Jump to content
FAS Goran
Flex

Fiat Stilo JTD - NOV NOV NOV by Flex

Recommended Posts

E, je*aji ga bas default_sad.png . Stvarno mi je zao, bas sam pratio temu od pocetka i sa kojim se entuzijazmom uslo u pricu. Pa za skoro 11 godina posedovanja Stila JTD nisam imao ni blizu ovoliko problema, ulaganja ili klasicnih dizelskih kvarova. Dizne, kvacilo, zamajac, turbo, MAF (ciscen), MAP(ciscen) - sve je bilo isto kao kada sam ga kupio kada je bio par godina star, a radilo kao satic i kad sam ga prodao. Uglavnom se svodilo na redovno odrzavanje ili cackanje oko pratecih stvari, sama masina me je vrhunski posluzila celu deceniju, zato sam ga bas teska srca prodao. Kad podvucem crtu, par sitnica oko elektronike i trap (tezak motor i nasi vajni putevi) bili su najcesce na dnevnom redu, ostalo je sve bilo manje-vise redovno odrzavanje, oprema i sminkanje. Valjda ces da razbijes maler  , u PM...

 

Hehe, isto ništa specijalno za održavanje, redovno.Zato i ga i nagovaram da proda to što može, pazario, ne valja, prodaj kupi drugo, ne ulaži previše, ne smaraj se, izgoreće .

Najbitnije je naći dobrog čoveka koji će vam prodati automobil. Imam takvog.

Sve je to samo staro gvožđe , reče mi moj ne prežaljeni eskort mk4 benzin. U drugoj 85-90 vrišti čupa. Pa kad auspuh srkne kad ubacuje u treću ihhhh. Ili buba u 40-60km/h u 4 pa čuješ samo ta ta ta ta ta.

Ovaj Stilo duše nema KONFEKCIJA.

A vidi se da mu je prvi auto, batali mašinu ne valja, uzmi sa alfu

 

Послато уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvalili mi ga dobro. :D
Ma gde sad da ga prodajem. I sta da uzmem? Pa ulazi ponovo (mali servis, veliki servis, jedno drugo trece), a i nemam zivaca a ni vremena da se mlatim sa likovima koji bi hteli za 1500e i slicne gluposti.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
33 minutes ago, Flex said:

Uvalili mi ga dobro. :D
Ma gde sad da ga prodajem. I sta da uzmem? Pa ulazi ponovo (mali servis, veliki servis, jedno drugo trece), a i nemam zivaca a ni vremena da se mlatim sa likovima koji bi hteli za 1500e i slicne gluposti.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

Ahahaha, pa pogledaj koliko su Stilo 2002 sa 3 vrata na oglasima, šta bi ti, da ode za 3000eur? E slatko me nasmeja  jutros. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to i jeste problem, sto naidje takav lik i kaze : "Ima za 1500e, video sam ja na oglasu".
A to sto taj za 1500e nije ni za u njivu nema veze. Pa covece samo gume i felne su preko 700e, plus sto je zamenjeno milion stvari i da dam za 1500e?! Pa radije cu da ga zapalim!

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, andreja.micovic said:

@Flex Da tebi neko nije uvalio alfu ispod haube? :D 

Nemoj šale na račun Alfe, šlepa, podizanja haube, ima ovde osetljivih kad se to spomene, pogotovo jedan zeleni iako zapravo nema Alfu. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Flex said:

Pa to i jeste problem, sto naidje takav lik i kaze : "Ima za 1500e, video sam ja na oglasu".
A to sto taj za 1500e nije ni za u njivu nema veze. Pa covece samo gume i felne su preko 700e, plus sto je zamenjeno milion stvari i da dam za 1500e?! Pa radije cu da ga zapalim!

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

Sve to razumem, ali budi realan. Vozi dok se ne raspadne, ili prodaj ga nekada.

P.S.

Gume su potrošni materijal, kao i održavanje auta, zar ne. 

