Jump to content
FAS Goran
gile smederevo

Fiat Idea 1.4 16V 6 marce

Recommended Posts

Idea je stigla do 85000km bez ikakvih problema, što me jako raduje. 

Danas uradio mali servis kao redovni dril, a vanredno bi trebalo sa se menjaju zadnji amorti i famozni donji nosač motora. Isti kao na Punticima. 

Dakle i dalje poprilično dosadan auto bez problema za vikend zanimaciju. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bili su. Otisli odavno. Jedino ovi iz uvoza oko kojih se malo zanimam dok ih ne sredim.Posle se prodaju i to je to.  Trenutno imam neki skuter kog sam rasturio i opet sklopio, pa malo tu zanimam prste i mozak. 

IMG-d66362abfa101879654fe5eb253eb68b-V.jpg

Edited by gile smederevo

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, a imam i ja jedan skuter koji sam kupio i nikad ga vise nisam pogledao... Nisam ga ni jednom upalio  :X

 

Bi li ti mogao to malo da pogledas? Znas ono, nisi ginekolog ali mozda mozes da pogledas  :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

:lol: hehehe! Kod ovog mog je rešenje bilo očigledno. Guma koja spaja karburator i glavu motora je bila porozna i tu je vukao falš vazduh. Kupio drugu, naštelovao ler i sad fercera kako treba. Ako imaš "nevidljivi" problem sa skuterom , onda moje iskustvo od komada 1 koliko sam popravio-nije baš izdašno. If ju nov vat aj min? 

Koji je skuter u pitanju i šta mu je, ako mu je išta?:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretvoricemo ovu tvoju temu u skuter temu   :P

 

Imam Betu Ark, jako mi se dopala i ja kupio bez da je probam. Nikad je nisam upalio, parkirao u garazu, gume ispustile i tako stoji... A svidja mi se. Jbg. Valjda cu je rehabilitovati za sl.sezonu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo zanimacije posle posla-amorti i nisu bili loši, ali ovaj, nazovi silen je stradao na oba. Metalna biksna je sama ispala cim sam skinuo amort. 

Ovi novi nisu neki ultra kvalitet, ali videću koliko ce biti dobri. Inače su Japanparts brend sa cenom malo manjom od 2000din/kom. KYB je oko 4000din. 

Nosač motora sam verovatno bzvz zamenio jer je stari očigledno dobar,ali ajd. I nije nešto skup...Moram zadnji lonac nov da ugradim i za sada je to to.

 

IMG-dd7ef61eb1a0983ec918e0b1f4272e2d-V.jpgIMG-304dd0b7a1ac71cbbaa8aed680c5acb8-V.jpgIMG-d24a7ab8cdcc5e90f3dd23e30e37a9d6-V.jpgIMG-e7b6613ea35a403f8420352e0ebd2ced-V.jpg

 

 

:crazy:

 

IMG-3ac7af5cac51b83f2a58479bc6b5587f-V.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od kad imam full ispravan auto, samo jednom godišnje se upisujemo u temu. :lol:

Ide mali servis na okruglo 100k Km, servis plinskog uređaja, a pre toga je uradjena i pletenica auspuha i zadnji lonac. Klasičan fiatski problem kod benzinaca. 

Tokom leta se zanimao oko felni koje sam dobio na poklon od bivšeg fiatiste @Dushman, i juče nabacio na auto. 

 

IMG-73625e2416eef324b332234e62cae426-V.jpg

IMG-d5215c426a825be19294cac205eb7f41-V.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vesnik proleca.... letnji set B) 

Usput i dobosi osvezeni osvnovnom i nekom bojom za felne. Bice i dva nova Laufena cim se dokopam plate. :yes

 

IMG-9d77b6f6735e57111031156b32c925d8-V.jpg IMG-3fc3983095849bfcb0e25d6d3f0d84ac-V.jpg IMG-260dfb09f8467868d6d695300af4a02a-V.jpg IMG-244ca30959f9b2565a0c54c982875daf-V.jpg IMG-321d8e4bbf654c6c2196b1e88b19409c-V.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja sam juce metnuo letnji set na musavu,a prosle godine uzeo sam nove Laufen gume,to je neki pod brend Hankook,i to sam platio 4000 po gumi,odlicne su,kako ih ti komentarišeš

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok sam radio u Kemoimpexu, čim su stigle prve sezone, obećavale su spram cene. U klasi Save i Lasse, i sa dosta Hankookove tehnologije. Najveća zamerka je da nema trajanje kao Lassa npr ili Viking. Meni lično, bolji izbor od Tigra (Orium, Riken) koji je tu sličan sa cenom. Da se razumemo, za te novce ne može da se očekuje mnogo, ali za publiku sa jeftinijim kartama, dobar izbor koji bi svakako da gledaju film. If ju no vat aj min? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako rekoh: jednom godišnje upis u temu. :lol:

Idea je nakon 4 pune godine kod mene prešla 53000km. U poslednje dve godine je godišnja km redukovana jer imam skuter za po gradu i po okolini ali se dodje do nekih 12ak hiljada km. 

Od nekih ozbiljnijih radova je bila promena pumpe goriva, ali ne neočekivano jer vozim na plin i verovatno povremeni "sušni" periodi u rezervoaru, ubiju pumpu. :sofa:

Sto se ostalih problema tiče - TRW pločice škripe pa škripe, ali ima da teraju do kraja diskova...još sigurno 10kKM. Zaj....ao sam se i ne uzeh nešto mekano-Delphi, Metelli, Jurid, čak i Bosch. Ne, glupak hoće TRW. No, osim malo škripanja u poslednjih 5metara-sve je ok. 

