Jump to content
FAS Goran
Flex

Fiat Stilo JTD - NOV NOV NOV by Flex

Recommended Posts

Resen problem sa vibracijama, tresenjem i ostalim glupostima. Problem je, naravno, resen kod @Goran Zemun. Ponovo mi je ucinio i vise nego sto bi iko mogao da zamisli i resio problem isti dan (i zakazao u rekordnom roku). 

Zamenjeno je kompletno kvacilo sa zamajcem (lamela, druk, cilindar, plivajuci) i sada je to mnogo lepse (kvacilo bilo tvrdo, zamajac ima dosta lufta, lamela pojedena). Usluga je, kao i proslog puta, bila na vrhunskom nivou. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drago mi je da si resio problem konacno ali eto vidis da mu do majstora nije bilo znaci. Zao mi je samo sto je toliko kostalo jbg

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kakva prodaja sad, gde da prodajem skroz sredjen auto.

Pa da nije bilo Gorana verovatno ne bi ni bilo reseno uopste.

Kako nije do majstora? Pa ovi susteri iz Krusevca su svi imali neke teorije bezvezne dok je Goran resio za pola dana sve.

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super!
Da si odmah otišao kod Gorana uštedeo bi i pare i živce...
Sada je kao lutka!

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Definitivno, ali nisam mogao nikako da izvucem slobodan dan da odem. Sto se Gorana tice, tom coveku ne mogu da se oduzim za 100 godina koliko mi je ucinio i prvi put, a sada posebno (rodjeni brat ne bi jeftinije odradio).

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo mi jedno nije jasno.Kada je vec kvacilo bilo tvrdo,a toliko se sredjivao auto,zasto nisi menjao set kvacila,a uz put bi se i videlo stanje zamajca? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh da je samo malo. :D

Pa pazi, kvacilo mi nije pravilo probleme u voznji uopste (odvajalo lepo, nije klizala lamela) a nisam znao koliko mekano treba biti jer mi nije bio problem ni sa onom tvrdocom. Cak mi je sad cudno, jedva sam se navikao da krenem normalno. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ma kakva prodaja sad, gde da prodajem skroz sredjen auto.
Pa da nije bilo Gorana verovatno ne bi ni bilo reseno uopste.
Kako nije do majstora? Pa ovi susteri iz Krusevca su svi imali neke teorije bezvezne dok je Goran resio za pola dana sve.
 
Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
 
 
 
Kakve teorije? Isao si na X mesta i sve je uvek bilo ok a kvacilo- zamajac nisi nikad hteo da uzimas u razmatranje. Koliko ljudi ovde te je pitalo "da nije zamajac"? I kod Gorana da nisi hteo da uzmes u razmatranje isto ne bi resio problem? I kako sad ispade pola dana, onaj jedan od ujutru do uvece sa povratkom za pedalu ne racunas ili si tad isao zbog drugih stvari? :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa teorije od toga da se nesto nije "naslonilo na karoseriju" do "mora to tako, dizel jbg".

Pa nisam ja mogao da tvrdim je li zamajac ili ne, a niko nije uzeo da rastura i vidi. A i nisam imao druge simptome (osim sto zadrhti malo na gasenju). 

Pa taj dan sam isao prvenstveno zbog pustanja ulja ispod, ako se secas. A za ove vibracije nije bilo vremena da se skine zamajac i pregleda. Ipak je pola dana. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napisah ti još davno kvačilo zamajac, jer kod mene treska u leru ne mnogo, verovatno bi sa novim nosačem to nestalo, lamela dobra, kvačilo nisko, malo potvrđe, a zamajac se ne čuje ni prilikom paljenja ni gašenja, ali osećam da on pravi vibraciju, ako je verovati satu uvoznim papirima, servisnoj knjižici stranog vlasnika taman mu je vreme 213000km tako da ni novi nosač ne bi dugo izdržao, ne pada mi na pamet da menjam sve to zbog vibracije u leru . Kad kvačilo prokliže tada.

 

Послато уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako to mislis "niko nije uzeo da rastura i vidi" . Pa nije to sijalica pa aj nema veze nego posao od 50e, nece na svoju ruku niko da rastura dok mu ne kazes :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa onda nece da se zajebavaju, jer sam ja odlazio sa zeljom da resi problem. I ako treba da se rastura, onda da se rastura. Ali dobro, bitno da je to sredjeno sada. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, bit said:

Napisah ti još davno kvačilo zamajac, jer kod mene treska u leru ne mnogo, verovatno bi sa novim nosačem to nestalo, lamela dobra, kvačilo nisko, malo potvrđe, a zamajac se ne čuje ni prilikom paljenja ni gašenja, ali osećam da on pravi vibraciju, ako je verovati satu uvoznim papirima, servisnoj knjižici stranog vlasnika taman mu je vreme 213000km tako da ni novi nosač ne bi dugo izdržao, ne pada mi na pamet da menjam sve to zbog vibracije u leru emoji6.png . Kad kvačilo prokliže tada.

 

Послато уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

 

 

 

 

Zar nije zamajcu vreme na 300k +?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo sa rešavanjem problema na automobilu me donekle podseća na slučaj sa kolegom @Sedla

Svašta nešto izmenjaše da bi na kraju konstatovali problem a nadavao se para za delove i ruke majstora. 

Žalosno što si i ti puk'o prilično novca da bi se na kraju rešio problem na koji je većina sumnjala od početka.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zar nije zamajcu vreme na 300k +?
Nema zamajac vreme, moze da traje i 100 i 500 i 700hkm..sve zavisli od uslova i nacina voznje

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 minutes ago, Axic said:

Ovo sa rešavanjem problema na automobilu me donekle podseća na slučaj sa kolegom @Sedla

Svašta nešto izmenjaše da bi na kraju konstatovali problem a nadavao se para za delove i ruke majstora. 

Žalosno što si i ti puk'o prilično novca da bi se na kraju rešio problem na koji je većina sumnjala od početka.

Pa jbg. Skoro svi (samo jedan mehanicar odavde mi je rekao da kvacilo i zamajac nisu dobri, mada je onako ofrlje pogledao) su tvrdili da nije zamajac u pitanju ali ne znaju sta je. Sta je tu je, bitno da je sada sve sredjeno i da nema vise ulaganja. Stari zamajac je bio 2008, izgurao 11 godina. Ovaj sad je 2017 pa bi trebalo da budem miran lagano sve dok ga vozim. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ti da budes miran!?
Kola ce biti ok u to ne sumnjam..

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока





Послато уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo se oprali posle kise. Ovih dana menjamo zadnje plocice i diskove, ostalo bez problema.
Da uzimam Brembo?
f3e8f1d73bf31d0b87a57246ea4b5d68.jpg

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, Flex said:

Da uzimam Brembo?

Ako uzimas original onda da, ako ne onda ne bacaj pare. 

Proveri u Gazeli, oni su uvoznici. 

 

A i mogu ti reci da sa diskovima/plocicama sto sam uzeo u Slayeru sam bas zadovoljan. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...