Jump to content
FAS Goran
pjaf

Maruti Suzuki Baleno

Recommended Posts

Da li iko ima ikakva iskustva sa ovim kolima (CVT menjač), da li ga je neko imao ili vozio, pošto na kojekakvim suzuki forumima i sajtovima se stvarno malo može saznati

 

 

Edited by neshaoct
update

Share this post


Link to post
Share on other sites

@pjaf

Vozio Balena 1.2 na test vožnji u eurosummaru! Polusatni test. Ide lepo. Ima mesta. Plastika ko u Dačiji. Mnogo para nov u pristojnoj opremi. Sem u crnoj boji ružan ko đavo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Velike šanse da je pravljen u Indiji,kao model za tržišta zemalja u razvoju...
Uglavnim se odaziva na Maruti na netu

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod nas se nudi I neki kvazi hibrid… U Indiji se pravi za sva trzista… 

1.2 ide lepo nema sta, ali kad sam se sabrao, sa dobrom opremom izlazio je 13500! Za te pare, sa tim kvalitetom enterijera mozes uzeti Daciu Sandero u fullu, auto kome je eksterijer lepsi 100 puta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uglavnom sam pročitao to što ima po netu.

Stvar je što mene interesuje ovaj model sa automatskim CVT menjačem, a on izađe u toj komfort opremi oko 13-13ipo hiljada.

A fiat, hundai i20 ( i slična kategrija automobila)sa automatskim menjačem prelaze dobrano tu cifru

A dačija je ipak mislim lošija od gore navedenih po mom skromnom mišljenju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I sedeo i probao, i priznajem jeste sumoran i jeste tvrda plastika, ali isto tako sam probao i fiat 500l i moram da priznam da ni tu baš nisam oduševljen.Sedišta su kratka, a baleno mi ipak bolje ide.

Interesuje me samo da li to sve u balenu škripi i tandrče posle dve godine.

Edited by pjaf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plastika je užas, oprema koja je meni bila potrebna je u najvišem paketu tek, a Eurosummar dere na održavanju! Te su stvari mene odbile od Balena. 

Ne znam da li si probao L posle redizajna, značajno su poboljšali sedišta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nažalost nisam probao redizajniran, vozio sam onaj od pre 5-6 godina.

I da i meni je fiat bolji i da i mene nervira Eurosummar, ali fiat kod nas nema u prodaji sa automatskim menjačem.I nije da bežim od manuelnog, ali zadnjih 10 godina vozim sa automatskim i navikao sam se.

Zato sam i postavio post da čujem da li je neko imao iskustva sa Suzukijem, i da li neko ima neku prihvatljiviju varijantu za te pare.

Hvala svima na dosadašnjim komentarima.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima i 1.6 turbo, ali samo za severnoamericko trziste...

 

Meni se cini da ovaj Baleno nije nista losiji od navedene konkurencije, i da

23 hours ago, pjaf said:

...Interesuje me samo da li to sve u balenu škripi i tandrče posle dve godine.

nista to nece popustiti ni za dve, ni za 5 godina.

 

Ima Suzuki iskustva sa CVT menjacima, iako ih ne proizvode oni, verujem da dobro biraju i uparuju sa motorima tako da, moje skromno misljenje, samo napred pjaf. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja taj CVT imam u svojim kolima već 10 godina i radi bez ikakvih problema. I mislim da je pouzdaniji od ovih robotizovanih i tiptronika, mada govorim o starjom modelima istih, pošto sada imaju i dvorsteiko kvačilo i da se sad baš i ne pravim pametan pošto govorim samo iz ličnog iskustva.

A i mislim da je najjeftiniji od konkurencije.:))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Snimljen novi Maruti Suzuki Baleno

 

219804-suzuki baleno 2022 02.jpg

 

Nakon što je Maruti Suzuki nedavno i zvanično predstavio novi Celerio, pojedini indijski mediji sada objavljuju i prve fotografije još jednog noviteta ove fabrike - novog Balena.

Novi Baleno se u prodaji očekuje početkom sledeće godine, kao rival Hyundaiju i20, Tati Altroz, Hondi Jazz i Volkswagenovom Polu.

 

suzuki baleno 2022 01.jpg

 

Slike pokazuju da je novi Baleno dobio drugačiji prednji deo sa novim svetlima, drugačijom maskom i branikom, a tu su i veća zadnja svetla i novi branik. Osim toga, kupcima će se nuditi i šira paleta boja, novi alu točkovi i bogatija oprema. Promene su predviđene i za unutrašnjost, u vidu drugačijeg volana, pednjeg panela i centralne konzole, kao i novog 8.0-inčnog ekrana infotainment sistema. Što se motora tiče, tu bi trebalo da se nađu 1.2 benzinac sa 83KS i 113 Nm (uz 5-stepeni manuelni ili CVT menjač), kao i 1.2 smart hybrid DualJet motor sa 90 konja.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...