Jump to content
FAS Goran
VladaG9

Fiat 500L - napukla panorama od udarca

Recommended Posts

E ovako. Nesto mi je na pocetnom delu panorame udarilo u staklo, i pojavile se pukotine kao paukova mreza. I jedan sitan delic je ispao. Ne propusta vodu, sve je ok za sada. Ali bih ja da nekako zastitim taj deo da se ne siri. Jel zna neko neki dobar servis za auto stakla ? Inace kad sam kupovao auto u lounge paketu nije moglo da se bira, panorama je bila obavezan deo tog paketa. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazost kasno sam video, pa je vec upalo prasine. Ali cu svakako zalepiti. Samo mi je bitno da se nekako taj delic stp je ispao popuni sa necim i da se ne siri dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne daleko od toga da cu nestati. Sad sam slabije na forumu zbog obaveza ali sam tu. 

Daj Boze da ce moci da srede, slikao sam im i poslao na viber popodne, sad cekam da mi odgovore. Ali nisam bas neki optimista :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osiguranje stakala ili kasko nemas,imam osećaj da je ta panorama soma evra, nedaj bože da mora da se menja. Prednja šoferka na 500l kao stvorena za kamenčiće ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas se cuo sa majstorima, nazalost nema pomoci. Nalepio sam neku selotejp traku preko. E sad razlimsljam da odem da nalepim preko neku foliju, da ne upada voda unutra. I da se molim da ne pukne skroz jer joj ne gine zamena. Nesto je bas jako udarilo jer je ona lepo prsla, a ja mislim da je neki kamen.

PS Ako neko ima neku ideju neka pise. 

Edited by VladaG9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja verujem da postoji način da se to zalije i spreči dalje širenje, samo što to estetski sigurno ne bi bilo dobro.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@totti ja sam njemu u poruci sa slikom napisao.da mi estetika nije bitna, nego samo da se ne siri vise. Taj deo se i onako ne vidi ni sa spoljne ni sa unutrasnje strane.  Jedino ako ti znas nekoga jos ko radi sa staklima pa da ti prosledim sliku. On je meni.predlozio da zalepim neku foliju preko. Pa ako znas nekoga da radi te reklame pa da odvezem da mi oni nalepe na taj pocetni deo panorame? Inace evo slike sto sam sinoc slikao, bio je mrak ali se ipak vidi ( kao.poredjenje je novcic od 10din).

P_20181101_171217.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam ko to radi, ali nekako mislim da samo folija ne bi sprečila dalje širenje. Bez obzira i da ništa ne ulazi više u pukotine, tu će sad non-stop biti temperaturne razlike i toplo/hladno.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Već vidim oglase na PA: ne.ma pan.or.am.u

52 minutes ago, knezevic76 said:

Noćna mora svakog panoramdžije, na žalost.

Istina živa, kada sam ženi pokazao Deltu sa panoramom, odmah je počela da kuka da je to potencijalno skupa stvar, a naročito zato što se njenom kolegi razbila panorama na PUG 308, pa su slušali njegovu kuknjavu narednih godinu dana. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panorama  je bar na 500L ogromna, i mislim da nijedan auto nema tako veliku panoramu. Kad sam kupovao auto u Lounge paketu panorama je bio obavezni deo paketa, sto je cudno jer se doplacuje i to puno. I ja sam se ovoga bojao, ali eto desilo se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam hteo L u lounge paketu i upravo je panorama bila jedan od strahova, posebno što je i na test vozilu ona bila napukla...

Ja bih otišao do tog servisa da na licu mesta pogledaju, pa ako i tu nema nade... Štednja za novu panoramu! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teško da tu ima krpljenja. Ako je malo oštećenje od par milimetara, onda se vakumira i popunjava. Ovde ima više dugih krakova, naprslina, ne udubljenja, tipa da je spao neki sloj.

Imao sam priliku da vidim kako se šoferka pretvara u paukovu mrežu kad se stisne naprslina sa dva kraka od par milimetara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj nesto sto se ne pise javno :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada sam pre 10-ak godina kupio panoramski 308 SW, novo vozilo je, naravno, odmah bilo "gadjano" od strane komšija  :)Šta drugo čovek kod nas da očekuje kao čestitku ...  :)

Najpre su mi sa okolne zgrade jedne noći pogodili prednju haubu. Dobila je ulubljenje veličine onog većeg klikera ... Rekoh: "Od aluminijuma je, bar neće brzo da rdja, nema veze ... "

Par dana posle su mi pogodili prednju šoferku i to na samome vrhu šoferke, iznad unutrašnjeg retrovizora, u zoni spoja sa panoramom. Rekoh: "Ne smeta pogledu, nema veze ..."

Srećom, moje vozilo više nije na taj način bilo meta za zabavu.

Na žalost, nečija druga novija vozila jesu. I to se maltene povremeno dešava i danas.

 

Edited by moron

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...