Jump to content
FAS Goran
Flex

Fiat Stilo JTD - NOV NOV NOV by Flex

Recommended Posts

Odlicne, odlicne, cim tinjaju :) . Ili nisu Canbus ili lose projektovano kolo ili su kaputt.

Btw, struja njihove pobude je toliko mala, da ne moze da utice na drasticne simptome kao kod tebe, pa jos sa novim akumulatorom.

Kada se stavi neki bofluk i pogleda nocu, kada se recimo ugasi plafonjera, ona nastavi da tinja. Pa kada zakljucas auto ili upalis alarm, tinjanje nestaje. Ili recimo, hoce da prijave gresku na sijalicnim mestima koja generisu upozorenje na tabli. Upravo zbog lose projektovanog kola (ili poture Canbus, a da to uopste i nije).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, znam za to. Ova je odradila svoje, zamenio sam je. Nema tinjanja, to sam imao ranije jer nije bila canbus.
Poseticu elektricara svakako jer nemam ni uslova ni alata trenutno da probam sam.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ošmirglaš, ja sam prvo nožem ogulio i onda šmirglom, jer ako postoji sloj oksida, aku se ne puni kako treba niti anlaser može povući raspoloživu snagu aku.

Imao sam neki dan baš to, crn tvrd oksid na klemama. Isto izbacivao lose connection, kazaljke plesale kako koja... Očistio i na aku i kleme, dobro stegao, i to je to. Inače kleme im nisu baš nešto.

 

 

Послато уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedva stigoh bar dijagnostiku da zakacim.
Napon ocaj. Da li cim upalim treba da skoci na 13.9/14V? Ili ni alternator ne puni po ovome kako valja?
8b874b4b2a47c4fb29713ab5d6f46220.jpg
46980d763391ef84f3abe3be69987608.jpg

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posetio danas majstora i, naravno, nista. Kad sam dosao akumulator prazan. Stavljen da napuni, probano punjenje i nista precizno nije receno. Mozda alnaser, mozda akumulator, mozda alternator. I odem ja tako, pribavim unimer i lepo premerim i auto vuce 0,22 ugasen i zakljucan. Sad pokusavam da izvadim multimediju posto sam 99% siguran da ona odvlaci. Inace majstor mi je rekao da ne moze odmah da proveri da li vuce i gde struju posto je to duza procedura.

Definitivno u ovom gradu ne mogu naci nekog normalnog majstora.

Izgleda da je ceo problem u multimediji a lik od koga sam kupio naravno nece da se udostoji ni na poruku da odgovori (kad je trebalo da uzme kes bio je azuran vrlo). Malo sam ispizdeo pa duzi tekst. Javljam na kraju sta sam odradio.

Sa zadovoljstvom cu, prilikom prve posete Beogradu, otici kod Gorana da ga malo pretrese.

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multimedija problem, kao sto sam i mislio. Sutra kod elektricara da preveze. Evo razlike kad je ukljucena i kad je otkacena, dupe i oko.
Inace, lik koji mi je prodao je Milos Mladenovic (pominjali smo u nekoj temi kad sam trazio mediju) pa savet ako neko bude saradjivao. Posto je dobar samo dok ne uzme pare.
d38e956374da3cd7087c6e481dc5e009.jpg
9bdec5dff050e180b9d53628ab7a29a5.jpg

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sumnjam da je lik bas znao sta rade mali ljudi u multimediji i kakve zvrcke prave ali opet sve je moguce...

Sent from my E2105 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrlo moguce da je znao jer nije on prvi kome se to desava.

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno da je znao.Moj savet ti je multimedija koja pase na fabricku instalaciju,bez prepravki.Tako je kod mene na bmw,nema nikakvih problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znao je, time se i bavi. Maksimalno je nekorektno sto se nije udostojio ni da se javi da pokusamo da resimo problem. Mlatim se mesec dana oko akumulatora i sad se vec i pitam da li je stari uopste i bio za zamenu. Ali nema veze, idemo dalje.

Sa fabrickim radiom nema odvlacenja struje, kao da nije ni povezan.

