crvenim koncem,...), eksterijera (pragovi i kacket, 17'' ili 18'' Sport felne, duple cevke izduva, cesto tamna stakla...) pa do performansi (spusteno vesanje, "Sport" mod voznje kod benzinaca, noviji i obicno najjaci motori u ponudi,...). Zato je i moj savet (ko uziva u voznji i autu, a pikira Bravo) da malo saceka na restyle Sport, jer se dobije prilicno, za malu doplatu u odnosu na neki standardni. Problem je jedino sto ih bukvalno nema po oglasima, ja sam vec bio i odustao i gledao nesto 3-4 godine staro u C klasi, kada istrca ovo sokocalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa izbusis rupu naravno, i fabrika je busila :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idem sledece nedelje za Šabac pa ću da svratim kod Makija da se raspitam ima li enterijer i da li rade zamenu uz doplatu :D 

 

U svakom slučaju, ne bije me niko po ušima da to moram da uradim odmah, prvo mi trebaju felne za leto :) 

Edited by shomispc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako si krenuo da nabrajas, tebi se vise isplatilo da kupis Giuliettu :lol: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...