Jump to content
FAS Goran
SavaN

SUV predlog / SUV solucije

Recommended Posts

@MS PKTako je, za tu kintu recimo mogao bih da kupim Citroen C 3 Picasso 1.6 hdi 2014. godiste odlican, u smislu ocuvanosti automobila, opreme u datom modelu itd itd. Recimo ;) Sve razumem, i ti si potpuno u pravu, bas sad kontam kako je u tom segmentu naprosto skripac. 

Edited by SavaN

Share this post


Link to post
Share on other sites

Recimo :) Ne bas cetrnaesto, ali tu je

 

Screenshot_11.jpg

 https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/10112105/citroen-c3-picasso-16hdi-business-pack

On 10/9/2018 at 11:35 AM, SavaN said:

@MS PKTako je, za tu kintu recimo mogao bih da kupim Citroen C 3 Picasso 1.6 hdi 2014. godiste odlican, u smislu ocuvanosti automobila, opreme u datom modelu itd itd. Recimo ;) Sve razumem, i ti si potpuno u pravu, bas sad kontam kako je u tom segmentu naprosto skripac. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5.10.2018. at 12:13 PM, PremieRacing said:

Napni se, uzmi kredit i NEMOJ da daš sav raspoloživ keš iz džepa (daš 3-4-5 za učešće i ostaviš 2-3 u kešu), i kupi ovo:

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/12966776/suzuki-sx4-16-glx

 

A ako nećeš tako, onda Duster No1. 

 

No2. Freelander. 

 

No3. Yeti

 

Gledao to? Yetija mislim... Sve zadovoljava.

 

edit:  mada bi ja definitivno uzeo najmlađeg mogućeg Dustera sa najmanje kilometara, nešto malo raspoloživih para odvojio u startu i odmah po kupovini presvuk'o volan i onu tablu od jeftine plastike, a možda i nagurao onaj 'azmafon' ili slično u vrata i požarni zid... Personalizuješ Dustera kako tebi odgovara i teraj!

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

@PremieRacing Bas juce probao Suzuki S x 4, dizlo 4 wd. I Qashqai 1.5 dci sa klasicnim pogonom na prednje tockove. 

 

Evo ovako, mozda ce nekom znaciti ko bude tumarao ovom temom :), Qashqai se dobro vozi, lepo se sedi, znatno bolji enterijer od S x 4 u smislu da nije bas najnemastovitija kineska plastika, i najbitnije sedista jako meko popunjena, udobna, foteljasta, nekako puna, osecaj masivnosti daje auto. Mana> pre svega taj auto, iako ima nesto visi klirens, je neopravdano skup obzirom da on bez 4 x 4 pogona sa tim 1.5 dci motorm ni kakav off road nije. Dakle, u njegovom slucaju i neki MPV sa visim klirensom radi jednako posao, jer je Qashqai bez 4 wd isto otprilike to neki, crossover, ni tamo ni ovamo, a u odnosu na putnicki auto ne nudi ni tu udobnost, jer je kabast. Generalno, ipak jako dobar auto. Upija neravnine bolje od S x 4, manje je tvrd, udoban je vidno, i sedista su znatno udobija, lakse se nadje polozaj sedenja, onako nekako ususkan, meka, kao kod francuza recimo, sto ovaj sustinski i jeste.


Na drugoj strani, Suzuki se vozi ok, okretan je i malecan, taj dizel fijatov u njemu od 120 ks klasicno dobro povlaci i raj relativno lagan auto bas s njinm ok i lagano ide, bez po muke. Smeta A stub u krivinama. Cak bi i enterijer kod Sx 4 preboleo, kada ne bih, a vec sam ga probao, imao utisak da na tim sedistima ne mogu nikako da se namestim i da nekako sam sav ko u nekom tamicu malom u tom autu. Tu je Qashqai daleko udobniji auto. Ipak Qashqai bez 4x 4 pogona nema sta da trazi pored tog malo S x 4 sa 4 x 4 jer je ovaj daleko sposobniji cim sidjes s puta i naidjes na nedja boze blato, sneg. Nisam nazalost mogao da isprobam to, ali se oseti prosto dok vozis da je Qashqai samo malo podignut automobil. Cak bi rekao da je Duster tu najozbiljniji SUV koji moze da napadne neki iaole ozbiljniji off road, naravno uz 4 x 4 pogon, koji je opet Nissanov. 

