Jump to content
FAS Euroauto Goran
gile smederevo

Fiat Idea 1.4 16V 6 marce

Recommended Posts

Idea je stigla do 85000km bez ikakvih problema, što me jako raduje. 

Danas uradio mali servis kao redovni dril, a vanredno bi trebalo sa se menjaju zadnji amorti i famozni donji nosač motora. Isti kao na Punticima. 

Dakle i dalje poprilično dosadan auto bez problema za vikend zanimaciju. :)

Bili su. Otisli odavno. Jedino ovi iz uvoza oko kojih se malo zanimam dok ih ne sredim.Posle se prodaju i to je to.  Trenutno imam neki skuter kog sam rasturio i opet sklopio, pa malo tu zanimam prste i mozak. 

IMG-d66362abfa101879654fe5eb253eb68b-V.jpg

Edited by gile smederevo

E, a imam i ja jedan skuter koji sam kupio i nikad ga vise nisam pogledao... Nisam ga ni jednom upalio  :X

Bi li ti mogao to malo da pogledas? Znas ono, nisi ginekolog ali mozda mozes da pogledas  :lol:

:lol: hehehe! Kod ovog mog je rešenje bilo očigledno. Guma koja spaja karburator i glavu motora je bila porozna i tu je vukao falš vazduh. Kupio drugu, naštelovao ler i sad fercera kako treba. Ako imaš "nevidljivi" problem sa skuterom , onda moje iskustvo od komada 1 koliko sam popravio-nije baš izdašno. If ju nov vat aj min? 

Koji je skuter u pitanju i šta mu je, ako mu je išta?:)

Pretvoricemo ovu tvoju temu u skuter temu   :P

Imam Betu Ark, jako mi se dopala i ja kupio bez da je probam. Nikad je nisam upalio, parkirao u garazu, gume ispustile i tako stoji... A svidja mi se. Jbg. Valjda cu je rehabilitovati za sl.sezonu.

Malo zanimacije posle posla-amorti i nisu bili loši, ali ovaj, nazovi silen je stradao na oba. Metalna biksna je sama ispala cim sam skinuo amort. 

Ovi novi nisu neki ultra kvalitet, ali videću koliko ce biti dobri. Inače su Japanparts brend sa cenom malo manjom od 2000din/kom. KYB je oko 4000din. 

Nosač motora sam verovatno bzvz zamenio jer je stari očigledno dobar,ali ajd. I nije nešto skup...Moram zadnji lonac nov da ugradim i za sada je to to.

IMG-dd7ef61eb1a0983ec918e0b1f4272e2d-V.jpgIMG-304dd0b7a1ac71cbbaa8aed680c5acb8-V.jpgIMG-d24a7ab8cdcc5e90f3dd23e30e37a9d6-V.jpgIMG-e7b6613ea35a403f8420352e0ebd2ced-V.jpg

:crazy:

IMG-3ac7af5cac51b83f2a58479bc6b5587f-V.jpg

Od kad imam full ispravan auto, samo jednom godišnje se upisujemo u temu. :lol:

Ide mali servis na okruglo 100k Km, servis plinskog uređaja, a pre toga je uradjena i pletenica auspuha i zadnji lonac. Klasičan fiatski problem kod benzinaca. 

Tokom leta se zanimao oko felni koje sam dobio na poklon od bivšeg fiatiste @Dushman, i juče nabacio na auto. 

IMG-73625e2416eef324b332234e62cae426-V.jpg

IMG-d5215c426a825be19294cac205eb7f41-V.jpg

Posted (edited)

Vesnik proleca.... letnji set B) 

Usput i dobosi osvezeni osvnovnom i nekom bojom za felne. Bice i dva nova Laufena cim se dokopam plate. :yes

IMG-9d77b6f6735e57111031156b32c925d8-V.jpg IMG-3fc3983095849bfcb0e25d6d3f0d84ac-V.jpg IMG-260dfb09f8467868d6d695300af4a02a-V.jpg IMG-244ca30959f9b2565a0c54c982875daf-V.jpg IMG-321d8e4bbf654c6c2196b1e88b19409c-V.jpg

Edited by Ivan
Sredjene slike

i ja sam juce metnuo letnji set na musavu,a prosle godine uzeo sam nove Laufen gume,to je neki pod brend Hankook,i to sam platio 4000 po gumi,odlicne su,kako ih ti komentarišeš

Dok sam radio u Kemoimpexu, čim su stigle prve sezone, obećavale su spram cene. U klasi Save i Lasse, i sa dosta Hankookove tehnologije. Najveća zamerka je da nema trajanje kao Lassa npr ili Viking. Meni lično, bolji izbor od Tigra (Orium, Riken) koji je tu sličan sa cenom. Da se razumemo, za te novce ne može da se očekuje mnogo, ali za publiku sa jeftinijim kartama, dobar izbor koji bi svakako da gledaju film. If ju no vat aj min?