Jump to content
FAS Goran
Flex

Fiat Stilo JTD - NOV NOV NOV by Flex

Recommended Posts

Nesto ne nalazim ATE (nemaju ni Gazela, ni Euroauto). Gde da pogledam?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

ATE imas u Mass Company (ako imas FLCS clansku karticu ostvarujes i popust od 10%).

Isto vazi i za Galfer, "Slajer d.o.o" (koji bi btw bio i moj izbor).

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam proverio cenu, 6250 diskovi + 3480 za plocice. Ako vredi dati skoro duplo vise od Brembo varijante u Euroautu onda da uzmem njih?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Secam se da je Galfer komplet za Stilo pozadi bio 65-70 EUR sa popustom, u "Standard" varijanti (ne one skuplje).

Na tebi je da odaberes :) , a sta god da uzmes, obavezno proveri stanje klesta pozadi, znaju da budu problematicna na Stilu. I ako vec nisi, zameni kocionu tecnost, to je smesan trosak ako sebi ostavljas auto... 

Imas i u ovoj temi bas detaljno oko izbora, pa sacni ako te zanima:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 minutes ago, Ivan said:

Galfer komplet za Stilo pozadi bio 65-70 EUR sa popustom

Mislim da je mene tako izaslo za Deltu, a to je to isto :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sta su mi odgovorili :
0c92a0d258429496d6a44f4ea5363e05.jpg
Ivane, hvala na savetu. Zamenio sam tecnost prosle godine cim sam ga uzeo. Klesta su pretpostavljam ok jer bi mi Goran rekao da nisu(skoro sam bio kod njega). Samo da vidim kod kog od ovih sustera iz Krusevca da odem da zameni.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci, malo skuplje nego ranije (preracunato u EUR), sa popustom bi to bilo 75 EUR. Ali dobijas "High Performance" plocice, a ne "Standard". Uporedi i ostalu ponudu, pa proceni.

Klesta mogu da rade OK, ali pogotovo kod zamene diskova+plocica treba obratiti paznju posle zamene. Jer je onda klip mnogo sabijeniji nego kod istrosenih diskova+plocica, pa ako klip zariba (u delu koji je bio napolju) sapa zna da ne otpusta kako treba. Cisto povedi racuna kad sve to odradis, da li klesta i trunku blokiraju, da ne spalis novu robu :) . Mislim da sam zadnja klesta 2 puta reparirao za 10-ak godina, nije to bas najsrecnije reseno, sa prednjim ni najmanji problemcic (generalno je tako sa Stilom). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci nema greske sa ponudjenim. Pa onda cu to, necemo da stedimo na kocenju.
Kako najlakse da proverim da li je sve ok posle zamene? Jer mislim da je skoro Goran resavao problem sa zadnjim levim tockom (naravno ovde niko to nije pomenuo) jer nije otpustalo valjda skroz.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Umalo da zaboravim. Desava mi se (samo dok je hladan auto) dok lagano ubrzavam (negde oko 1500 obrtaja) da stucne par puta (kao da guta knedle) pa nastavi da ide normalno. U kom pravcu gledati?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za ate mislim da nema greske.Meni su na bmw-u bile ate,prednje plocice su imale za jos 2000km,kocio odlicno,nikad skripnule nisu.Isto sam se ponovio istim.Meni su diskovi,plocice i paknovi za zadnje tockove izasli 14500din.Ate imao sam popust 10%.

EGR jer blokiran?Map i protokomer bih ocistio i blokirao egr ako već nisi.Pa bih tek onda dalje trazio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blokirao je Goran egr skoro, ostalo nije dirano. Ocisticu map za pocetak.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, Flex said:

Malo se oprali posle kise. Ovih dana menjamo zadnje plocice i diskove, ostalo bez problema.
Da uzimam Brembo?
f3e8f1d73bf31d0b87a57246ea4b5d68.jpg
 

Jel ga spremaš za neki offroad?  :D nešto mi deluje baš podignut ako te već nisam pitao zašto je ovako "visok". 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cini ti se, nije nesto visok. Da je nizi ne bih nigde mogao da prodjem a da ne izlomim pleh.
571fb93009cfd2ba4a02ccae4ea1692b.jpg

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo je crna felna pa umanjuje tocak vizuelno. :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napred se baš primećuje razlika od gume do krila, mislim da bi za 5cm niže bilo idealno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo bi lepse svakako ali ne bih mogao da udjem u dvoriste onda nikako a i ostavio bih pleh negde po ovim putevima.


Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Malo se oprali posle kise. Ovih dana menjamo zadnje plocice i diskove, ostalo bez problema.
Da uzimam Brembo?
f3e8f1d73bf31d0b87a57246ea4b5d68.jpg

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Ma prosetaj cas do Bg, sta ima da razmisljas uopste


Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Umalo da zaboravim. Desava mi se (samo dok je hladan auto) dok lagano ubrzavam (negde oko 1500 obrtaja) da stucne par puta (kao da guta knedle) pa nastavi da ide normalno. U kom pravcu gledati?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


U pravcu dizne mozda

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas sam se pitao sto vec nisi ovako nesto napisao. Ajde mozes i ti sa mnom, da sredis taj safe mode sto ne izlazis iz njega. :D
Zamenio sam dizne skoro (kad sam jurio oko vibracija), mada biiip li ga.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hteo sam juce al reko necu ali danas nisam mogao da odolim ipak
Pa brate to sto si menjao dizne...jesu li gledane pre toga ood bosiste? Nisu? :D
Nisam ja u safe mod, puni do kraja uvek, pogotovo sada, izbaci gresku samo nekad na 3000rpm i ide dalje. U safe je upao lupam 3 puta za ove par godine :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...