Jump to content
FAS Goran
Flex

Fiat Stilo JTD - NOV NOV NOV by Flex

Recommended Posts

Dobijas potencijalno dobar primerak ako nadjes od Afliste a ima ih sigurno.

Dobijas lepsi auto, upravljiviji, sa boljim lezanjem, dobijas jaci auto, dobijas auto na kom ces moci da ulazes u felne i ostale sminkerske stvari a ne na alternatore i kurce ( ako je u dobrom stanju naravno ) i dobijas to da ostanes u grupaciji. 

 

Ovaj A3 ne bih uzeo ni dzabe da daju kad ga vidim ovako "napucanog". 

 

Od opreme u Alfi mozes dobiti vecinu stvari koja ti treba, i plus imas nisko sedenje i dobra sedista. 

PLUUUUUUUUS jeftino odrzavanje, MILION delova i opcija i sve to za okej pare. 

 

Mozes i Q2 da nadjes za relativno okej pare, ima dosta dosta dobrih opcija. 

Volis da vozis brzo i agresivno verovatno, dobijas auto sa dobrim motorom za tuning makar to bio i stage 1.. itd itd itd.. 

 

Ne znam koliki je budzet za upgrade ako prodas ovog za 2500 koliko bi trazio..

Ali tu je i 159ka itd.. 

Evo @neshaoct je pazario dobru u dobrom stanju za male pare a ima dosta od tada, cene su pale itd.. 

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi od revizije motora, mada mislim da je ovaj audi rešen tih problema.

 

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
33 minutes ago, Flex said:

a i 2.0 bese do 2006. imao problema sa diznama i glavom? 

Cak sam i ja koga FauVe zanima kao lanjski sneg, naucio da imas 3 revizije glave (pise i na samoj glavi). Najgore su A prve serije, na B je manji porcenat skarta, a C su najnovije, al' mos' se i tu desi da pukne :lol: .

Ako hoces da ostajes na toj generaciji (proizvodila se od 2000), dobra je i ova Dekijeva ideja za sto mladju FL 147. Korektan auto, a sada su jako povoljne.

Slucajno mi upade u oko, pa da cestitam - za tacno godinu dana si sa svojim Stildzom nagurao 43 strane predstavljanja :lol: .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dekirs, sto se tice budzeta nista jos precizno nisam odlucio ali oko 4k okvirno da kazem. 

@Ivan, u nekoj temi sam i procitao to oko glava i videh da imaju te revizije ali mi je nesto ostalo u glavi da do 2006. nema 100% pouzdane varijante. 

Ako ostane kod mene eto nas do stote lagano. :D

@MS PK, koje TO? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate za 4k da uzmes odlicnog Brava odrzavanog i to sa istorijom, da te ne bi snaslo sve ovo sto je sad.. 

Da ne bi dosao u situaciju da opet pucas ogromne pare kao sad, to treba da ti bude prioritet, pa ako se nadje nisko sedenje jos bolje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To i jeste plan. Da srljam svakako necu jer imam auto koji ce sada da sluzi odlicno i onda cu da cekam dok izleti proverena varijanta. Kakvo je sedenje u Bravu? Bese se sedi vise nego kod Stila 3v? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 minutes ago, Flex said:

Kakvo je sedenje u Bravu? Bese se sedi vise nego kod Stila 3v? 

Na oba sam drzao sediste u najnizem polozaju, a i volim da zalegnem dok vozim. Kod mene je malo nizi fabricki setup u pitanju - dupe je blize asfaltu, ako te to zanima. Najbolje vidim po tome kako drugi izlaze sa suvozackog mesta :lol:. Sto se enterijera tice, sedi u neki i sve ce ti se samo kas'ti. Po meni je (posle novih motora i menjaca), najveci napredak napravljen upravo tu - dizajn, materijali, sedista, dosta bolja zvucna izolacija,... Ma cim sednem u nesto sa cajgerima u hromiranim tunelima, meni toplo oko srca :P. Prijatna vozacka pozicija, pogotovo na Sportu koji ima dosta tih dzidza, koje daju malo drugaciji smek celom autu. Dosta je nepregledniji u odnosu na Stilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E to me zanima, koliko je dupe blizu asfaltu. Da ne bude kao Delta npr. 

Uf Sunce ti, pa ni Stilo nije bas sampion preglednosti. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj je dosta gori, veruj mi :). Siri A stubovi (pogotovo u donjem delu), B stub ti je kod glave (logicno, posto je 5v), bocna linija koja se penje, C stub je dosta siri... A i cak ono sto ti spolja na gepeku deluje kao staklo, iznutra u stvari nije. Plus je sav obao, tako da su bar zadnji parking senzori bas od pomoci. Jedino ga vade ogromni bocni retrovizori, koji jesu 5 puta ruzniji nego na Stilu (koji je imao kucista kao formula, extra su mi i na novom Leonu), ali su mnogo korisniji.

Na Sportu se 100% nize sedi, meni ne deluje ni da je malo (nisam merio, ali vidim da ostali malo teze izlaze sa suvozackog mesta nego ranije).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nismo trkaci, voleli bi crossovere :P .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam postao ostrascen samo se provlaci prica vec godinu dana na forumu kako je bravo autobus i kako ima ne znam kakva sedista itd. 

Voze se kola od 100, 120, 130,140 konja i svi tripuju neku brzinu. 

Uostalom, malo postovanja bi trebalo pokazati prema ovom brendu i forumu, a i administraciji koja dozvoljava svakakve gluposti da se pisu na racun grupacije bez kažnjavanja. 

