Jump to content
FAS Goran
Flex

Fiat Stilo JTD - NOV NOV NOV by Flex

Recommended Posts

Blizi se uskoro mali servis i zamena guma (felne saljem ovih dana na sredjivanje) pa da prozborimo koju o ulju i ostalom.
Gume ce verovatno biti Sava UHP2 (ipak ne mogu da se protegnem za Michelin iako sam planirao).
Sto se tice malog servisa, sta je od ulja trenutno najbolje? Koje filtere (ima li razlike izmedju proizvodjaca) da uzmem?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne zamaraj mozak mnogo oko tih stvari. Sipaj Seleniu kao fabricku preporuku td 10-40w ili Wr sintetiku, ili ako neces neko drugo ulje koje podrzava norme koje su propisane za taj motor. Dosta njih sipa Shel npr. Imas temu na forumu o uljima. Filteri...pa najbolje UFI, oni su ti da kazem original za njega i najskuplji su naravno. Recimo filter nafte je skoro 2000din dok su drugi jeftiniji, ima cak i za 700din. Ja sam zadnji put stavio Kolbenschmitd i ok je bio i zimus, bez problema. Stavljaju i Clean, Champion.. za ulje sam stavljao i Man. Klimu i vazduh sam stavljao sta sam stigao :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar nije preporuka fabricka 5w40? Prosle godine su mi sipali Mobil1 5w40, a za filtere pojma nemam.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto ti Mica rece, ne opterecuj se puno, jer je JTD proverena masina. Samo redovni servisi i gadjaj solidno ulje i potrebnu gradaciju. Ako je motor OK, uglavnom smo sipali 5-40 (pocetkom veka fabricka preporuka za JTD je bila 10-40, kasnije je dodato 5-40). Vecina je ovde sipala Seleniu (najcesce 5-40 WR, manje 10-40 TD), u zadnje vreme Shell (Helix Ultra, HX-8, HX-7), Petronas (Syntium 3000AV), neki su hvalili Meguin, Ravenol... Od skupljih varijanti imas Motul (8100 X-cess ili X-clean), Marly, pa biraj kako ti odgovara, od boljeg mu svakako nece nista faliti :). Za filtere sam licno uvek birao UFI kao prvu opciju (+Selenia WR, zadnja 2 servisa pre prodaje Shell Helix Ultra). Imas odgovarajucu temu za ulja, takodje i oko velikog/malog servisa za Stilo. Pa prelistaj ako te zanima, da ne off-ujemo predstavljanje:

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videcu da stavim sto kvalitetnije (zato i pitam) jer je to mala usteda i smatram da ne treba stedeti na takvim stvarima.
Prelistacu teme, naravno.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodao juce vufer i pojacalo, da malo ulepsamo zvuk. I, naravno (kao i svaki majstor) , elektricar (odvezao mu da izvuce instalaciju) nesto zeznuo oko suvozacevog sedista pa sad skripi kad se preklapa. Probao da podmazem levo oko tockica ali nista. Neka ideja kako resiti? Evo kako se cuje:

https://mega.nz/#!ptg2mQDL!wwrcqqwwi9hqSDWuhBwrXGLdN8rV6t-6cYdmJq8Fdq0

 

I jos nesto primetih. Navlazilo je na ovom crevu a i ispod, takodje. Opasno?

 

2bb3c287e4714cc311498de862bf0d61.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jok, to si mi prosli put rekao da mora da bude masno. :D
Masno ovo debelo crevo pored njega.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa od necega mora da bude masno, nesto ga je izmastilo sa strane ili se nekako sama cev probusila, mada ne vidim od cega bi mogla

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne deluje mi kao sveze, kao da je vec neko vreme ti fleka. Ne vidim da je nesto busno.
Da pozurim do majstora ili, ako nije alarmantno, da sacekam sledecu nedelju pa uz mali servis da se vidi?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pogledaj lepo, mora da moze da se vidi. Ne bi trebalo da je zurno ali to ne mogu da ti kazem ovako. :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne gledaj ništa više

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, Flex said:

I jos nesto primetih. Navlazilo je na ovom crevu a i ispod, takodje. Opasno?

Uljne pare na ulazu u usis (na klapni i/ili spoju plasticnog creva i bloka), videces vec sta je kod tebe slucaj. Normalno je da ih ima u tom delu, ali nije normalno da slini :). Doduse, kod nas se generalno smatra da je to OK (citaj ostave tako), najcesce sa opravdanjem mator auto, mator motor, ne teba ulagati... Vidjao sam ne mali broj lepo odrzavanih JTD-ova na kojima je taj deo suv kao barut. Problem moze da bude i sama plasticna cevka koja se vremenom izvitoperi (a i glupo resenje, na prethodnom Stilu sam je menjao novom iz originala). Slazem se da donekle moze da bude borba protiv vetrenjaca, pa je odluka na tebi.

Imas detaljno oko toga u tehnickim temama ispod, pa prelistaj i tamo pitaj sve sto te zanima, da ne offujemo i ne premestamo zadrzaj (posto je ovo predstavljanje tvog auta). Isto vazi i za sva ostala tehnicka pitanja za Stila - pomocu Search ces odmah naci odgovor, tesko da ces posle 10-ak godina foruma pitati nesto sto vec nije do detalja apsolvirano ;) :

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/26/2019 at 10:07 AM, Flex said:
Sinoc mi upalio lampicu za airbag i sad ne mogu da se smirim dok ne sredim.

Air bag sredi, o glavi se radi, to sam i ja uz Ivanovu pomoć sredio, to je ok.
A to što flisuje po malo, negde , na to sam mislio .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da je onaj u sedistu otkazao poslusnost. Sad jos da nadjem kako da rasturim sediste i zamenim biiip.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam radio u subotu radio kolega.Da uzeo Sam I ja still u petak pa me interesuje ko ti radio one senzore ispod sedista?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sam sam radio. Konektore prelemio sve (imas ispod sedista, u kaseti, u gepeku) + uzeo emulator jer je otisao i ocs. Koju gresku ti izbacuje dijagnostika?

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...