Jump to content
FAS Goran
tambyra

K: Fiat Punto Sporting sediste

Recommended Posts

Imam Fiat Punto Sporting 1.2 16V 2001. godiste, 3 vrata. Vozacevo sediste mi je iskrivljeno (desna strana je zabacena unazad, i svojom "strucnom" analizom sam utvrdio da mi je sraf desno ispod na pregibu labav, trebalo bi da se rasturi celo sediste, da se isece taj sraf i zameni, a nijedan majstor nece da se zamajava sa tim). Kako sam vest mehanicar, ne mogu da popravim sediste sam, uzeo bih drugo, ali niko nece da proda jedno sediste, nece ni dva, svi prodaju komplet.

Da li ima neko da prodaje ovakvo sediste, ili makar neko za Punta koje nije obicno? U krajnjem slucaju bih uzeo i obicno, jer me je ubila kicma od ovog. Ako znate neki proveren auto-otpad u okolini Nisa, i to bi mi znacilo cisto da mogu da se prosetam da vidim.

 

Edited by tambyra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da vredi da ga daš nekom dobrom tapetaru da ga obnovi. Stavi mu nove sundjere, ispravi konstrukciju....za 20-30 eur bolje da to uradis nego da juriš drugo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce sam naleteo na oglas da se prodaju sedista od sportinga, suvozacevo perfektno za 20e i vozacevo za 1500, na par mesta je pocepano ali je usiveno, za par minuta sam zakasnio, suvozacevo je prodato a samo jedno mi ne treba, pa sam odustao, za 1500 nije mnogo, nalazi se u Knjazevcu, sto je relativno blizu Nisu

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skini plastiku sa strane sedista,taj sraf je ispod nje,kada malo savijes platno na cosku sedalnog dela videces i maticu za taj isti sraf,uzmi kljuc cini mi se 13,stavi ga na maticu da drzis kontru i stegni sraf.pristupacnije je kada izvadis sediste (4 srafa samo i akidas ga sa sinom) mada moze i dok je u autu.

Sve ovo naravno pod uslovom da nije ram negde pukao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na savetu, da znas da cu da probam da skinem plastiku, ja sam zbog toga odustao, da ne zeznem nesto. Jer mi je muka vise od trazenja sedista, a sva sedista sto se prodaju su daleko, a bas mi se ne kupuje online tako nesto, pogotovo oba sedista kad mi je potrebno jedno. Kljuc je 14, probali smo drugar i ja da ga odsrafimo, ali je zakovao skroz, s tim sto je matica skoro skroz na kraju navoja. Posto je matica na kraju navoja, zato je sediste nestabilno jer su metali koji treba da se stegnu razdvojeni. Uzecu drugi sraf i maticu, secem ga bonsekom ako nece, samo da vidim kolika mi treba duzina srafa otprilike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...