Jump to content
FAS Goran
ACO JTD

Fiat 500L 1.4 TJet 120 LPG - prevelika potrošnja plina?

Recommended Posts

Oborio sam rekord potrošnje. Prije 4 dana sam sipso i dosso do 12 lit na 100km. Danas sipam i racunam 14. To je baš puno.

Da nije neko doskočio ovoj potrošnji. Inace mi kazu da je taj motor takav.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druže, odakle si, koji grad, koja ti je prosečna brzina, i koliko su ti dugačke relacije?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, ACO JTD said:

Samo strogi grad.

Koji grad, koja ti prosečna brzina i relacije? Nije isto ako voziš relacije u cugu po 15km, ili  upališ, pređeš 1km, pa završiš nešto, pa opet upališ i ideš dalje. Koliko ti troši benzina uz plin?

Pošto kucaš ijekavski, rekao bih da si iz CG ili BIH, a tamo nemaš veliki grad pa da sada sabiješ 15-20km u cugu. Evo kuka kolega iz Nikšića, Fiat Panda 1.2 od 60KS (4x4 doduše, ako se na varam), troši mu preko 10l benzina u gradu. Prosečna brzina mu je 15km/h, a pretpostavljam da je i sve uzbrdo-nizbrdo, i kratke relacije, i eto ti potrošnje preko 10l za Pandu 1.2.

Imamo ovde i par ljudi iz Novog Sada, isto kukaju na potrošnju, mala prosečna brzina, gužva i eto ti potrošnje od 10l u Golfu 6 sa 2.0TDi common rail motorom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ima ikakve veze B.Luka, a prosjecnu brzinu ne znam. Čitam na forimu da ovaj motor inače srče ali ne nađoh da se to moze doštelovati. Ako je neko iole riješio problem molim da javi.

A.... da.... ovo. Nasuo sam 20 litara benzina kad sam ga kupio i još ima dosta. Na benzin se ne žalim. A kad upalim ispod 5 kilometara ne vozim.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj na bordu prosečnu brzinu, cenim da nije veća od 18km/h. 

 

P.S. Ne znam samo šta si očekivao, evo su ti fabrički podaci za tvoj auto:

https://www.auto-data.net/en/fiat-500l-1.4-t-jet-120hp-lpg-22162

Quote
Fuel consumption (economy) - urban 9.1/11.7 l/100 km.Edit data of this car
Fuel consumption (economy) - extra urban 5.6/7.2 l/100 km.Edit data of this car
Fuel consumption (economy) - combined 6.9/8.6 l/100 km.

Po fabrici troši 11.7l plina po gradu, a svi mi dobro znamo da proizvođači tu lažu, tako da ispada da ti je sve u redu.

Evo podataka sa drugog sajta, doduše za Trekking-a:

https://www.cars-data.com/en/fiat-500l-1.4-t-jet-120-lpg-trekking-specs/65233

Po njima gradska potrošnja je 12,1l/100km

 

Veoma mi je drago da si ovde zakukao na potrošnju (koja je inače realna), da imam crno na belo da zapušim usta svakom ko krene da mi prosipa neke bajke o potrošnji malih turbo benzinaca, pa još u autu koji ima preko 1300kg. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 hours ago, MS PK said:

Extra, stigao si ove sa 3.0 :D

Ma da, kako da ne, volim te lažove. Ti ne troše ispod 20l plina u gradu, sem noću od Novog Beograda do Vrčina, ajde bre (sem ako je Dejica u pitanju). 

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, marko.jovanovic said:

da imam crno na belo da zapušim usta svakom ko krene da mi prosipa neke bajke o potrošnji malih turbo benzinaca

bas je crno na belo....sipnuo pre 4dana dosao na 12km i potrosnja 14lit....:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nažalost normalno je, trebao si pogledati specifikacije pre kupovine,ali sad jbg.
Mada u suštini mislim da i 14l plina nije strasno kada se prevede u novce.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Zhorz said:

bas je crno na belo....sipnuo pre 4dana dosao na 12km i potrosnja 14lit....:rolleyes:

Vidiš, bilo bi lepo da čovek napiše na kom uzorku je izmerio potrošnju. 

Hteo sam da ga pitam, ali sam odustao kada ne zna koja mu je prosečna brzina. 

Elem, fabrika kaže oko 12l plina, što nije puno prevedeno u pare, manje nego 1.3mjet u tom 500L, a auto ide osetno bolje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, marko.jovanovic said:
Ma da, kako da ne, volim te lažove. Ti ne troše ispod 20l plina u gradu, sem noću od Novog Beograda do Vrčina, ajde bre (sem ako je Dejica u pitanju). 

Tdi ili D bre, kakav plin Drugar ima 2.4v6 na tng i njemu trosi tako oko 13,14l grad

A obzirom kolika je cena plina, tih 14l mu dodje trunku manja potrosnja nego punto 1.2 na benzin, prevedeno u novce
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čim sjednem u auto provjeriću prosječnu brzinu pa ću poslati.
A do računa sam stigao sipajući pun svaki put, a inače praznim do rezerve pa onda sipam. Od kad sam ga kupio potrosnja je bila od 11 do 12 međutim zadnja dva sipanja je 14 sto me alarmiralo da pišem.
Opet..... nekog sam mišljenja da je 10 do 12 ok ali 14 je previše.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MS PK

 

Ma da, sve nešto verujem u te potrošnje. Koji grad, jel to kada se vozi od sela do sela? Mani me toga molim te, isto tako jednom liku BMW E39 4,4V8 troši 17l u gradu, ali noću... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, po meni nije alarmantno tu nista. Naisao je losiji plin na pumpi, malo hladnije vreme, mozda si imao nekad zahtevniju relaciju...promeni pumpu za pocerak i prati
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, ACO JTD said:

Čim sjednem u auto provjeriću prosječnu brzinu pa ću poslati.
A do računa sam stigao sipajući pun svaki put, a inače praznim do rezerve pa onda sipam. Od kad sam ga kupio potrosnja je bila od 11 do 12 međutim zadnja dva sipanja je 14 sto me alarmiralo da pišem.
Opet..... nekog sam mišljenja da je 10 do 12 ok ali 14 je previše.

Hm, pa metoda merenja je tačna, ali moguće je da si ubo loš plin. Ja nemam neko iskustvo u vožnji na plin, ali znam da jako varira potrošnja, vozio sam možda 1000 km ćaletovu staru Toyota Carina E 1.6 16v. Jednom 11l, sledeći rezervoar 14,5l, i tako. A sa dizelom mi tako ne varira, na istim relacijama, vrtela se oko 7.5l. 

Šta kaže bord, kolika je potrosnja na njemu? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozim na plin od 1992., 100% potrošnja zavisi od kvaliteta tng,preporučujem ti da se ne nerviraš u vezi sa tim

Čak ni to da si sipao na nekoj "jakoj" pumpi ne mora ništa da znači kada je kvalitet tng u pitanju.Da ne pominjem smolu...

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, ACO JTD said:
Sve priželjkujem da je kvar u pitanju, a ne da je to normalno.

Proveri potrošnju na benzinu, ako ti je u normalnim okvirima oko 9l, a plina 14l onda je neki problem. Ili loš TNG ili problem sa uređajem.
14l je potrošnja za Beogradski špic.
Vozio sam dosta modela na TNG po BG, verujem da ima najgore špiceve u srbiji. Ni jedan auto nije prešao 14l.
Pričam za automobile do 120ks.
Extremne modele neću spominjati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znao sam. Sve ti je u redu, potrošnja je u skladu sa prosečnom brzinom. Ne znam šta si očekivao. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...