Na drugim forumima to nisam video. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro sve je napisano kroz cistu zajebanciju a sad si se ti nasao da pricas kako se ne ukazuje postovanje i slicne gluposti. Ako si vozio Bravo ne znaci da ti ga je rod rodjeni napravio i da ne sme da se kaze da se sedi visoko. Uostalom, ne mora auto da ima 500 konja da bi neko zahtevao nisko sedenje. Jednostavno necu da sedim visoko (i u Stilu 5v se sedi kao u autobusu) i kraj. 

A i ne znam na koje gluposti mislis kad sve zamerke sto sam izneo stoje i na to se mnogi zale (sedista, kvalitet plastike). 

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam na tebe ni mislio niti sam napisao, e rekao si to i to. 

 

Na ovom forumu vise moze da se procita o 654 revizije glave kod Vagena a kladim se da 20% ljudi zna npr da Bravo ( 1.6, 2.0 )  ima problem sa gumicom uljne pumpe, plasticnom granom i npr kucistem EGR-a koje je skoro neko spominjao. Pre 3 godine kada sam uzeo Brava niko nije pisao o tome, bila je prica ja mislim u temi za Markovu Deltu i mozda je Milutin spomenuo u svojoj temi od koje je isto kupus napravljen.

Hocu da kazem ovo je FLCS forum, a najmanje se pise o grupaciji. Dok nisu kupljene ove silne Delte, citalo se o Vagenima i ostalim sranjima u svakoj mogucoj temi. 

 

Ova tema mi je posluzila da se nadovezem, nit sam je citao nit me bole djoka sta ces kupiti ( a svi znamo sta ces ). Moderacija ce vec brisati postove ili prebaciti gde treba. 

 

A vezano za Bravo, jebe mi se tacno koji je auto u pitanju nemam potrebu da ga branim, samo kazem da treba prvo probati, sedeti, voziti se pa onda lupetati gluposti. 

Ti nisi ni probao da sedis a znas da ti je visoko.. A dosao bi na Brava sa klotare Stila koji su nebo i zemlja. 

To je problem sto se napravila prica kako neki auto ima nesto biiip i to se provlaci kroz postove vec par meseci. Na kraju se dodje do ovoga o cemu sada diskutujemo. 

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

E jbg sad bas. Pa nemas ni po svim temama problem sa glavom i ostalim glupostima kod vagena, mislim da je samo u onoj temi kod Marka o Golfu pisano. 

Kako najmanje o grupaciji? Garantujem da su najposecenije teme o Deltama i ova gde ja kukam stalno. :D

A sta cu da kupim? Posto ni ja sam sa sobom jos se nisam dogovorio. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sedi se visoko u bravu ako si npr vozio hondu crx pre toga...to jedino ima smisla.

 

A sto se tice sedista - eto kako jednom davno recena (glupa) prica dobije zamah. Nekad bi stvarno trebalo i da se filtrira ko je rekao a ne sta je rekao

 

Kao neko ko je imao i ZLOGLASNA emotion sedista i sada sport - kazem tj TVRDIM sedista emotion su sasvim ok/korektna sedista ciji je deo donji mogao biti za 3-4 cm duzi ka napred. Sport sedista su odlicna i imaju taj deo koji spominjem taman toliko i...duzi...jelte.

Da su najbolja sedista ikada - NE nisu...ali da su losa...pfff daleko bilo

Edited by Milutinac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jesu sada, kada su kupljene silne Delte pa konacno moze covek nesto da procita.

Sta god kupio prvo to moras prodati :D

 

Ista prica za Djulijetu, citam o sedistima kako je to djubre nevidjeno kako ne mogu da se nameste ljudi kako je ovako, onako, reko hmmm, pa mozda mi bude problem sa 187 visinom.

 

Putovao od Budve do CG ove godine preko Zabljaka 13 sati maltene zbog silnih radova i poseta Ostrogu, nit mi se noga oduzela nit sam se ukocio - nista.

Grcka opet posle mesec dana, odmoran, kao da vozim neki auto mnogo vise klase a ne Djulijetu sa "krs" sedistima.

 

Nista licno nemam protiv ljudi ovde, vecinu i ne znam, samo sto kaze Milutin neko baci pricu "eeeeee biiip je sediste na Bravu", neko doda ma da nisu nesto i to je to izvlaci se zakljucak - sedista su biiip.

 

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valjda sto smo ovde vecinom opusteni, onda odatle dodje i sprd*a na sopstveni racun. Napisemo i sta valja i sta ne valja, kao uostalom i na svakom drugom vozilu. Dosta je ljudi i sa strane, onih koji voze druge brand-ove ili su promenili brand i ostali ovde... Sto rece Deki, ima foruma gde je jeres reci nesto lose o brendu koji vozis ili pohvaliti drugi.

A i sastav ljudi se menja, apsolutno se slazem da je u zadnje vreme kvalitativno manje tehnicki/dokumentacijom potkovanih, kao i u praksi proverenih informacija iz prve ruke, u odnosu na pre nekoliko godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad videh da si izmenio post gore. Nisam bre ja nigde rekao da se sedi visoko u Bravu (jer nisam ni ulazio) vec sam pitao biiip mu sunce. Ni u Stilu mi nije bas skroz po ukusu (bilo bi lepo da je malo nize) pa zato i pitah jer ako je vise onda bih se stvarno osetio kao u busu. 

Vozio sam i ja Stila po 4h u kontinuitetu pa nisam utrnuo, ali su sedista govno pa govno. 

No, da se mi vratimo temi dok jos nismo izginuli. :D A tebe zovem cim dodjem u BG da ti popljujem sedista. :D

Od zamene onog semeringa i sipanja na Nis pumpi jednom vrlo blago nekad osetim podrhtavanje (ranije je stucalo bas). Moze li uopste semering da ima uticaja na to? 

Edited by Flex

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...