Jump to content
FAS Goran
Flex

Fiat Stilo JTD - NOV NOV NOV by Flex

Recommended Posts

Eve kolega Flex da unapred pozelim u sledecoj da ne menjas nista :lol: 

PS nemojte spominjati zelje blizu Stila, mozda gremlin cuje:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam vozio prethodnih 4-5 dana i aj danas da odradim nesto i ponovo problem. Malo teze sastavio i kad je upalio poce da lupa nesto sa desne strane. Koliko sam uspeo da oslusnem negde ispod boce za antifriz (tu negde ispod se cuje). Posle minut - dva se smirio i radio najnormalnije. Neka ideja?

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ideja...doteraj to do Ćelija da ti dam 800e za njega a ako toliko ne valja ce ga gurnemo u jezero

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Ispod boce su ti sve remenice i to a mozda te vara

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da l' si lud da za OVO dajes 800e? Opasulji se Mico.

Jezero je bolji izbor.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joj brate, da ti otvorimo namenski račun za "100% sigurno otklanjanje gremlina u Stilu - Bolje Flex da ne morate Vi" ?

 

Remenica mi deluje logično. Jel to nakon dužeg verglanja ili po paljenju ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do danas se nije desavalo, verglao dugo ili kratko.
Cim je sastavio pocelo je da lupa i stalo posle minut - dva skroz. Posle imao jos 2-3 paljenja, sve ok.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate mili, sta sve tebe nece snaci :( ... Kao da sam vozio drugi auto.

Sto vec rekose ljudi, najlogicnije da je nesto oko PK kruga. Kada si i sta menjao tu, koji brendovi su stavljeni, sta je matoro?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da sam trazio najlosije stanje kad sam kupovao ne bi me ovoliko maltretirao.

Oko brendova nemam pojma, nisu mi napisali u knjizici kod Gorana. Uradjen je skoro veliki servis (remenice nisu menjane, verovatno su smatrali da su ok).

Zanimljivo je da se nije desavalo do sada jer sam ga vozio svaki dan. Evo sad odstojao 5 dana i problem. Ne vidim zasto bi to imalo veze uopste.

 

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Flex said:

Evo sad odstojao 5 dana i problem.

Zato i kazem, temperature smesne, jedino sto je velika vlaga... Stajao mi auto nedelju i po, na onim minuscinama 2012. cini mi se. Temperature su danima isle i do -20 i kusur, jos na vetru i snegu. Otkopao, normalno otvorio vrata (pred svaku zimu zalijem brave i kedere silikon-sprejem), MOL gorivo nije zaledilo, Exide primetno sporije zavrteo, ali je auto upalio skoro pa normalno. Naravno, radio je grubo u pocetku i plombe su ispadale od vibracija :lol: , posto je sve bilo bukvalno skamenjeno. Ali nikakvih problema, cudnih zvukova, cak ni padanja kazaljki pri verglanju... To mi je ujedno bilo i iskustvo sa najnizim temperaturama, dok sam imao JTD.

Setih se da na mojoj staroj temi o Mambi imam i snimak. Nije te cuvene ledene godine, ali jeste bio neki dobar minus.

PS: Post ispod tog imas i slike Bjelasnice, Igmana, 70m i 90m Olimpijskih skakaonica - sa sve CrossClimate na njima ;) . Posto (ne samo na forumu) stvarno cujem svasta za te gume, a vecina ih je videla na slikama ili u najboljem slucaju na nekom parkiranom automobilu: 

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na -20 bi se verovatno motor raspao. :D
Citam i ja svakakva lupetanja za Miseljinke. To mi je jedina opravdana investicija u vezi ovog auta, gume su vrhunske.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te godine sam ja bio na Zlatiboru, -21c je bio uvece na trgu, -26c se spustilo preko noci. Obican ed u rezervoaru i Castrol Tda po preporuci forumasa. Cim je svanulo morao sam da ga upalim em iz znatizelje em sto sam valjda sutradan trebao da putujem pa frka. Upalio je na prvu, normalno sporize zaverglao, secam se km sat jedva se vidi ali greske nije bilo u bilo kom smislu. Malo je dimio plavkasto, verovatno poceo parafin da se izdvaja. Pretprosle god mi nije radio neki grejac, imam snimak na -13.5c pali iz prve kao svi da rade. Za mene je to jednom napravljen prvo motor a i auto prilicno. Ovoliko dobrog auta za ovoliko malo para niti ima niti ce da bude pa kako god me ko shvatio :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...