Jump to content
FAS Goran
gile smederevo

Fiat Idea 1.4 16V 6 marce

Recommended Posts

...posle svih ovih, dosao je red na nesto, obično, bez uvrede za sve one koji već poseduju primerak iz naslova teme. Uglavnom, pošto su se malo sveli računi i kućni budžet oporavio od letnjih avantura, došao je red da se nadje nešto da se prezimi zima. 

 

IMG_20180422_195307.jpg.97160b50451729a809d8cf99bd907e22.jpgIMG-a10605f859e0045bb4f95721bcb5de54-V.jpg.b2c0fe4793ce41935f325d9b709316ba.jpg

20180729_191145.jpg.8e38c4de48fa5dc69dda34f473a9f71b.jpgIMG_20171202_122935.jpg.af8dd02d99bafd15dda4493d321b6d77.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ček bre, ja se raspisao, pa uvod, pa razrada....a ti bi preko reda. :lol: 

 

Nešto ne preveliko, ni premalo, ni previše zahtevno, a ipak da ima skoro sve...neki POLUFUUL :lol:, kako bi neki rekli. Idea, boginja iz Fiatove mitologije, zaštitnica racionalnih, porodičnih ljudi, muškaraca čija se žena neće libiti da je i sama provoza do pijace ili do mame i tate vikendom kad si ti na kampovanju, jer je Astra J:Po Bogu, Igore, pa kako ja da vozim toliki auto!?!!!. Ili zato što je u 147ici, momci ''čudno'' gledaju...

Evo, onda auta koji, prema  ženskom shvatanju auta, dolazi kao poručen za njih. Nije preveliki, nije ni mali da ne mogu da prevoze i gabaritniji teret, nije nizak i što je najbitnije, nije sulud u ubrzanju....dakle jedna zlatna sredina prema svim kriterijumima ženskog shvatanja auta. Čemu gledanje na Ideu kroz prizmu ''ženski auto'? Jednostavno, ubedjen sam da su konstruktori i dizajneri imali najpre na umu lepši pol kad je auto stvaran( Naglašeno još više na modelu Lancia Musa.) Pa, ipak, nije mali broj testoteronskih korisnika ovakvih auta, a medju njima i ja....uskoro. 

Ispunila je sve kriterijume pri kupovini i dosla je kao rezultat par iskustava od ranije: motor 1.4 od 95ks sam imao prlike da probam u Musi kad sam je doterao iz CH, i znam da je jako dobar agregat, a sa menjacem od 6 brzina-pravi spoj. Cesto koristim autoput, pa je ta 6-ta bila skoro obavezna pri trazenju. Veca je od Punta mk2 kog sam imao dugo vremena, a ipak nije prevelika za gradske uslove. Ima dosta mesta unutra, kliznu zadnju klupu, i gepek solidne velčine. 

 

Nije bila skupa zbog par nedostataka na karoseriji (plus je i grad malo dekorisao) i ima malo predjenih km-ni punih 71000km. Da ne lažem sebe ni druge, jurio sam Grande Punta 1.4 95ks, ali nikako se nije pojavljivao neki koji bi se uklapao u sve. Uvek je bilo da nešto fali-ili je sa preko 200000km, ili je motor 1.2 ili je sa troja vrata....ili je sve :shock: ...ali previše za moj budžet. 

Da priča ne ode u....širinu, evo malo slika ''od tamo'' i ''od ovamo''...sledi da je odšlepam u Amss da uslikaju taj retrovizor što sam dodao i da posle ide na registraciju. Avanture iz servisa, farbanja itd u narednim epizodama....

 

IMG_20180920_105453.jpgIMG_20180920_105459.jpgIMG_20180920_105512.jpgIMG_20180920_105524.jpg

IMG_20180920_105540.jpgIMG_20180920_105553.jpgIMG_20180920_105605.jpgIMG_20180920_105917.jpg

IMG_20180920_110035.jpgIMG_20180920_110731.jpgIMG-1b145bf848adca04c8f82c1c9938dbc3-V.jpgIMG-4f7bf0893f100c2279e3442640376b81-V.jpgIMG-1761d3e2ef849697a37bd40b6c8f803d-V.jpg

IMG-0098951ba96e698fea31ee463c71f7d9-V.jpgпреузимање (20).jpegпреузимање (21).jpegпреузимање (22).jpeg

преузимање (23).jpegпреузимање (24).jpegпреузимање (25).jpegпреузимање (26).jpeg

преузимање (27).jpegпреузимање (28).jpegпреузимање (29).jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, meni je jasno da si ti zeni nasao adekvatan auto, ali sta ces ti sada??? :D

Meni bi prva stvar bila - nabavka sus-pleha...ovo ovako kad vidim...
 

On 9/20/2018 at 5:41 PM, gile smederevo said:

 

преузимање (26).jpeg

 

...jeza me neka prodje :mellow:

 

Kako god, dobar auto, zanimljiv, zelim ti da se (malo) duze zadrzi kod tebe...zene tj B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta ću ja sada? Čekam da se malo slegne prašina, pa neki projekat za decembar, jaGuar, februar....nešto turbo nešto benzinac ;)

A šuspleh, možda te i poslušam...ne znam ni da l ima za benzince? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da bi imalo smisla traziti -to- sa 1.9 verzija...
Takva je situacija na Grandeu npr...benzin nema, 1.3mjet nema, 1.9 ima...

***ogradjujem se za benzin verzije, mozda 1.4 imaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, gile smederevo said:

A šuspleh, možda te i poslušam...ne znam ni da l ima za benzince?

