Jump to content
FAS Goran
Flex

Fiat Stilo JTD - NOV NOV NOV by Flex

Recommended Posts

Cek cek, kako x2 podizace? Opet cete kupe da mi uvalite? :D

Klima moze manuelna, automatika i displej su za LGBT populaciju. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ne brini, servo, podizace x2 i manuelnu klimu ces da imas. Ostalo je za ovu matoru gej populaciju

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока


Grejanje volana

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cek cek, kako x2 podizace? Opet cete kupe da mi uvalite?
Klima moze manuelna, automatika i displej su za LGBT populaciju.
Pa kupe nego sta, da neces karavana mozda ili miniven, da glumis soker mamu!? A i svejedno, 2 podizaca svakako

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Flex Mnogo razmišljaš i mislim da treba da se maneš tih VW i Audija koji su duplo skuplji od Stila a isto godište otprilike. Gledaj mlađi auto, više opreme i nek bude turbo dizel jer vidim da ti je ti bitno. Otprilike možeš da se fokusiraš na 1.3 mjet  (možeš i 10-ak godina mlađi GP da nađeš kad porediš sa Stilom, Corsa D), 1.4 hdi ( C3, 208), 1.5 dci (Clio, Megan), 1.6 HDI, 1.6 mjet (C4, 308, Focus, Bravo), 1.7 CDTi (Astra).

Eto od sveg navedenog moći ćeš barem 5 godina mlađi auto od Stila da nađeš a ne da se bukvalno ne pomeriš s mesta sa A4 ili ne daj bože pasatom B 5.5 sa verovatno 400+k km.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MS PK, ne mora karavan ali neka limuzinica bi legla sasvim fino. Ali kad nema podizaca onda moze i kupe. :D

@Axic, pa s obzirom da je pitanje hocu li uopste davati Stila (bas mi je zao da ga dajem) polako gledam razne opcije. E sad, nije mi poenta da uzmem mladji auto a da mi se ne svidja (to mi je jako bitna stavka). Ako mi se ne svidja dzaba mu sve. 

Od predlozenih mi se nista ne svidja. GP, kao sto rekoh, je premali unutra i uopste se ne osecam prijatno u njemu. A i 1.3mjet (posto si njega pomenuo) sumnjam da bi mi vrsio posao posto vrlo cesto pozelim jos malo vise konjica nego sto sad imam. 1.3 bi me opasno smorio 100%. 

C3 i 208 su mi ruzni a i Francuze ne varim pa oni otpadaju odmah. 

E sad, kod novijeg Clia i Megana bih mozda i progutao sto je Francuz. Nije losa linija ali opet manjak snage u odnosu na Stila. Kakvi su oni uopste po pitanju voznih karakteristika (malo agresivnija voznja, jace kroz krivine i slicno)? 

Za A4 i slicno se slazem, vise sam to pomenuo kao nesto sto bih vrlo rado vozio umesto Stila (sa nekom pristojnom kilometrazom, naravno). 

Sve u svemu, mnogo zahteva a slabo sta to ispunjava a da nije papreno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, ne bi mi skodilo neko takvo magare da ga teram po vukojebinama (stalno sam po gradilistima) i ne mislim. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eeee sine, jos mLogo vide treba da protekne Moravom da bi naisao na nesto sto moz "da teras i ne mislis" , vidis i sam

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam gde po Kš možeš toliko da letiš kad ti treba preko 100ks. Jedino ako često putuješ van grada pa ti treba za magistralu da neki šleper obrijaš začas.

A za prostor ne znam. Ako su oženjen i imaš decu onda ti verovatno treba više prostora, u suprotnom ne znam što toliko polažeš na prostoru.

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do gradilista i nazad cu da teram i ne mislim pa makar i Juga uzeo. :D

Po okolini se vrlo cesto umrtvi saobracaj jer indijanac na celu kolone odluci da ide 40 na sat. E sad, ne mogu sa Stilom uvek da stignem da predjem 3 vozila a da ne upadnem u problem jer nailazi neko iz suprotne trake. Tu mi treba jak obrtni i na sto manjim obrtajima. 