 

Ostaje jos da probam Duster u nekoj voznji kao ova dva juce, dakle duzoj voznji i na otvorenom i na putu. A pogledacu i Yeti, verujem da je Yeti odlican auto, ali je i prilicno skup. Ne znam ni koji motor kod yetija gledati, imaju i onaj 1.2 tsi cini mi se, imaju klasika tdi 2.0 itd itd.,....nije lako u tom budzetu biti pametan. Da je Suzuki samo malo udobniji po mojim merilima bez razmisljanja on bi bio best buy...svakako hvala na ukljucenju u temu i pomoc i razmisljanja....teska je rabota naci polovnjaka u tom segmentu....sve se vise plasim, da cu krenuti da vijam MPV koji je nesto odignut od zemlje i cao zdravo sto bi se reklo.... 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, SavaN said:

i najbitnije sedista jako meko popunjena, udobna, foteljasta, nekako puna, osecaj masivnosti daje auto.

Ta sedista zbaju da budu neudobna na duzim putovanjima. Generalno bih ja zaobisao QQ, posebno ako je bez pogona. Prve serije su imale nekoliko falinki, zadnji amortizeri, zujanje gepek vrata... Enterijer je veoma nemastovit, ne i grub kao Suzukijev ali bas dosadan. Ne znam da li imas decu, prva generacija QQ nema vazdusne zavese pozadi vec samo napred. Oslanjanje ima jeftina resenja i napred i pozadi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Woodoo nemam dete, ali imacu, bog da zdravlja uskoro, sto bi rekli :) Svakako, volim i sebe i zenu, pa mi znace te informacije, nisam ih znao iskreno, to za zavese i Qashqaia. Kao ni za amortizere itd itd. Medjutim, koliko znam ni Sx4 se nije proslavio sa bezbednoscu, mislim da ima 4 zvezdice na generalnom testu udara, a isto toliko ili cak manje za pesake, i decu. Takodje, @Woodoo ne znam da li u nekom paketu opreme Sx4, odnosno, Sedici, ima pomenute vazdusne zavese pozadi? Jedino Dacija od spomentih, iako generalno propast - ponudila je dobru zastitu upravo deci, sto je cudno obzirom da je na generalnom testu prosla lose, sa 3 zvezdice, ali je u zastiti dece dobro ocenjena. Govorim naravno o dostupnom EuroNCap testu.

 

Sto se tice nadalje QQ, kao sto sam i napisao, mislim da je to samo malo predimenzionirani -obicni'- auto koji neporavdano mnogo kosta kao polovan. Za razliku od nekih japanskih SUV varijanti, poput Rav 4 koji vredi tih para itd. Isto tako, Sx4 je super resenje, za malo grada, malo krsa, ali nekako sedenje nisam pronasao, i neda mi se.

 

Sve vise, inace se razmisljam, da uzmem obican automobil koji je malo odignut. Neki MPV, tipa Verso, ili tako nesto. Nisam pametan :(

 

 

Edited by SavaN

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MS PK I to je skupo bre, pa ovo je Srbija - ljudi kampuju ispred Lidla zbog jeftinije banane :D Realno, nemam para za to, mada kapiram zezu i super je to auto. 

Ili neki Subaru Outback ali gde to odrzavati majko Jevrosima, pa tu nesto kad ode, odes i ti :)

 

Citroen C 5 ok varijanta, ali to je onda vec druga kategorija, mada u sumi od 6.000 +- evra moze da se nadje sada vec ok komad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...