Vrlo verovatno i da nema, proveri sta kaze ePer. Ja uzeh kosacicu bez suspleha, sa mislju sredjivacu to lako usput uz servise, bitno mi je da je auto OK... Sto kaze Milutin, nesto mi sve bilo neobicno kada gledam masinu odozgo. Da proverim u ePer sta kaze po serijskom broju dela, mozda pase i sa nekog dizela, kad - prc...

Stavka suspleha precrtana i ne postoji za MultiAir, naravno provereno po mom VIN. Konsultovah se i sa nasim Goranom na velikom servisu, takodje mi covek rece da on tu ne bi nista modifikovao u odnosu na ono sto je fabrika projektovala.

Prilicno mi je i logicno - koliko god da stvarno stiti, toliko se i benzinac vise greje, tako da mi prica prilicno pije vodu. Bilo mi je neobicno u pocetku da maltene ne mozes da namestis drzac haube ili izmeris nivo ulja cak i pola sata posle neke duze voznje koliko je sve vrelo. Tako da sam ostavio fabrikana setup :) .

Sa srecom, da te lepo sluzi, do kupovine neke turbo azdahe po tvom ukusu ;) .

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, marko.jovanovic said:

Moje saučešće :(

Fuck off, Dragorade. :P Znam za tvoju kost u grlu zbog tvog nezadovoljstva tvojom Ideom, al "nemo mi rušiš Sneška" ;)

@Ivan sa dosta toga se slažem oko šuspleha. Verovatno kad bi bila neka varijanta sa pola šuspleha, bilo bi ok. Čisto da tih prvih 25cm nisu tako izloženi, al opet sve jedan benzinac što sam imao, nije bilo šuspleha..

I hvala na lepim željama. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

odlicna midea,lepo izgleda,a sigurno znaci ta 6ta,al mislim da bi te Marko odrao sa njegovom speedmideom od 80 PS

koje je godiste,jel 2007mo il 8mo i koliko si je platio ako se sme znati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odro bi ga, al za malo. 

Elem, šalu na stranu, čestitam za makinu. 

Ja sam imao šus pleh, tj plastiku, kupio preko oglasa, divča neka ala Sikux, cena tipa 3000 din. Svaki put su me psovali u servisu zbog toga, na kraju sam ga bacio, zato što se iskrivio, pa je dobio trbuh pozadi, i kačio je ivičnjake kada idem u rikverc. 

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 minutes ago, silenci said:

odlicna midea,lepo izgleda,a sigurno znaci ta 6ta,al mislim da bi te Marko odrao sa njegovom speedmideom od 80 PS

koje je godiste,jel 2007mo il 8mo i koliko si je platio ako se sme znati

Pa, možemo da organizujemo drag race naših frizidera :P

2007 je godište. I po eperu i po svemu. Dakle, amss neće moći da je omatori. 

Inače je kupljena od http://baerfuss.ch/

gde ju je dovezao izvesni ćalac Luigi '56 god, čija je bila svih ovih 70hilj i kusur kilometara. Plaćena je 1500chf, nije tajna. S obzirom na oštećenja koja ima... cena je mogla i još dole,ali ima malo km, pa je to bilo to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo sam riljao po forumima oko ugradnje tempomata i skontao da modeli sa ESPom, imaju već pripremu za ručicu i ostavljen kabl da se utakne u ručicu...ali avaj, moja nema taj kabl....:(:cry:. Trebalo bi onda vući žice sa raznih strana i pinovi i svašta nešto.Izvodljivo je,ali treba umeti....inače ručica je ista i sa Muse, Y, Crome i Ducata. 

 

s-l400 (1).jpgs-l400.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa da ista je i na kromi,a ja sam morao citavu instalaciju da vucem,sve od bord kompijutera,a bas je jeftina,eto iako ima sitna ostecenja,koja se za male pare srede,a sto rece ti neke imaju a neke nemaju pripremu za rucicu tempomata,a sjajna je kilometraza,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka je sa srecom auto! Kakav zenski auto,a reklamira ga Dzordz Kluni?! Salu na stranu.Ja sam sa mojom Idejom prezadovoljan! Doduse 1.3mjtd pa uz to na taksiju u Bg.u.Jos par putovanja sa njom i nikada ni najmanji problem.Redovni mali servisi,jedan set kvacila,jedna zamena prednjih viljuski,veliki servis,diskovi,plocice i to je manje vise to za 2.5 godine kod mene.Ja prezadovoljan,a nadam se da ces i ti biti.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 20.9.2018. at 5:41 PM, gile smederevo said:

Evo, onda auta koji, prema  ženskom shvatanju auta, dolazi kao poručen za njih. Nije preveliki, nije ni mali da ne mogu da prevoze i gabaritniji teret, nije nizak i što je najbitnije, nije sulud u ubrzanju....dakle jedna zlatna sredina prema svim kriterijumima ženskog shvatanja auta.

Znaci li to da @marko.jovanovic i @silenci treba da menjaju pol?  :lol: 

Kako si slatko sklepao tekst verujem da su se raznezili.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Axic said:

Znaci li to da @marko.jovanovic i @silenci treba da menjaju pol?  :lol: 

Kako si slatko sklepao tekst verujem da su se raznezili.

Kad nam premijerka onako izgleda, sto mi muski ne mozamo da vozimo Ideu/Musu...Capisci? ;)

@silenci Ti ne znas za ''Odu 14ici''? 

Ja ne mogu da je nadjem...jer sam je odavno napisao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...