9f0914b04587a7dab11eb932fb6bcc36.jpg

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno bi svaki iole iskusniji elektricar posumnjao prvo na multimediju,em je lako skinuti i proveriti,em nije fabrika.Kad kazem lako skinuti,mislim njima je lako skinuti, za neke stvari oko kojih se ja petljam po pola sata i vise,oni to za par min.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas bio do majstora i sumnje od alnasera preko alternatora do akumulatora. Na moje pitanje da se izmeri da li negde vuce odgovor je bio da treba dosta vremena i da mora da se ostavi auto. A ja kao laik kuci proverio za 2 minuta. Tuzno sta se radi.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Srećom internet, youtube je tu, forum, jeftin alat, malo radoznalosti i rešio si enigmu. Možda si kupio aku bez potrebe, al šta da se radi.


Послато уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
Srećom internet, youtube je tu, forum, jeftin alat, malo radoznalosti i rešio si enigmu. Možda si kupio aku bez potrebe, al šta da se radi.


Послато уз помоћ Тапатока



Vrlo moguce, ali svaka skola se placa.
Premeri i punjenje dok je unimer pre ruci..Onih 11.75 nije kako treba.

Provericu i to. Jutros je aku bio ravno na 12V, isto kao sinoc.


Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

I zasto sam ja uvek za delove iz originala...

Sa jeftinim Kinezima je od-do, mozes da prodjes korektno, a mozes i da bacis pare. Od sitnica i LED sijalica, do skupljih uredjaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri da li je multimedija inicijalno dobro spojena. Da li je na stalni + stavljen i onaj žuti što bi trebalo da ide na kontakt. Dosta ljudi na stalni + (deblja crvena) stavi i ovaj od kontakta žuti i onda ti je uvek moguće upaliti radio bez kontakta. A to znači i uvek upaljeno pojačalo. 

A pojačala u multimediji su, makar po specifikaciji 4x50W. Iako nije uključen radio, struju vuče. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
I zasto sam ja uvek za delove iz originala...

Sa jeftinim Kinezima je od-do, mozes da prodjes korektno, a mozes i da bacis pare. Od sitnica i LED sijalica, do skupljih uredjaja.

Trebalo je da mi predoci moguce probleme i ne bih je ni uzeo. A ne sve je sjajno, bajno i slicno. Da sam znao da cu imati zezalice ne bih ni uzimao. Klasicno uvaljivanje.

Jos me nabedjuje kako instalacija u autu ne valja i slicne gluposti.

Proveri da li je multimedija inicijalno dobro spojena. Da li je na stalni + stavljen i onaj žuti što bi trebalo da ide na kontakt. Dosta ljudi na stalni + (deblja crvena) stavi i ovaj od kontakta žuti i onda ti je uvek moguće upaliti radio bez kontakta. A to znači i uvek upaljeno pojačalo. 

A pojačala u multimediji su, makar po specifikaciji 4x50W. Iako nije uključen radio, struju vuče. 

Uh, nisam bas siguran na sta mislis jer ne znam ni kako treba da bude. Evo slike kablica (ako si na njega mislio) koji ide iz medije u konektor iz auta.

68dbabe52f6ac0573ce2726a5db899a3.jpg

 

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izmerio i punjenje. 13.9/14V sa svim popaljenim potrosacima (svetla, grejac stakla, radio). Kad ugasim 14.1V. Izgleda da je sve ok, na svu srecu.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

images?q=tbn:ANd9GcQIg4VWmgsRrzsyhULvjj2

 

Vidim da ti je prespojen taj konektor. Evo gore slika uobičajenog načina spajanja multimedije/radija. Crvena žica ide da + od kontakta a žuta na stalni plus (ja sam obrnuo u prethodnom postu). Tako bi trebalo. Proveri i to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto vidim da je auto verovatno bez pripreme za fabricku navigaciju, onda znaci da od 8 mesta u ISO A konektoru sa auta (beli konektor), postoje samo 4 popunjena.

Na pinovima 1 i 3 su CAN magistrale za komunikaciju sa Body Compom (tanji, sareni kablovi), na pinu 8 je masa (crna zica) i na pinu 7 STALNI napon (crvena zica). Tako da treba videti sta je pod onom izolacijom i da li se taj stalni napon vodi na jos neku liniju multimedije, a da to nije potrebno.

Na vozilima sa pripremom za fabricku navigaciju, postoji dodatni pobudni napon sa kontakta, na pinu 4 ISO A fabrickog konektora (jos jedna, peta linija, koja ovde 99% ne postoji).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...