Jump to content
FAS Goran
Flex

Fiat Stilo JTD - NOV NOV NOV by Flex

Recommended Posts

Flex, pazi kada se i meni to desilo i pisao sam ovde o tome, samo meni se desilo na prvom semaforu 200m od kuće. Zvuk kao da šerpe lupaju sa desne strane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja gori auto nisam ni video, ovoliko problema ne bih imao da sam uzeo zatvorenih ociju nesto drugo.
Rocket, e pa tako neko cangrljanje. Sta ti je bio problem na kraju?

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam pojma. Prestalo kao i tebi i vozim jer ne mogu više da trpim teror ovog auta. Kažu da italijanski automobili imaju dušu, pa ako je ima onda je živ, a ako je živ valjda je zaraslo to što je valjda bilo polomljeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

S klasu da sam uzeo verovatno bih manje ulozio. Ali dobro, bice valjda nekad nekog normalnog automobila.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na -19 sam palio libru.Prenocila napolju.Sem cekicanja dizela i malko duzeg verglanja nije bilo.

@MS PK Slazem se sa time da jeftiniji a bolji auto nema.Odrzavanje smesno.

Baci pogled na remenice.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Baš sam se nadao da se ne pale uvek


Sent from my Redmi 4X using Tapatalk


Štediš struju?

Sent from my 3310 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne nego nikako da se nateram da ih zamenim + još neke sitnice...a auto pali kao i leti pa rekoh da pitam :)

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, Flex said:

Uvek se pale, i zimi i leti.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk
 

Mislim da se ne pale leti. I sam znaš da indikator za grejače nikad ne vidiš na tabli kad je temperatura recimo iznad 15.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da pali uvek grejace, samo leti na krace verovatno.
A za lampicu pojma nemam, nije mi ni palo na pamet da gledam da li je pali.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kompresor ne pali sigurno, zastita od crkavanja.
Mogao bih da se zakunem da sam procitao da rade grejaci i na visim T. Mozda@Ivan zna tacno?

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Koliko je meni poznato, grejace pali samo ispod 3 stepena (ili tako nešto). 
Isto kao što ni kompresor klime ne pali ispod 5 stepeni.
Tako sam i ja čuo nešto, zato sam i pitao :)

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grejace pali stalno, poruku za grejace izbacuje na tabli kada preporucuje da sacekas pre verglanja, a ljudi tu poruku vezuju sa paljenjem grejaca.

 

Kao nekad sto se mislilo da se turbina "pali" na 2000rpm i slicno, kad pocupa maksimalni obrtni moment, e tek onda se "upalila", slicno i sa grejacima, upalili su se tek kad se vidi.

 

Naravno ima tu mnogo varijacija na temu, od toga na koliko stepeni ce da izbacuje poruku, do toga koliko dugo nastave da rade nakon palenja auta, pa do nekih koji rade razlicitim intenzitetom u zavisnosti od raznih faktora, dakle nije samo "on/off" itd.

 

Auto sa grejacima mirnije i mekse radi nakon startovanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekao bih da grejaci na mom Puntu jtd rade samo na niskim temp. rashladne tecnosti. Prosta kineska spravica, bode se u upaljac i pokazuje voltazu akku. Ujutru, na hladnom.startu, -3°C, aku se 5-6 min. puni strujom od 13,9 V, nakon toga struja punjenja, cujem i promenu u radu motora, raste na 14,4 V. Pri povratku s posla, danas je bilo 5-6° C, odmah je krenuo da puni 14,3- 14,4V. Tih 0,5 V napona vuce centrala grejaca, na osnovu senzora temp rashladne tecnosti.
Voltmetar stoji vec mesec dana i siguran je pokazatelj.

Poslato sa Honor 8X pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mislim da se ne pale leti. I sam znaš da indikator za grejače nikad ne vidiš na tabli kad je temperatura recimo iznad 15.
Indikator na tim "novijim" vozilima nikad i ne vidis fakticki, samo se pojavi na sekundu i toliko. Grejace pali uvek, pre par god. sam bas ja mislio da ih ne pali do debeeelog minusa pa su Ik. i strucna komisija radili ispitivanje i dosli do tog zakljucka :D Moze da bude samo ovo sto je kolega Vagenovac pisao, da se razlikuje mozda vreme koliko dugo ostaju ukljuceni i slicno

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ebali vas grejaci.

Lupalo opet danas (doduse krace) pa odoh sutra do mehanicara (po milioniti put, ebem ti Stila) da vidimo koji mu je. Daleko bilo vise.

Primetih da i dalje hoce da stucka kad ubrzava lagano sa dosta malih obrtaja (~1000) tako da zamena protokomera nije bila resenje ipak.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne ide da ga uteram nekom sa problemom. Da resim i ovo pa da polako razmatram prodaju.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...