Jump to content
FAS Goran
horvat

Alfa Romeo Brera 2.0 JTDm

Recommended Posts

Posto sam imao zanimljiv photosession za vikend, predstavicu vam Breru mog drugara Milosa, sa sestrinskog ARCS foruma ... :) 

 

U pitanju je 2010. godiste, "Ti" oprema, motor 2.0 jtdm 170 ks... 

Felne su 19'' prodrive sa Michelin pilot 4 super sport pneumaticima. 

Link ka originalnoj temi : 

https://www.arcs.org.rs/forum/viewtopic.php?f=6&t=63558

 

Moji utisci iz voznje: 

 

Auto je mnogo direktniji i ostriji od 159 sa kojim deli platformu. Kao i kod svake Alfe koju sam do sada vozio, volan je neverovatno brz i ostar, a ovde je to posebno izrazeno zbog 19'' M PSS 4 pneumatika. Svaki i najmanji pomeraj volanom rezultuje instant reakcijom na putu. Sto se udobnosti tice, svakako da na 19 felnama nije realno za ocekivati da 'lebdi preko rupa', ali cini mi se da nije tako strasno kao sto bi se to moglo ocekivati. Kada se naredjaju onako uzastopno udarne rupe i 'uvale' na putu, tada dodje do izrazaja i malo krace medjuosovinsko rastojanje i te felne, ali je to je cena koja mora da se plati za ovakav izgled i upravljivost. Performanse, sta reci, to je dobro poznat motor na ovom forumu. S obzirom da je automobil remapiran na oko 200 ks, rekao bih da je time taman negde nadomestena njegova malo veca tezina u odnosu na recimo neke druge automobile iz grupacije (Giulietta, Bravo...), naravno ovo sad odokativno kazem, nisam merio performanse, nego po subjektivnom utisku. Prenosni odnosi u menjacu su duzi od Bravo-a sa istim motorom, cini mi se... Performanse su dobre, dovoljne da se u svakom trenutku bude brzi od saobracaja, i to bez nekog preteranog truda... ali s druge strane, postoje brzi i performantniji auti u ovom segmentu, svakako... 

 

Svakako da utiskom apsolutno dominira izgled i karakter auta. Pojava koja je toliko dominantna, da jednostavno sve sto je na putu oko nje, koliko god da kosta, apsolutno ne moze da odvuce paznju sa Brere. Taj osecaj kad preteknete nekog, i znate da je ostao bez daha gledajuci u ovu zadnjicu - neprocenjivo :)

 

DSC_0038.jpgDSC_0044.jpgDSC_0092.jpg

DSC_0095.jpgDSC_0207.jpgDSC_0238.jpg

DSC_0254.jpgDSC_0258.jpgDSC_0264.jpg

DSC_0323.jpgDSC_0336.jpgDSC_0339.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj više slika kačiti, nije lepo prema nama ostalima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskorišćava zelena slova, tj. poziciju koju ima na ovom forumu :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...