Jump to content
FAS Goran
TeaseR

Fiat Grande Punto 1.9 MJet - trese pri gašenju

Recommended Posts

Opet ja :)

 

Naime, kada sam radio veliki i mali servis pre 2 nedelje, majstor mi je nakon odradjenog servisa rekao da bi trebao da zamenim pletenicu auspuha i donji nosac. Pre par dana sam zamenio i osetio da auto prilicno bolje ubrzava ali se pojavio nov problem.

 

Pri gasenju, auto se dosta vise zatrese nego ranije. Ako sam uradio veliki i mali servis i auto je bio ok, nije se tresao pri gasenju, pa sam onda zamenio pletenicu i sve je bilo ok, zbog cega mi se nakon menjanja donjeg nosaca auto trese vise ako sam stavio nov deo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li ovo vazi i za Mjet motore? Razmisljam da odem kod drugog majstora, da mi proveri taj nosac, jer pre nego sto je stavljen novi, auto se nije toliko tresao. Mozda sam uzeo pogresan nosac? U beo caru su mi dali taj po broju sasije.

 

Ne bih da dajem pare na zamajac ako bas ne moram...

 

EDIT: Citam sad komentare i primetio sam da mi se auto u leru vise trese nakoon promene nosaca, osecam i da volan vibrira, sto ranije nije bio slucaj.

Edited by TeaseR

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/17/2018 at 7:57 PM, TeaseR said:

pre nego sto je stavljen novi, auto se nije toliko tresao.

 

On 10/17/2018 at 7:57 PM, TeaseR said:

primetio sam da mi se auto u leru vise trese nakoon promene nosaca, osecam i da volan vibrira, sto ranije nije bio slucaj

Ili je neodgovarajući, ili je neko žešće đubre od kvaliteta kada je izgleda gori od onog zamenjenog. ''BeoCar'' je najveći uvoz delova u toku 2017. godine imao iz Kine, klik ovde:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/38919-šta-je-bolje-od-delova-kupiti-originalno-kvalitet-delova/&do=findComment&comment=1462284

Mali su oni na tržištu, možda je bolje takve delove kupovati od onih većih...barem imaju veći izbor - za različite cene.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj koji sam uzeo sam platio 3700din, slicna cena je i u Kit Komercu. Uglavnom, mislim da mi je problem do nosaca i prvo cu to da ispitam. Nema mi logike da mi je zamajac crko cim sam stavio nov nosac :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam iskreno, samo sam otisao i kupio sta mi je majstor rekao. Ne razumem se u to koji su delovi kvalitetni, a koji ne.

 

Pozvacu ih i pitati koji imaju, pa javljam koji je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo je par slučajeva gde je stavljan Acron nosač te je nakon toga bilo pojačano trešenje.

Sent from my 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zovi Bogunović, vidi koliko su kod njih original. Vidi SWAG ili Lemforder, javiće se još neko valjda da iznese mišljenje/savet.

Sent from my 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...