Ja se ne potresam. Evo moj primer, svog Golfa 5 2.0TDI BKD, 2005g, sam platio 4550€.

 

Kupio sam odmah nove zimske gume Kleber Krysalp HP3 (nešto tipa 28.000 din sa montažom), i odradio sledeće:

1. Mali servis (ulje i svi filteri)
2. Skinuti karter i očistiti njega i sito uljne pumpe
3. Veliki servis
4. Čiščenje usisne grane
5. Blindiranje EGR-a limom debljine 2mm
6. Ugradnja ojačanog brezona na glavi
7. Zamena antifriza
8. Zamena kočione tečnosti
9. Zamena ulja u menjaču
10. Zamena prednjih kočionih pločica
11. Zamena zadnjih kočionih pločica
12. Zamena desne prednje manžetne do točka.

Gore navedeni radovi su izašli cca 703 eur. 

 

Ugradio sam alarm, izmeštanje obd, parking senzore, nove letnje gume 225/45/17, set felni, i ne znam šta već.

 

Da skratim, posle kupovine auta sam dao još preko 2000€, uključujući sve ovo gore, prenos i registraciju.

 

I šta sada, treba da plačem? Ja taj auto vozim, svaki dan, i hoću da ubodem ključ u bravu, i odem gde god treba, i to bezbedno. Te servise, gume, kočnice smatram kao amortizaciju. A kada prodaješ auto zabole nekoga za cenu felni (koje su realno sada džaba na oglasima).

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Axic - Zeleni nema nista protiv. Sto Zigara kaze volim da dam i da primim salu. Samo nemoj to ljudima u temama o predstavljanju. Jer ubija svaku diskusiju i zelju za pisanjem neceg smislenog - ako ti posle svakog kvalitetnog posta dodjes i napises - "A gde je slep na slici?"

Eto da razjasnimo...

Edited by Milutinac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se ja sa tobom da kupca boli uvo sta si ti ulagao, u vecini slucajeva. Ali jbg, ne moze isto da kosta auto koji si pazio i odrzavao i neka krsina u koju je ulozeno 100 dinara u 2 godine.

Eto, ulozio si dosta i zamenio milion stvari. I sad treba da ga das nekom za 4000e npr? E pa ne bih ga dao pa ne znam sta da je.

A i ne planiram Stila da prodajem svakako, samo cisto pricam oko cena. Ovo oko 1500e po oglasima sve lom do loma.

 

P. S. Jesu gume potrosni materijal kao i odradjeni servisi i ostalo. Ali nije isto kad kupac mora odmah da ode i kupi gume i zakrpi milion stvari i kad dobije sve odradjeno. A posebno kad je sve kupovano u kvalitetu (pa samo gume su me kostale 56k).

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ja poskidam sve što mogu.
Točak čelični ti u Inđiji oko 1000rsd,gume možeš polovne za sličnu cenu da nabaviš... I ostalo što može, skineš, jbg...

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se razlikuje od drugih,tj u dosta je boljem stanju,moze da ga prodas nesto vise od prosecne cene.E sad jbg otklanjamje mehaničkih kvarova ne moze nesto da poveca cenu.Al ako je zaista dobar auto,oticice za visu cenu.Libra moja je otisla za 2300,imao nesto malo poziva,prvi koji je došao da je vidi i proba,kupio je bez otvaranja haube uz kom:Nije kao ostale da joj spao lak,nesto skripi,lupa itd.

Jednostavno je previse lomova,bilo koje marke,koji na slikama deluju full,a kad odes uzivo minimalno  ima jedno 500e u estetiku ulaganja,gume i servisi naravno.

Edited by danijel55

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cca 703 evra hehe

 

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

 

 

 

 

 

Slazem se ja sa tobom da kupca boli uvo sta si ti ulagao, u vecini slucajeva. Ali jbg, ne moze isto da kosta auto koji si pazio i odrzavao i neka krsina u koju je ulozeno 100 dinara u 2 godine.

