Jump to content
FAS Goran
radisavljevic.ni

Fiat Bravo 1.2 16v - instrument tabla vuče struju?

Recommended Posts

Vozim fiat bravo 1.2 16 v 2001 god.
 
Imam problem sa tim sto mi kilometar sat isprazni akumulator.
Morao sam da ga prevezem na kontakt i sada kada se ugasi auto, gasi se i kilometar sat i svaki put ponistava do tada predjenu kilometrazu.
Svaki put kada upalim auto, kilometraza krece od 0.
 
Kako da resim taj problem? Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[mention=20457]radisavljevic.ni[/mention]

 

Nisam razumeo...vraća uvek na 0 broj km, ali bez problema vergla svaki put, tj. upališ auto...ili neće ni da zavergla?

Brojcanik koji broji predjene kilometre, dnevnu kilometrazu, treba da ostane upaljen i kada je auto ugasen, tj kad nema kontakta.

 

Kod mene kada ostane upaljen on vuce struju iz akumulatora i nekoliko puta ga je ispraznio skroz.

 

Ja sam onda presekao zicu i prevezao je na kontakt.

 

Sada dok ima kontakt sve radi normalno.

 

Kad iskljucim kontakt i ponovo ga dam,dnevna kilometraza vraca se na 0.

 

Sad npr predjem 15,9 km i ugasim auto, on mi prebaci 15 km u ukupnu kilometrazu a onih 900m mi ne racuna nigde.

 

Razumes?

 

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozadinsko svetlo displeja trebalo bi da se pali samo kad je dat kontakt kao i ostale lampe i indikatori.Nema logike da bude uplajeno kad je ključ van brave..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, ali svejedno ne moze da bude vezano sa kontaktom i da pri svakom novom datom kontaktu ponistava do tada predjenu kilometrazu.

Mora da ostane sacuvano dok ga ne resetujem npr.

Ako me neko razume uopste.

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa prevezo si na kontakt i sad svaki put kada ga skines sa kontakta to je kao da si kleme raskacio, resetuje se kilometraza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

On je negde prespojio i stalno svetli, jbg moras naci nekog ko se razume u to da ispita i nadje gde je problem. Taj neko ce ti najverovatnije traziti da mu doneses ins tablu sto znaci da bi morao da placas nekog da to rasturi, plati tamo plati ovamo... Ja bi vozio tako da sam na tvom mestu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svetlo koje osvetljava displej nema nikakve veze sa meračem kilometara.Taj merač neprekidno ima napon.Svetlo se pali po potrebi.

Taj merač je vezan za stalni napon isto kao pojedini uređaji npr centralna brava kompjuter  radio da drzi memoriju sat itd itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, kreator said:

Svetlo koje osvetljava displej nema nikakve veze sa meračem kilometara.Taj merač neprekidno ima napon.Svetlo se pali po potrebi.

Taj merač je vezan za stalni napon isto kao pojedini uređaji npr centralna brava kompjuter  radio da drzi memoriju sat itd itd.

Verovatno si upravu ali nebitno je, on je ceo displej prespojio da ne dobija napon i gotovo. Zato mu se km resetuju svaki put kad ga skine sa kontakta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Loše so postupio što si isekao žicu i prespojio direkt na kontakt.

Realno, to se proverava od konektora koji ide u tablu. Dovoljno da je neki prljav ili da imaš neki loš lem, ili negde se dodiruju dva lema i on zato šalje stalno osvetljenje.

Eletričar, elektroničar to proveri po dijagramu.

verovatno ima šema negde na netu da se iskopa, ja se više ne sećam tačnog rasporeda pinova.

Prvo se proveri konektor/džek unimerom koji dolazi iz motornog prstora, ako je on dobar, daje struje koje treba kad je u kontaktu i bez, onda se proverava konektor na tabli. Pa ako je i on dobar, onda se proverava sama tabla.

Sistem eliminacije.

Džabe da kupiš drugu tablu ako ti džekovi zezaju.

Možda je jeftinije uzeti drugi sat/tablu, ako je do nje.

 

Ps. Isto tako, preko unimera se lako izmeri koji vod vuče struju kada nema kontakta i eto rešenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...