Jump to content
FAS Goran
Flex

Fiat Stilo JTD - NOV NOV NOV by Flex

Recommended Posts

Nije imalo bukvalno nigde kad sam menjao. Gde da ga nadjem?
Menjao sam ispod akumulatora, stavio original za dizela (6100 din kod Bogunovica).

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, Flex said:

 A gde da nadjem nov originalni?

 

 

Bogunovic, Kole, Stojanov, Ljuba Mladenovic na FB

 

Probaj kod Ljube prvo, ima znak abartha kao profilnu. Ima svasta nesto novo...

1 minute ago, Flex said:


Menjao sam ispod akumulatora, stavio original za dizela (6100 din kod Bogunovica).
 

 

 

66e37bfc8fcadc01efc13b472692c283.jpg.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jesi menjao onaj kod zupcastog kaisa?
Kad skines desno podkrilo videces ga, ina jednu rupu na centru kroz koju se vidi veliki imbus, nikada on nije bas u centru rupe, uvek je malo ispod ali ako vidis da je bas od pola na vise propao onda je do njega.
mislim da ti je tako najlakse njega da proveris.
Inace koji jtd je u pitanju?

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Brate, sve sam zivo zamenio sto je trebalo i uzimao sve najskuplje. Pazim ga kao oci u glavi, mali servis radio na predjenih 5000km (proslo godinu dana doduse), izmenjao sve sto nije valjalo i opet nije sve kako bi trebalo da bude. Pojeo mi tonu vremena, zivaca i para. Ulozio sam jos jednog Stila u njega, nek ide u q vise. [mention=268]Milutinac[/mention], moguce (stvarno se vise i ne secam) da jesi. A gde da nadjem nov originalni?
Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
 
 
Svakome se desi jedan takav auto u životu...a meni dva...
Ja sam jedan pokušavao da dignem u život i posle ga prodao i naravno pokajao se,a drugi je, čim sam krenulo nizbrdo odmah izleteo na prodaju i sad pametnije ulažem u te stvari...

Poslato sa POT-LX1 uz pomoć Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Milutinac, Ljuba ima Swag. Kakav je on? @Kuvalja, njega nisam menjao ali su kod Gorana stavili nov da probaju i nije se smirio.

@neshtry, stvarno ne znam sta da mu radim vise. Osim ovog drmanja volana sve je sada ok, ali malo malo pa me nesto zajebava (maler neki bije tvrdo). Evo pocela i multimedija (ona android sto ubacih u decembru) da trokira i prekida muziku. Da popizdis samo.

I jos mi je jedna stvar nejasna. Kad vratim volan skroz do table mnooogo manje trese (i dalje se oseca malo) dok kad izvucem do kraja (posto vozim zavaljen) trese bar 3x jace. Sta je tu problem uopste?

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Edited by Milutinac
Ispravljeni tag-ovi

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad je pitanje da li cu resiti problem sa njima. Dam 5000 din za oba i problem ostane, i opet jovo nanovo.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavi, zbog predaje i šut u fupe... Ajde još ovo i ovo i ovo...

Poslato sa POT-LX1 uz pomoć Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad da li tebi trese samo volan ili imas i drugih vibracija?
Ako je samo volan, onda definitvno negde nije dobro ucvrscen ili neki drugi problem sa njim, ako nije samo do njega onda mi je nekako logicno da vise trese kad je izvucen, sto je nesto duze oscilacije su vece na kraju.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima vibracija i na naslonu, sedistima i okviru multimedije blago. Ali to stvarno nije toliko strasno, tek da se kaze da nije mirno skroz. Volan je taj koji mi ide na zivce zestoko. Da trese u izvucenom polozaju kao u sabijenom ne bih se nesto ni zalio, ali ovo je bas preterano.

Cim malcice dignem obrtaje, apsolutno se sve smiri (volan miran potpuno).

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 

 

 

 

Sad mi Ljuba odgovorio i za ostale.
Ima i Febi (2400 din) i original (7400, po komadu).

