Jump to content
FAS Goran
Alfinjo

Alfa Romeo MiTo 1.3 MJet - šteta nakon pucanja lanca?

Recommended Posts

Ljudi hitno mi treba savjet, planiram da kupim Alfu Mito 2011, 1.3jtdm 64kw, presla 200k okruglo i na toj kilometrazi se okinuo lanac i napravio stetu. Kolika moze biti minimalna a koliko maksimalna steta koju kidanje lanca moze da napravi, informacija mi treba hitno jer moram da odlucim u naredna 24h da li cu da kupujem ovu Alfu koju sam zacrtao. Unaprijed zahvalan!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidiš da se u temi pominje popravka od 600e, spusti mu cenu maksimum i odradi tu popravku i vozi. Sa druge strane, neko ko je posedovao taj auto nije ga održavao kako treba čim je dozvolio da mu pukne lanac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veliki servis plus klackalice, dihtung glave i obrada glave. Otprilike 600e i dodaj na to bar gumice ventila kada se vec skida glava.

 

Veliki broj ljudi pa cak i "majstora" misli da ce lanac da se cuje i da nema potrebe da se menja pre toga. Mozda je automobil i odrzavan kako treba ali se jednostavno desilo. Ako se automobil prodaje dosta ispod trzisne cene, uzmi sredi i vozi. Ako je cena tek nesto nista, zaobidji....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pukao lanac verovatno zbog lošeg kvaliteta..Inače ne bi smeo da pukne..Koja je shvrha lanca umesto kajiša ako pukne a skuplji je elemenat na motoru..

Skoro pričao sa nekim majstorima kažu da su ovi sad lanci dosta tanki i lošiji od onih na starijim vozilima što su se ugrađivali..Sad ko će da ga zna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pukao je zato sto se menja na 200hkm ali obicno ne moze ni toliko da izdrzi. Sasvim obicna pojava kod 1.3mjt
Proveri cene za novi set lanca i zupcanika, obradu glave sa ventilima i klackalicama i za svaki slucaj pitaj posto je nov klip sa karikama. Na te cene dodaj jos i za mali servis i ruke majstora bar 100e
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako strada klip onda je to baš teška havarija.Uglavnom pokrivi ventile i ništa više..Aj neka bude i po neka vođica al i to malo teže..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isprepadaste me, ubiste me . Problem je sto ne moze da se zna dok se ne otvori, a ja mogu da biram hocu li da je uzmem sa carine za 4700e i da je popravim ili za 5200e gotovu s tim da ne znam sta ce ovaj od djelova da stavi. Radi se o teget modelu sa navigacijom i braon koznim sjedistima, full fullova. Pisite sve moguce savjete :D

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spusti još malo cenu ako možeš i uzimaj. Imaćeš auto kojem si napravio veliki servis i pregledao motor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako uspijem za 4500-4600 mislite li da je to odlicna kupovina i da me sa popravkom ne moze izaci preko 5200e?

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pored standardnog mogu da odu bregaste, skoro je kumu na doblu se to desilo, popravka svega bese 80 i kusur hiljada dinara.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Alfinjo, pretpostavljam da je ovo "tvoja" Alfa:

mislim da ce ove dvije slike ucvrstiti stav ZA :)

MiTo front.jpg

MiTo interior.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se razumemo! To je jaaaaaako daleko od dobre kupovine ali cene su takve kakve su. Alfe drže cenu. Pogotovo mislim na MiTo jer je to ustvari preobučeni Grande Punto.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da se razumemo! To je jaaaaaako daleko od dobre kupovine ali cene su takve kakve su. Alfe drže cenu. Pogotovo mislim na MiTo jer je to ustvari preobučeni Grande Punto.
A sta mu fali? Imam Punta Evo-a 2010 1.3 brutalno kvalitetan auto. Mito ima sve, ljepota, kvalitet samo sto drzi cijenu za razliku od Fiata, u CG su 2009-2010 godiste sa obicnom opremom po 5500e uz to ide jos i prevod 250e...

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

bolje je ti da radis, ne poznajem prodavca - mozda je ok, al ja vise nikome ne vjerujem..

BTW nisam siguran da moze to popravit za 500EUR ako njemu das da radi..na nesto ce ustedjet.

Ako nisi u skripcu s parama nemoj da se razmisljas, to godiste na Autodiler su preko 6k a nisu ni primac.

ova tvoja je sto bi italijani rekli Mammaa mia… :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Alfinjo ne fali apsolutno ništa samo je razlika što drži cenu za razliku od Fiata a gotovo je isti auto u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle, ne možeš je upaliti!?
Motor računaš oko 600€, neka je ta cifra. Za ostalo praktično ne znaš ništa,menjač, turbina, trapovi, vešanje......
Dakle ta cena bi trebalo ići još niže.
Znači ~600€ je donja cifra i bilo bi extra da se na njoj sve završi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dakle, ne možeš je upaliti!?
Motor računaš oko 600€, neka je ta cifra. Za ostalo praktično ne znaš ništa,menjač, turbina, trapovi, vešanje......
Dakle ta cena bi trebalo ići još niže.
Znači ~600€ je donja cifra i bilo bi extra da se na njoj sve završi.
Auto sam vidio na autoscout, vlasnik je napisao da je samo lanac okinut i da ima full servisnu. A na taj sajt ne smiju da lazu jer su kazne katastrofalne pa nesto ne vjerujem da se holandjaninu igra sa zakonom :D

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad ide za export druga je prica. Ne veruj nikome nista i uklapaj se finansijski. Ja licno nikad ne bih kupio auto koji ne mogu da probam, jer kao sto rece kolega : turbina, menjac, dizne, pumpa i jis xxx stvari su ???

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...