E ,da. Od pre nekog vremena mi daljinac ne radi. Samo je otkazao. Od jednom. Kao neka magija da mu je bacena. A i radio lošije hvata stanice. Da li ima ikakve veze jedno sa drugim....Bog te pita. Moraću da probam sa ME Scan da mi to neko opet upari ili kako već. Smorih se od ručnjaka. :lol:

I generalno je to to. Ide mali servis za oko mesec dana. Nedoumica mi je samo oko velikog servisa - da li da čekam petu godinu (sledeću) ili na 60000km od prošlog v servisa da ga uradim. 

Dakle za nekih 6 meseci ili oktobar 2023. 

 

Edited by gile smederevo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spojis iduci mali i veliki servis? Generalno mi ovde malo previse picaj*lisemo :) (za 6 meseci ili 6.000 km), a jos se trudimo da stavimo sto kvalitetnije delove.

Za kljuc, moguce da se raskodirao, nista te ne kosta da pokusas to sto si planirao - da ponovo prijavis daljince na Body Comp. Ako u pitanju nije neki fizicki problem sa samim daljincem, pretpostavljam da si bateriju proverio. Meni se desavalo da mi je aftermarket Excalibur na bivsem Stilu otkazivao poslusnost :) na par mesta po gradu. Zbog nekih tadasnjih baznih stanica. Reko' da nije tako nesto, ali iz opisa kapiram da ti daljinac ne radi uopste.

Cisto sumnjam da radio ima ikakve veze sa tim - mozda ti je otisao pojacavac u bazi antene ili neki losiji kontakt koaksijalnog kabla, problem sa tunerom i sl. Proveri i da li ti je antena dobro pricvrscena za krov, sa donje strane je nazubljena i tako pojacavac dobija masu. A tzv. "phantom" power, tj. +12V preko unutrasnje linije koaksijalnog kabla (koji provodi radio signal i napajanje za pojacavac).

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/31/2021 at 2:11 PM, PremieRacing said:

Srrrrreeeećan rooooođendaaaaannn!!!

 

:band:     :cheers:

 

 

Ииииииссссстооооо       B)

 

Срећан рођендан домаћине   :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

IMG_20230916_150939_3.thumb.jpg.283b77ce40ec93fa72984548dfcbef35.jpg

On 10/3/2022 at 10:01 PM, Ivan said:

Spojis iduci mali i veliki servis? Generalno mi ovde malo previse picaj*lisemo :) (za 6 meseci ili 6.000 km), a jos se trudimo da stavimo sto kvalitetnije delove.

Za kljuc, moguce da se raskodirao, nista te ne kosta da pokusas to sto si planirao - da ponovo prijavis daljince na Body Comp. Ako u pitanju nije neki fizicki problem sa samim daljincem, pretpostavljam da si bateriju proverio. Meni se desavalo da mi je aftermarket Excalibur na bivsem Stilu otkazivao poslusnost :) na par mesta po gradu. Zbog nekih tadasnjih baznih stanica. Reko' da nije tako nesto, ali iz opisa kapiram da ti daljinac ne radi uopste.

Cisto sumnjam da radio ima ikakve veze sa tim - mozda ti je otisao pojacavac u bazi antene ili neki losiji kontakt koaksijalnog kabla, problem sa tunerom i sl. Proveri i da li ti je antena dobro pricvrscena za krov, sa donje strane je nazubljena i tako pojacavac dobija masu. A tzv. "phantom" power, tj. +12V preko unutrasnje linije koaksijalnog kabla (koji provodi radio signal i napajanje za pojacavac).

Najpre da od silne sreće prijavim da dam juče, dakle posle ko zna koliko vremena, uspeo da rešim problem sa daljinskim!! I to kad sam već odustao: preko Bosch dijagnostike sam našao opciju dodavanja ključa za daljinsko. Ispratio proceduru i na kraju ima test - ma jok. Ni da bekne. I tako uradio tri puta. A usput skontao da auto prima signal ali ne aktivira centralno. I tako dok sam se se isparkiravao iz servisa, kolega kaže - Aj probaj dugme za zaključavanje u kabini. Probao -radi. Još par puta , sve ok. 

 Aj sad da probam ključem: jedva da se čuo relej, bukvalno kao da nema snage. Aj još par puta da "nadrukam struju  i , sunce ti -PRORADI!!! O kakve sreće!! Ne znam kako , ali eto. Popravilo se. A, vikend pre toga skidao sve oko antene da proverim da tu nešto ne zeza. Tu je sve na svom mestu.

Sto se tiče ostatka auta- ima radova ali ne tako hitnih. Juče sam rešio prednje kočnice : Febi diskovi + Delphi pločice - najzad da se rešim škripanja koje je ponekad ubijalo u pojam. 

Karter ulja zamenio još letos - zeznuo sam čep kartera kad sam ga stezao (volina). 

Zadnje amorte usput opet stavio nove. Izgleda im je to neka mana da ih brzo unište. I to silene amortizera. 

Uskoro veliki servis. Reatest TNG rešio ..

Hteo sam letos da je "udajem" ali supruga počela da radi malo dalje i zeznut joj prevoz. Tako da nastavlja i dalje da se" plavi " pred kapijom. 

 

IMG_20230916_152103_8.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...