Eto, ulozio si dosta i zamenio milion stvari. I sad treba da ga das nekom za 4000e npr? E pa ne bih ga dao pa ne znam sta da je.

A i ne planiram Stila da prodajem svakako, samo cisto pricam oko cena. Ovo oko 1500e po oglasima sve lom do loma.

 

P. S. Jesu gume potrosni materijal kao i odradjeni servisi i ostalo. Ali nije isto kad kupac mora odmah da ode i kupi gume i zakrpi milion stvari i kad dobije sve odradjeno. A posebno kad je sve kupovano u kvalitetu (pa samo gume su me kostale 56k).

 

 

 

 

 

 

Koliko živci koštaju reci ti meni :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, marko.jovanovic said:

 

Da skratim, posle kupovine auta sam dao još preko 2000€, uključujući sve ovo gore, prenos i registraciju.

 

I šta sada, treba da plačem?

Bolje da si uzeo još jednog stranca sa trulim podom pa da ga čerupaš kad ti zatreba za delove. 

Oh wait, to je fauve pa ne truli i nema ga za 2.000€ kao stranac i polovnjak. :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, Axic said:

Bolje da si uzeo još jednog stranca sa trulim podom pa da ga čerupaš kad ti zatreba za delove. 

Oh wait, to je fauve pa ne truli i nema ga za 2.000€ kao stranac i polovnjak. :whistle:

Axicu, jel tebi samo do sprdnje? 

Da neću slučajno sa stranca da skidam kaiševe, pločice, gume (2 seta) pretačem ulje i slično? Ili lupetaš napamet i ne čitaš šta neko piše? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@marko.jovanovic Ne nego mi nerealno da auto 2005. izađe 4500 pa još 2000 dodati na to za mene je suludo. Da ne kvarimo temu čoveku ali za 6500 je bilo mnogo mlađih i boljih  primeraka.

Ja bih se vodio mišlju što mlađi auto i što više opreme za novce koje planiram da dam. Šta je ispod haube mi ne bi bilo toliko bitno jer 90% vremena godišnje vozim u gradu i prošlo me je ono Jeremy Clarkson "Pooooooweeeeer" jer je radara na svakom koraku i nemaš gde žuriti ako kreneš na vreme. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jbg, sve zavisi od zelja. Ni to mladje ne mora da znaci da nije unakazeno propisno. 

Pa izlazis valjda nekad i van grada majku mu? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
[mention=3276]marko.jovanovic[/mention] Ne nego mi nerealno da auto 2005. izađe 4500 pa još 2000 dodati na to za mene je suludo. Da ne kvarimo temu čoveku ali za 6500 je bilo mnogo mlađih i boljih  primeraka.
Ja bih se vodio mišlju što mlađi auto i što više opreme za novce koje planiram da dam. Šta je ispod haube mi ne bi bilo toliko bitno jer 90% vremena godišnje vozim u gradu i prošlo me je ono Jeremy Clarkson "Pooooooweeeeer" jer je radara na svakom koraku i nemaš gde žuriti ako kreneš na vreme. 
Jest vala

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od opreme mi treba klima, elektropodizaci i daljinsko zakljucavanje. Motor je primarna stvar kao i odrzavanje, a multimedije, blue me, tempomati,munje, sarme, to me uopste ne zanima.

Poslato sa Honor 8X pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj da pitam prisutne, da sam kupio Bravo za 4500 i dao još 2000 da li bi bio onda lud, neracionalan? 

Kada ćete da shvatite da za tu generaciju automobila delovi koštaju manje više isto, kao i usluga u servisu. 

Da, mogao sam da vozim na starim gumama, ciganišem se itd, ali hoću ispravan auto, da sve bude tip top. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Od opreme mi treba klima, elektropodizaci i daljinsko zakljucavanje. Motor je primarna stvar kao i odrzavanje, a multimedije, blue me, tempomati,munje, sarme, to me uopste ne zanima.

Poslato sa Honor 8X pomoću Tapatoka


Isto

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...