Jump to content
FAS Goran
Flex

Fiat Stilo JTD - NOV NOV NOV by Flex

Recommended Posts

Drndaju na tehnickom za kacket, to je muka. A ima li neki veci kacket ili samo ono malo govance uopste?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno proveravaju da li je fabricki pricvrscen kroz staklo :lol: . Do kog nivoa debilizma smo mi dosli...

Postoji par fabrickih modela, moguce da ima i u Stilo Lineacessori katalogu pa pogledaj, kacio sam pre nekih 6-7 godina na forum (MS model je recimo blago ovalni). Ali svi su "normalne velicine", nema nekih Need For Speed modela :) . Mada bilo sta sem ovog Abarth (OEM plasticni ili aftermarket od poliestera) tesko da ces naci.

 

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam pojma, cuo sam da drndaju. Mada drndaju i za pragove a na njih sam se nameracio opasno (samo nikako da nadjem u mojoj boji).
Hvala Ivane, sad cu bas da pogledam.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma mogu da gledaju koliko hoce, kad je fabricki ne mogu nista. Brate ako trazis pragove u toj boji... tesko da ces da ih nadjes. Kupi u kompletu kacket i pragove i prefarbaj
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam gomilu ljudi koji su lepkom za soferke kacili i fabricke i aftermarket kackete, nikome nista nije falilo. Na Stilu mi je bio tako montiran da si mogao da se kesas za njega, garant bi se pre on sam polomio. Ali eto, stigla neka nova vremena... 

3 hours ago, Flex said:

A ima li neki veci kacket ili samo ono malo govance uopste?

Ne znam da li si video koliko je malo govance na Sportu? Sigurno duplo uzi, tako da nemoj da kukas :) . Meni je i poenta da su na autu takvi detalji, da kada ga vidis na ulici na prvu zakljucis da se razlikuje od ostalih. Ali takodje da i na prvu ne mozes bas odmah da potvrdis koji su to detalji, tj. da bude kulturno, diskretno i bez ikakvih vristecis "wanna be racer" komponenti.

Cak mi je Abarth kacket i najlepsi koji je bio u ponudi, a na 3v sedne kao du*e na nosu, sa njim zadnji kraj izgleda neuporedivo lepse. Za kupe mi je "must have" opcija, svaki obican Stilo koji vidim na ulici mi deluje nekako prazno bez njega. Jos uz tamna stakla, bombonica, ali eto sad su resili da nas malo *** sa atestima za sve zivo.

A evo i Stilo Lineacessori kataloga koji sam kacio jos 2013. koji sam ti pominjao, ima bas interesantnih detalja. Posto nemam opciju da editujem taj podforum, samo na svakoj slici zameni ekstenziju ".org" u ekstenziju ".cc" i sljakace:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan, pa lepkom za soferke sam i mislio (ne znam ni kako bi uopste moglo drugacije bez busenja).
Ma ne mora da vristi ali jos koji cm ne bi skodio, licno bi mi vise leglo. Cimnuo sam Nesu iz Indjije pa cekam da mi javi ima li u boji.
Zatamnjenje bih uradio prvi dan po kupovini da nam zakon nije ovako debilan i da ne moras da istreses 200e za tu glupost. Cak i Fiatu, koliko se secam, mora da se plati neka potvrda za prepravku (cigani).
Prelistao sam katalog, znam za ".cc". Mogao bi@neshaoct da ispravi ekstenziju. :)
@MS PK, cm nikad dovoljno.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, Flex said:

Cak i Fiatu, koliko se secam, mora da se plati neka potvrda za prepravku (cigani).

Oko 30 evrica. Iako sam imao Llumar 65%, demonstrativno sam ih skinuo sa starog Stila, bukvalno su se svi ugradili da sve takse ispadnu primetno skuplje od ugradnje vrhunske folije. A sad je jos malo jeftinije za onu jednu taksu koju su u medjuvremenu ukinuli. Sto se kacketa tice, imas vrlo jeftine i odlicne aftermarket koje je pravio Nemanja iz Sapca od poliestera. Ali ako tako "kecaju" na tehnickom, sigurnije je onda oridjidji. Fabricki se on provlaci kroz 2 rupe u staklu, naknadno naravno najjednostavnije lepljenje.

PS: Sto se tice ekstenzije, problem ne moze da se resi na globalnom nivou za sada. Pa idemo redom i prepravljamo kada natrcimo na te stare slike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa tebi ako fali koji cm onda moras da se snalazis Fabricki neces moci da nadjes. Inace, kacket se lepi kao sto je rekao Ivan, i to je 100% dobro resenje, bez brige. Ako te toliko kopka onda kupi cela vrata sa kacketom fabricka ili ako imas srece pa te us.re da nadjes i u boji , a to je danas dzabalucina.
Ja cu folije vratiti sada, reg sam pre 20dana i ne mogu da ga gledam ovakvog. Ne interesuju me ni atesti ni reatesti
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan, pa to ciganisanje. Placas 16x razne gluposti, bas su preterali.
Ma definitivno stavljam i pragove i kacket pa cu da vidim da se provucem na tehnickom.
@MS PK, koliko god da je jos par cm ne moze da skodi.
Ma gde cu da menjam cela vrata zbog kacketa, jos mi i ta zajebancija treba. Koliko videh kacketi idu po 30e a pragovi 50 (u boji). Jedino da uzmem pragove (3000 traze) pa da ih dam na farbanje.


Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa vidi, ako cemo realno , lakse je da zamenis cela vrata nego da zalepis kacket Za vrata imas 4 srafa a ovo kepi, pa dal je pravo,pa dal se razmazao lepak...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I taman sve uradiš kako misliš a on o dole korodirao, drugim rečima, Mani se ćorava posla, bacanja para, truda, nerviranja i vremena. Govorim ti iz skromnog iskustva, prvo motorno vozilo sam dobio sa 14g a sad mi je 43 i tri vozila na mom imenu, usput još 4 promenio.

Evo ti moj Fiat meni je bitno da sve radi kao što je predviđeno ostalo ništa me ne zanima ima 15 g, PETNAEST GODINA .

Vozim gde ja hoću i imam potrebu ne gledam na auto. To me je i otac svojevremeno naučio kao visoko tehnički obrazovano lice, voziiii i ne gledaj, kad se pojave simptomi i kvara i ti osetiš reaguj.

Do tada sipaš i ne misliš, naj bolji mod za vozača, čim počnete da čeprkaš, ode lova iz novčanika UZALUD.

 

f3d761ae0e351b2752679a488c374620.jpg7e0f70482cae1c7864e18b6079589cf8.jpgbfe72cc315f6e936ef27c1300d9522a8.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

U oba slucaja ako si detaljista,imaces problema.U prvom slučaju sto kaze mica u drugom slucaju i da nadjes u boji vrata ,nece to biti nijansa u stotu.

Tako sam ja mislio da nabacim kameru za rikverc u bmw,10$ na aliju ili joom-u,al mi mrsko i ne kupusaju mi se plastike gepeka.Jedino sto bi mi sluzila po mraku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jtd sme samo da vlazi na iberlaufu,al opet to je skoro pa neprimetno :D Ako imas negde kanal,skini sushpleh i vidi sta se desava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam jednom na Marei primetio ulje na šusplehu i nisam mogao da skontam odakle. Posle kod majstora ispade da nije lepo stegao filter ulja koji je vremenom popustio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...