Jump to content
FAS Goran
Ticma

Opet japanac

Recommended Posts

Pa pre 3 meseca su mi davali 16k za hondu kada sam je terao u servis, ne znam sta bi bila poklon cena postoih nema na oglasima

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha ma neki dečko se zatekao tu pa mu se svideo, kaze ne moze da nadje. Bilo je samo 2 komada klot oprema na oglasima a da je ovakav model.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pali radi ide, zamenjeni prednji amortizeri, solje i lezajevi sa odbojnim gumama. Veci servis, kais, spaner i kopca klime sa svecicama, svim uljima (kocnice, menjac, diferencijal) i filter goriva. Okvirno oko 1500€
Samo su amortizeri kupljeni van originala inace bi cifra bila oko 2000€

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Cekam da istrce neki pragovi fabricki 293d3839791f9344f19c1c577da8280b.jpg89bc8f3a9680172ab7c5ef11e1e0b5ed.jpg86b670d7fc80c58745d3291d62bdc355.jpge3ff92b4e44b1d513de8f6b4843960f5.jpg

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pali radi ide, zamenjeni prednji amortizeri, solje i lezajevi sa odbojnim gumama. Veci servis, kais, spaner i kopca klime sa svecicama, svim uljima (kocnice, menjac, diferencijal) i filter goriva. Okvirno oko 1500€
Samo su amortizeri kupljeni van originala inace bi cifra bila oko 2000€

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk


Cekam da istrce neki pragovi fabricki 293d3839791f9344f19c1c577da8280b.jpg89bc8f3a9680172ab7c5ef11e1e0b5ed.jpg86b670d7fc80c58745d3291d62bdc355.jpge3ff92b4e44b1d513de8f6b4843960f5.jpg

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk


iskreno, ja ovakve cene odrzavanja Honde nisam o ekivao, osim ako ke sve radjeno u ovlascenom.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista nije radjeno u ovlascenom, samo su delovi kupovani posto je aftermarket u losem kvalitetu a i retko sta ima da se nadje...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahah nije da ne moze lepo da se provoza, mozda nema maximalnu brzinu na nekom zavidnom nivou ali u krivinama lezi iznenadjujuce dobro pogotovu kada je napet na 5000rpm
Elem, naslo se vremena da se stavi novi set letnjih, 235/55 r18 GoodYear EfficientGrip SUV4x4, sto je malo sire i nize od fabricke dimenzije ali dosta lepsa voznja i manje "ljuljanja".
Zamenih i prednje diskove i plocice (mada su mogle jos ali kad sam vec zaludan) i zadnji desni lezaj koji se ispostavilo da je mana na svim modelima od 2013 i da, samo zadnji desni, fabrika nije rekla zasto samo taj crkava jos uvek

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
27 minutes ago, Ticma said:

Zamenih i prednje diskove i plocice

Ako pitanje nije neprimereno, koja je cena toga za taj CRV i da li su u pitanju originalni ili zamenski delovi?

Taj ležaj što "crče", koliko je vozilo prešlo km?

I, gde servisiraš svoju Hondu? Da li je "za preporuku" ?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kocnice uvek Ate stavljam, sve sa lezajem (koji je zamenski bio u Silux-u na akciji 13000 inace je oko 26 do 30000) je ispalo 400€.
Ja odrzavam auto kod Pileta kao i prethodnu Hondu, ima verovatno boljih i jeftinijih servisa ali mi je na 5 minuta od mene tako da nisam trazio druge. Nisam imao nikakvih nesuglasica sa njim do sada, neki kazu da je klasican menjac delova i da se slabo bavi dijagnostikom kvarova ali opet kazem, nisam imao iskustva sa tim, nisam imao nekih vanstandardnih ulaganja...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada sam nedavno malo "brstio"po srpskom Honda forumu, videh i temu "Iskustva sa Honda serviserima", pogledah par postova i videh da jedan član foruma je baš "opleo" po "Piletu" (navodno je dva puta reklamirao problem na Jazzu,  "Pile" navodno pogledao i rekao "Sve je ok, samo vozi", a ovome posle "prokuvao motor", do nivoa generalke, pa mu je posle "Pile" nudio da mu proda drugi polumotor).