Edited by Flex

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neko će reći "Jak obrtni + manji broj obrtaja = smrt plivajućem" :D

Kod Fiata zabava kreće tamo gde drugima ponestaje snage, razvlačiš ga od 2 do 3.500 lagano :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, totti said:

Grejanje volana emoji23.png

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

I masažna sedišta :P :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Flex said:

Do gradilista i nazad cu da teram i ne mislim pa makar i Juga uzeo. :D

Po okolini se vrlo cesto umrtvi saobracaj jer indijanac na celu kolone odluci da ide 40 na sat. E sad, ne mogu sa Stilom uvek da stignem da predjem 3 vozila a da ne upadnem u problem jer nailazi neko iz suprotne trake. Tu mi treba jak obrtni i na sto manjim obrtajima. 

Dovoljno da jedan ide polako i par idiota iza njega,a da pri tome nema mesta da se ubacis iza njih,a oni da preteknu,taman posla i eto kolone. 

Ne znam sto ne stavis neku alfu u izbor.Npr 147fl mozes malo da se pronovis za neku mizernu doplatu.I opet po meni je bolji izbor 159 nego bravo, e sad naravno ko sta vise voli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta prica, a precesto se desava. I onda zna da bude nezgodno kad nemas 200ks i samo opletes po gasu. 

Kad je krenula uopste FL verzija 147-ice? Bacih pogled na PA i sve od 2k do 2.5k a idu i do 2008. Kako su toliko jeftine? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

147 mislim da bi tebi u ovom slucaju kao jeftiniji a 'moz se naci dobar' polovnjak sa starim dobrim 1.9 agregatima vrsio posao. Ima ih dosta i to je prednost sa aspekta delova a lose jer treba da ubodes dobar i odrzavan komad.
159 je takodje super opcija. Kada sam uzimao kola, ona je bila u opticaju ali je otpala zbog (nekom glupost nekom ne) odrzavanja skuplje karoserije i samih delova jer sam prelazio sa 1.3 mjet punta na nesto vece ali jako obazrivo zbog finansijske situacije i gledanje odrzavanja na duze staze. I tako uzeh Brava, koji je moderniji stilo sa dosta slicne mehanike i delova i 'nezanimljivim' motorom. Ko je video moj auto zna da je skoro pa 'klot' al ima sta meni treba i primerak je dobar. Mislim da mozes uzeti i 159 limo/Brava pre FL i da ubodes dobar komad takodje.
U odnosu na tvoj Stilo, u koji si na zalost stukao tone zivaca i love, delovi bi skoro isto pasovali a imao bi veci/jaci/moderniji auto.
Neko spomene francuze, ja bi ti preporucio 1.5 dci neki auto da gledas, iz iskustva samog motora sluzbena Dacia Stepway koju sada vozim na teren (a teren su beznadja, njive, suva recna korita i generalno sve gde bi Niva/Defender/L200 dominirao a ne ova kantica crvene boje) je ubila 250K i nista joj nije (aspekt motor) kroz redovno odrzavanje. Auto kao auto ti ne bi preporucio iz vise razloga, ali motor je odlican iz bar mog iskustva. Ne znam kakve su cene Laguna III / Megana III ali su dobri auti.
Uvek je teze sa konja na magarca, posebno kada stuces svega u auto koji moze biti (a uglavnom i jeste) rupa bez dna. Bez uvrede, da sam imao auto slican tvoj i da je imao toliko kvarova dijagnostifikovanih, leteo bi iste sekunde na oglas, makar za 500e samo da me mane daljih troskova i trazio nesto drugo.

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rečeno mu je to poodavno da se ne isplati ulaganje u u auto 15+ g, ili je dobar ili nije .
I alfica predložena..

Znači da potencijalne kupce stila skrenemo na ovu temu .
Ja verujem da to i nije tako loše koliko dramiš..

@ivan
Sve zavisi ko je kakav trgovac, za to što ostane od auta.. ako ne stavim sve u gepek kad auto ide, to što nisam stavio obično se vuče i na kraju završi na tavanu..

Послато уз помоћ ТT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zbog kvalitetne infrastrukture u rasinskom okrugu, većina puteva je ograničena na 50kmh, pune linije se vuku desetinama km(napr od Pojata do Kruševca 60km), policija lovi samo nedomaće tablice...zato idioti koji voze sporo(po ogranučenju) da ne zarade kaznu, a čarapani pretiču(potapaju) po punim linijama, preko mostova itd. ....
Jbm li ga,šta bih rekao....

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...