Jump to content
FAS Goran
vagenovac

BMW Serije 5 F10

Recommended Posts

20d, ali i u petici i u trojci kada ga ubacis u eco rezim, raskaci alternator u voznji, struju vuce iz akumulatora, zatvori resetke na hladnjaku da poboljsa aerodinamiku, pomeri par stepeni vise radnu temperaturu radi efikasnosti, a kada kocis ili usporavas prikaci ponovo alternator i puni se strujom.

Sve to zarad par kapi goriva ustede :D

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odradjena i zastita, sad moze da se vozi :D

Lanac je jako malo istegnut bio, ali kaze majstor da kada se istegne da krene da pravi opiljke i zagusui uljne kanale u motoru.

Ulje u menjacu bilo kao crna voda i bilo je opiljaka na magnetu u karteru, a radi i salta identicno savrseno kao pre zamene.

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uradio sveee, 3 lanca, 4 klizaca, 2 spanera, dihtung kartera i dihtung dekle, 2 lancanika, sipao novo ulje iako sam 800km pre toga kada sam preuzeo auto uradio mali servis sa svim filterima, nisam hteo da istacem pa da vracam nazad ulje, zamenio sam i karter automatika sa filterom i uljem, svi srafovi sto su skidani stavljeni novi. 

 

Sve to nabrojano u ovom postu me kostalo 1050e.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Delta trazi 1400 , Tomic u Banjaluci isto ili nesto malo vise ne mogu da se setim.. Naravno bez ovoga oko menjaca posto je u pitanju manuelac. Oni kazu da menjaju i podloske dizni obavezno plus jos neke stvari ne mogu bas da se setim svega moram da pitam rodju..

 

Dobri radovi vagenovac sad samo gas, mnogo dobro se vozi taj auto..

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, vagenovac said:

Sve to nabrojano u ovom postu me kostalo 1050e.

@MS PK na aparatima :lol: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eeee davao sam ja nekad i vise, malo vise doduse pa sam se opametio :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, vagenovac said:

ubacis u eco rezim, raskaci alternator u voznji, struju vuce iz akumulatora, zatvori resetke na hladnjaku da poboljsa aerodinamiku, pomeri par stepeni vise radnu temperaturu radi efikasnosti, a kada kocis ili usporavas prikaci ponovo alternator i puni se strujom.

pokusavam da stvorim sliku izraza lica nekog domaceg majstora kad cuje sve u nadi da ce razumeti sta treba da radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoz da cujes :D
U nekom selu, covek usao u stalu da pomuze kravu. I cicne on iza nje , taman da krene ona ga udari repom i tako stalno. On iznerviran gleda sta da radi i padne mu na pamet da joj veze rep za gredu od plafona. Skinu kajs sa pantalona, pope se na stolice, uvati za rep i kako je podigao ruke da vezuje padose mu pantalone. U tom momentu banuo komsija nesto da mu trazi il sta vec i kad ga je video covek upita ga u soku "Sta to radis komso!?" a ovaj ce znajuci kako izgleda to i da nema sanse da se opravda " Nista, j.em kravu"
E to je za ovo moje "rekao sam Ivanu" kad ono , i ti si Ivan

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle jedno 3500km mogu reci da mi je trojka savrseno legla, idealan skup osobina koje volim kod auta, mislim da cu peticu mozda prodavati, slabije ju vozim u zadnje vreme.

 

Nekako mi je sa sport paketom i 17" gumama taman, vidi se i gore na slici tockovi prakticno idealno stoje bez distancera ikakvih, wheelgap je taman, udoban je, ali ne lelujav, a opet dovoljno ostar u krivinama.

Petica je sa comfort sedistima udobnija i na 19" gumama, ali opet to je neka druga klasa i dimenzija.

U enterijeru ima taman dovoljno mesta, a praktican mi je zbog gepeka, a opet sa svojih ~4.6m nije prevelik, a dosta kraci od petice koja je nekih 5m i subjektivno je dosta sira za manevrisanje po uskim putevima (npr. bg ulicice).

Motor menjac su odlicno upareni i lepo nose karoseriju, pogotovo po gradu, toliko se lepo ispaljuje iz mesta bez proklizavanja, da je prosto milina, nosi se sa lakocom sa autima od 200-250ks, jer je brz menjac i jako kratke brzine pa nerealno ubrzava na manjim brzinama.

 

Probao sam se sa saabom 9-3 1.9 twinturbo 180ks, iz mesta ga bas ubijam, dok je leteci start dosta manja razlika, drugara sa cayenom 3.0tdi prikoljem i iz mesta i leteci (doduse i po specifikacijama sam neznatno brzi), ali je razlika velika verovatno sto fura 21" felne.

Sinoc sam dobio par puta zaredom 330d e46 fejslift kupe 204ks, manja razlika nego u odnosu na e60 530d 218ks, ali opet malo zaostaje.

Treba da se probam sa drugarom sto vozi oktaviju rs 230, mislim da cu makar u startu da mu izletim par duzina pa ce da me prikolje onda za sve pare :D 

 

Pre nekoliko godina je za ovakve performanse trebao 3.0 motor ili neki hothatch, pa mi je fascinantno da su to upakovali u racionalnu i prakticnu varijantu.

 

Naravno novi 3.0 motori i hothatchevi su napredovali znacajno takodje i daleko su ispred po pitanju performansi u odnosu na stare, ali ovih par auta sa kojima sam se probao su mi nekako u glavi i dalje egzoticni i natprosecno brzi.

Nekad mi je za ovakve performanse trebao stage2 tuning i hibridni turbo.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, vagenovac said:

 

Nekad mi je za ovakve performanse trebao stage2 tuning i hibridni turbo.

 

 

Agree. Ispod 8sek do 100 je nekad bilo WOW i za to je trebalo imati 3.0 ili dobro nabrijati auto, sada se ispod 7 sekundi spustaju 2.0 masine uz najobicniji remap ili cak i bez njega u nekim slucajevima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje rasporedjen obrtni, brzi odziv na gas, turbo koji se brze spooluje itd., ali najvise od svega menjac mislim.

 

Najnoviji 320d 6.9s neverovatno, a 330i koji je 2.0 turbobenzin 5.5s sto je po performansama izmedju M3 e36 ~280ks i m3 e46 ~340ks.

 

Kako je krenulo za 10 godina ce 1.0 ici 5s do stotke, a 1.5 ce biti egzoticna kubikaza :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...