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi mi odgovorio koja je verzija, pa pretpostavljam 115ks, da izmenjas dizne da probas, ako znas neki otpad da ti da na probu, pa ako je do njih nisu ni skupe za 115.
Ako sumnjas na neki remen, skini pk kais sa auta pa upali auto, tako ces odma znati ima li veze sa tim....
Ako imalo poznajes mehaniku sve ovo mozes sam odraditi...
Osim ako neka dizna nije zapekla..

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prevideo sam izgleda, jeste 115ks.
Jedino sam sa Nesom iz Indjije saradjivao, pa cu da ga cimnem.
Nisam bas sa mehanikom nesto blizak, morao bih da poteram kod majstora.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pozoves i objasnis mu situaciju i kazes ako moze da skine i posalje sa nekog koji je stigao a da je lepo i mirno radio...
Kako ti zvuci motor, da li je bucniji, da li mozda cekica malo vise od ostalih jtd, to su ti sve moguci simptomi dizni, pored dima, vece potrosnje.....

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogodilo se da je kod Gorana bio jedan karavan multijet na zamenu nosaca i jos nekih stvari. Usao sam kad je dosao u servis i drmao je unutra haos (i na volanu). Zamenili mu nosac, usao sam i bukvalno se sve smirilo (volan potpuno miran). Spolja cak deluje i bucnije od mog.

Inace spolja mi deluje sve ok, fino radi rekao bih.

Potrosnja ok, dima nema.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa proveri jos sto ti rekosmo - remenice, dizne, zamajac..mislim pisemo napamet kada ga niko nije video, mozda i uzubljenje. Svrati do Gorana u Pajsak neka ti vidi dizne, blizu ti je bar, ne moras za Ns

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citam pazljivo sve ovo, bas mi je zao - vidim entuzijazam, uz toliko toga odradjenog, potroseno i zivaca i vremena i para... Kako citam temu, ubedjen sam da nije do nosaca. Kazes da na nizim temperaturama nema vibracija, a da sa visim pocinju problemi. Obicno bude suprotno, da se na niskim temperaturama stari nosaci jos vise stvrdnu pa na minusu plombe ispadaju. U prilog tome je najveca potvrda sto su kod Gorana menjani svi nosaci, a tresenje ostaje:

On 17/05/2019 at 10:49 PM, Flex said:

Momci su skidali sva 4 nosaca i montirali nove

22 hours ago, Flex said:

A Goran je probao i onaj desni originalni i opet je treslo.

2 hours ago, Flex said:

Menjao sam ispod akumulatora, stavio original za dizela (6100 din kod Bogunovica).

 

Postovane kolege ti vec rekose sta sve jos moze da se proveri (remeni vrlo lako skidanjem PK kaisa, dizne). Nisi napisao sta se desava kada lagano pritiskas/pustas kvacilo na leru, imas li ikakve druge simptome nacetog zamajca? Sto kaze Kuvalja, logicno je da izvucen volan sa vecom polugom vise trese, ali meni je i ovo sto si napisao prilicno upalo u oko - sta se tu promenilo (pominjao si i da je nesto vareno kod prethodnog vlasnika)?

On 17/05/2019 at 10:49 PM, Flex said:

I na kraju pregledase volan iznutra i utvrdise da je ugradjen zeder (za koji niti sam znao niti imam kljuc) pa odmah rasturise sve i prepakovase na njihov deo (nemam pojma kako se zove) i namontirase nazad. Smirio se konacno volan.

A verujem da si dobro uporedio sa bar jos nekoliko odrzavanih 1.9 115 i da nisi Stevo Zigon ;) . Neka trunka vibracija na dizelu ce uvek postojati, imaj u vidu i da je to auto koji polako ulazi u 18. godinu. Daleko od toga da ne treba resavati ako planiras da ga duze vozis i ako je u pitanju problem.