Na neke druge Honda i Isuzu servisere (koji jesu članovi foruma) nisam pročitao takve primedbe (uglavnom samo pohvale), ali, oni su i članovi foruma (jedan je i formalno sponzor), pa sve to onda i ima logike (da čitaš loše o onome serviseru koju nije član foruma, a sve najlepše o onome koji jeste).

Inače, jedan moj drugar ima već drugu hondu (ima Honda staž preko decenije) , ali, on godinama sve to održava samo u Delti i/ili kod Stojanova, pri čemu je u Delti svaki treći redovan servis sa popustom od 50% (i na materijal, i na rad) i takav servis civica ima smešnu cenu ( u septembru je za 1,0T platio 8.500 dinara ulje i sve filtere, imam kod sebe i taj računu PDF-u).

A za cenu diskova i pločice za Tvoj CRV te upitah jer mi je "Delta" informativno dala ove cene za sadašnji CRV:

 

Prednje kočione pločice - set 110.88 €

Prednji kočioni diskovi - set 299.66 €

Zadnje kočione pločice - set 119.75 €

Zadnji kočioni diskovi - set 205.66 €

Edited by moron

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sada nisam isao kod drugih, u Delti sam nabavljao delove samo posto mi je cimanje da ostavljam auto kod njih. Na preporuku ljudi sa Hondinog foruma sam zvao nekog tipa zanoriginalne delove vija je cena bila jaca nego Deltina tako da svako nekoga gura ocigledno.
U Delti je za ovaj model mali servis oko 17000rsd a kod Pileta 80€, veci servis sa kaisem i sbim tim glupostima 580 dok su mi u delti trazili 96000 bez kopce klime...
Plus su u Delti u haosu, imaju posla preko glave, evo vec 2 meseca pokusavam da se nakanim da im odvezem auto da zamene lajsnu i jedan nosac branika ispod fara koji su naruceni...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao iskustvo... Bilo staklo osigurano kod viner štediše, zamenio za 3 dana

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Delti se ceka 12 do 15 radnih dana staklo

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

e jbg... da li ke Delta bar sto se Honde tice i dalje odrzala uslugu i profesionalizam koji su ranije imali? Ova konstatcija je na osnovu iskustva mog kuma.
 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa za ovih par puta sto sam bio kod njih i dalje su korektni.
Sto se tice soferke van Delte nisam ni gledao, samo fabrika u ovom slucaju dolazi u obzir.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

A, nemaš predstavu koliko to košta u npr. Carglassu?

Pre decenije sam uzimao jednu šoferku. U ovl. servisu je koštala 40.000, plus su rekli da treba da se dodatno plate i dve tube lepka, kao i ugradnja. Nisam pitao za cifru u zbiru.

U Carglassu je šoferka sa lepkom i ugradnjom koštala 30.000. Uzeo sam kod njih. I vozio narednih 10 godina bez ikakvih problema. Nisam primetio da je bila manje kvalitetna na bilo koji način. Doduše, moja je i fabrički bila obična, ali sam imao onaj senzor za kišu i svetlost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokriva kasko sve, ne znam ko pravi te zamenske koje su verovatno dobrog kvaliteta ali svakako vise volim da vidim Honda na staklu

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danasnje iskustvo sa Deltom...
Napravljen je zapisnik u januaru i tada je nakon rasturanja u njihovom servisu konstatovano da je potrebno zameniti deo maske i nosac branika a greda koja je nagnjecena malo samo da se izvuce sto sam hteo da pkatim iz svog dzepa bez aktiviranja kasko polise posto je mali iznos. Danas kada sam otisao na zamenu zovu me posle sat vremena i kazu :donji vezni lim kriv, ispali hladnjaci iz lezista i nagnjecen hladnjak klime, polomljen donji deo branika, zastita motora i jos par sitnica...
Naravno da cu sve zameniti novim delovima i da ce osiguranje pokriti ali, ne znam kome je bilo u interesu da ne vidi ili precuti sve te stvari ali ni malo korektan odnos prethodnoh sefa servisa prema poslu

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...