Jump to content
FAS Goran
Bube

Fiat Nuova Croma - zadnji parking senzori

Recommended Posts

Cao svima skoro sam kupio Fiat Cromu 2007 1.9 dizel i imam problem ne rade mi rikverc svetla i parking senzori neko je farbao branik zadnjina licu mesta i prefadbali su i senzore i mislim da su stalno pistali i da ih je neko negde iskljucio ali ja ne mogu da nadjem  proverio sam onu dzeksnu sto je na menjacu ukopcana je onda sam nasao i centralu za senzore tamo su ukljucena dva dzeka i ima jedna dzeksna prazna mislim da je od one sirene kao ali ne znam da li je to razlog sto ne radi.. ?? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bube

 

Ako već sija greška, onda je to ona klasična signalizacija kada ne rade senzori. Nije ih niko isključivao ništa posebno, nego jedan od njih (ili više njih) - ne radi. Dijagnostika bi morala da pokaže koji od njih više ne radi.

Jel kad ubaciš u rikverc krene odmah da pišti bez obzira na udaljenost bilo čega iza? Mislio sam da na plafonjeri imaš dugme za isključivanje parking senzora, koje je veoma korisno baš za takve situacije, tj. da ne pišti konstantno svaki put kada ubaciš u rikverc (kad ne radi barem jedan senzor), ali u vlasničkom uputstvu za Cromu nisam video to dugme na plafonjeri:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/38943-uputstvo-fiat-nuova-croma/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad vec ne rade i svetla treba odatle krenuti, ili je prekidac na menjacu otisao ili osigurac, kad ispitas te dve stvari onda ides dalje, ako je nesto od to dvoje onda je to prvi razlog sto ne rade senzori.
Kad namestis rikverc svetlo a ne prorade senzori onda treba ispitati sta je ne ispravno kod senzora, ako mislis na zvucnik senzora, moras ga prikljuciti.
Svakako dijagnostika moze da ti pomogne u kom smeru da gledas dalje.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/18/2018 at 1:51 PM, DraganUS said:

Gde se nalazi centrala? Mogu ja da pogledam i uporedimo slike centrale pa mozda vidimo razliku. Negde je napajanje cviknuto.

Iza zadjneg levog stop svetla 

Da li je to ovo slovo P? Posto na krovu nemam nikakvo dugme

 

1539873762702-963018261.jpg

 

@neshaoct jel ovo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, to je taster cijim zadrzavanjem palis pozicije kada je vozilo ugaseno.

Na Alfi 159 je to gore na plafonjeri, na stilu toga nema, pa mozda nema ni kod tebe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda nema 

 

1539879140544-2110011692.jpg

 

Ovaj dzek sam nasao na menjacu i ukljucen je nisam vise nista ispitivao u vezi njega, a ovako mi izgleda centrala i koliko vidim nema sirene nigde verovatno je neko izvadio jer je jedan dzek na njoj prazan

 

15398792560661838048651.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bube

 

Nisam siguran gde je na cromi zvucnik, ali obicno se ne nalazi pored centrale, tako da to nije dzek od nje...
Kazem ti prvo proveri da li je osigurac ispravan, pa onda taj prekidac, verovatno je tu negde problem, ali svakako moras to resiti da bi isao dalje...
Kreni od necega pa cemo videti sta se desava, ako ti treba dijagnostika mozes racunati na moju pomoc, navodicu te i ovako sta dalje da proveravas, ali pocetak je da osposobis rikverc svetlo...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomislio sam i ja na osigurač, ali bi primetio i da mu dosta drugih stvari ne radi jer je na istom osiguraču:

+15 Connect, Blue-tooth control unit, after market radio presetting, pneumatic pressure control unit, cruise control, rain / twilight sensor control unit, parking sensor control unit, AQS sensor

F51, 7.5A

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega me je kontaktirao na PM u vezi problema sa parking senzorima na Cromi... Pa kada sam vec radio, evo da ostavim semu sistema i za sve ostale. Posto se iznad pominjalo, buzzer ne postoji kao posebno izdvojen uredjaj, vec je u okviru instrument table. Takodje, dovoljno je i da samo jedna sonda pravi problem, to se salje centralnoj jedinici tokom self-testa i prijavljuje kao greska na tabli.

 

Sema ozicenja parking senzora na Cromi:

 

194004295.thumb.png.ab1af7ebbb572570e12c14f2b7fe4286.png

 

Opis komponenti:

 

Untitled.thumb.png.afff7e0a7a1c491c0ad48eb3f6f351be.png

 

Polozaj komponenti na vozilu:

 

194004296.thumb.png.cf9bf9833895dca64dbac59ac4526de3.png

 

Opis sistema:

 

Untitledd.thumb.png.9638b965ef4c4579b71e86a5d34b26c1.png

 

Funkcionalni opis sistema:

 

Untitled2.thumb.png.42f67ce90db33233e26439138d9e2396.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...