 

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pa proveri jos sto ti rekosmo - remenice, dizne, zamajac..mislim pisemo napamet kada ga niko nije video, mozda i uzubljenje. Svrati do Gorana u Pajsak neka ti vidi dizne, blizu ti je bar, ne moras za Ns

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока


Mora juznjak da ga zavuce pa makar na vr'

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivane, entuzijazma je bilo i stvarno sam se potrudio da sve bude po protokolu sto bi se reklo. Sve delove (osim tih donjih nosaca koji su Akron) sam birao da budu najkvalitetniji moguci. Isto je bilo i za gume (poslusao tvoj savet za Michelin CC), gorivo nikad na rezervi, bez teranja u obrtaje dok je ladan itd itd. Znaci maksimalna paznja po svakom pitanju.

Uh, sad vidim da sam malo konfuzno ispisao (ispizdeo sam prilicno). Ajd ovako da pocnem.

Volan nabijen do kraja, nema mnogo vibracija (jedva znak malo da se pomera). Izvucen do kraja (ili skoro do kraja) drma kao nenormalan. Kada je polugica otvorena (da mogu da stelujem) onda su malo manje vibracije nego kad ga zakljucam.

E sad, temperature. Manje su vibracije kad je niza temperatura, bar je do sada tako bilo. Ono vece kod Gorana je bio mirniji nego kad sam se vratio npr kao i jutros. Nekad ovako, nekad onako (nema pravila). Ali svaki put cim malcice skoce obrtaji sve se smiri.

Sto se tice varenog, auto je imao zeder (odradjen ko zna gde i ko zna kada). Posumnjao je Goran da je do toga pa su prepakovali drugu i tada je delovalo znatno mirnije. Ali odmah ujutru je pocelo opet po starom.

Kao sto rekoh, mogao sam da uporedim sa jednim multijetom koji je bio servisu i ono je milina (posle zamene nosaca), bez ikakve vibracije na volanu. Slusajuci spolja nisam primetio neku razliku od odnosu na moj.

Oteracu opet kod ovih ovde gde radih mali servis pa da probaju ovo sto rekoste i vise nemam ideja.

Prosle godine nisam ovo toliko primecivao jer je volan bio nabijen do kraja a i tek sam kupio auto (jos i prvi) pa nisam bio upoznat ni sa cim.

Nisam Stevo Zigon (mada nisam ni daleko ) i ne smetaju mi vibracije nesto preterano. Da je volan miran ne bih nikakav problem pravio.

Jos su mi se namestili i neki problemi na poslovnom i privatnom planu a i ovde nemam nikog pouzdanog da se pozabavi kako treba autom i tako. Nervoza se nastavlja.

P. S. U sredu ujutru cu im oterati auto pa da probamo da resimo (ako je ikako moguce).

Sve u svemu, debelo sam se smorio posle ovoliko cimanja na sve strane.

Zaboravih da odgovorim na pitanje za kvacilo. Ne menja se nista kad pritiskam kvacilo u leru (mozda za nijansicu drugaciji zvuk), drma i dalje. Ostale simptome zamajca nisam primetio (ne lupa kad potopim, kad gasim mozda maaaalcice trzne).

A Mica svira qrcu kao i obicno. :D

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Središ i šut u bupe dok nije nešto drugo izletelo!

Poslato sa POT-LX1 uz pomoć Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam sta mi je ciniti. Mnogo para ulozeno u sve i svasta, zao mi sad da ode za neke smesne pare (osim vibracija stvarno sad nema sta da se radi) a i sta da uzmem. Za nesto bolje treba mnogo kesa.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gomila gvožđa koja ne radi kako treba... Jesi uložio, al te brate, ne vole... Bićeš srećniji sa drugom

Poslato sa POT-LX1 uz pomoć Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sam pokušao reći, onomad, kočnice gume ulje filteri i teeerajj ako hoćeš, tj ako nemaš za bolje, ako ima, menjaj, biće sreće jednom . Od babe mladu teško.

Nije on ovde došao zato što je bio odličan, nego baš suprotno.

Eto to što si potrošio i keš od njega bio bi neki drugi ali sad znaš šta da gledaš kad kupuješ

Послато уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo si rekao, ali jbg sad.
Pa bio bi drugi ali i taj drugi bi imao ulaganja. Nema bez novog auta vajde, vidim ja.
Verovatno mnogima ovo ne bi smetalo ali jbg kad me nervira.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...