Jump to content
FAS Goran
vagenovac

BMW Serije 5 F10

Recommended Posts

To je to otprilike, znam da je za kupe bilo oko 80 EUR ugradnja iza B stuba i nesto preko toga takse.

Ranije je jos bilo dodatnih 3000 din neke takse koju su ukinuli. I bila je takodje neka taksa od 30 EUR Fiatu, za onu potvrdu o saobraznosti, izmenama, sta li vec. Za BMW su ljudi pisali da je to bilo dzabe.

Sve u svemu, smanjili su malo u odnosu na start, ali opet sramota da papirologija za npr. Compact izadje vise od folija i ugradnje.

PS: Da tagujem @Milutinac jos jednom, posto ne radi u prethodnom postu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, vagenovac said:

@Milutinac ams 4800, dobio da uplatim jos 3320din drzavi plus tehnicki koji sam sad zakazao tek za 16 jer su guzve nenormalne.
 

 

Hvala :thumbup: nije to tako strasno, kao sto je bilo pre, bas Ivan sto kaze...

 

A znaci da moze u principu da se saceka i redovni tehnicki prilikom registracije, jel tako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa tako je najbolje u sustini, ali meni registracija istice tek u oktobru, a dosta vozim, nisam hteo da mi pola godine to visi nad glavom, ali eto tako je ispalo. Planirao sam sve ovo da odradim dosta ranije, jos kada sam uzeo auto maltene, stakla, gril i tako neke detalje, ali nisam imao vremena, pa sad kad imam rekoh da zavrsim sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgazio 20.000km za 6 meseci. Gepek je na visini zadatka, kao i kompletan auto.

Ne znam sta bih posebno izdvojio, sedista, udobnost, stabilnost, osecaj u voznji, menjac, farove...

Prezadovoljan sam
IMG_20200515_150539.jpgIMG_20200427_115523.jpg

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas sam slabo vozio alfu 147 ranije, mozda par puta godisnje, ali bila je 4 meseca neregistrovana dok zena nije mogla opet da vozi, a mesecima pre toga je nisam vozio, tako da sam se bas uzeleo i ovih dana maltene ne izbijam iz nje.

 

Sinoc sam bas naprao jedog a4 b8, prosle nedelje se probao sa e60 525d nacipovanim na ~210ks, na svako stiskanje gasa alfa izlece par duzina napred, pa tek onda prestaje da bezi, pa bmw stigne i prestigne, a ~60ks razlike, jer je alfa stock 150ks, da je nacipovana gde bi joj bio kraj, ali nema apsolutno nikakve potrebe.

 

Svakako nije poenta u maksimalnom ubrzanju, vec mozda zato sto nije teska, toliko lagano prima gas i tako dobro ubrzava sa 1500-2000rpm, nekako se auto nosi sa nekom lakocom na kojoj i auti od 6cil i 2500cc sa preko 200ks mogu da pozavide.

 

Razmisljao sam neko vreme da ju zamenim za nesto mladje, a onda razmisljam sta da uzmem mladje, a da ima 50% opreme i 50% snage od 147 u B/C segmentu, a da ne dodajem previse para.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/20/2020 at 10:25 PM, vagenovac said:

Zgazio 20.000km za 6 meseci. Gepek je na visini zadatka, kao i kompletan auto.

Ne znam sta bih posebno izdvojio, sedista, udobnost, stabilnost, osecaj u voznji, menjac, farove...

Prezadovoljan sam
IMG_20200515_150539.jpgIMG_20200427_115523.jpg

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока
 

Imamo ista kolica :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolica su odlicna, mada jedva cekam da predjemo na isofix, malo smara petlianje sa pojasevima.

Inace sam osvezio i ova stara kolica, zamenio izbledele znakove novim i detaljno pranje i lickanje. Cepove za felne necu uzimati jer ih kradu jbg.

IMG_20200617_162103.jpgIMG_20200617_124937.jpg

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Siber pre svega, inace mi je to nebitan komad opreme, ali mi je nekako zanimljivo sto ga retko koja alfa 147 ili neki drugi auto u toj klasi imaju. Pa onda dvozonska digi klima, sva 4 podizaca, tempomat, kozni mf volan, ova "alfatex" sedista koja nisu obicna.

 

Definitivno ni nakon 3 godine se nisam pokajao sto sam ju uzeo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...