Jump to content
FAS Goran
dj90

Princip rada digitalnog tahografa

Recommended Posts

Jel može neko da mi nađe nešto o tome

ovo što sam ja našao nije zadovoljavajuće, meni bi trebao opis  šta ima od hardvera, softvera, elektronike i na koji to način funkcioniše, presek iznutra itd

ovo što sam ja nalazio je nedovoljno i kratko opisano, skoro kao uputstva za korišćenje

Share this post


Link to post
Share on other sites

@siera @MS PK

 

Ima na FLCS serveru okačen ''Pravilnik o podeli motornih i priključnih vozila...'', ali tu tek ima samo osnovno:

Quote

Digitalni tahograf je uređaj za beleženje brzine i pređenog puta, u drumskom transportu, kao i vremena rada i odmora pomoću kojeg se zapisuju podaci u radnu memoriju i memorijsku karticu, a koji omogućava čuvanje podataka za period od 365 dana;

https://www.fiat-lancia.org.rs/Korisno/PravilnikOpodeliMotornihVozila.pdf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino da svratis do nekog taho servisa pa da ti kazu. Mi ne znamo sta ima od hardvera i softvera. Znamo samo da je velika tuzibaba :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dj90

 

Pa prilično soficitaran uredjaj, napravljen da tužaka za svaki minut preko a kazne u nebesima. Softver koji je napravljen da za.ebava čoveka do besvesti računa i preračunava samo njemu znanom metodom :) 

Malo šale inače skoro da je tako.

 

Softver je napravljen tako da bukvalno računa svako vreme svaki minut u nekoliko opsega rada vozača znači vožnja, pauza, pripravnost i rad oko vozila. sve ovo radi i za drugog vozača. Sve zabeležene podatke čuva u svojoj memoriji i kartici vozača za 28 zadnjih kalendarskih dana a u tahografu godinu dana. Tu je još opcija "pametna minuta" koja izaziva masu komentara i tumačenja medju populacijom šofera i kontrolnih organa. Od hardvera tu je štampač koji to sve odštampa neke podatke numerički neke može kao grafikon recimo brzinu.

Od hardvera tu je masa senzora koji beleže eventulno kretanje kroz impulse i oni dolaze sa senzora na menjaču ABS sistemu a od 2019 će biti beležene i GPS kordinate. Dobiti negde šemu takvog tahografa je teško pretpostavljam zbog eventualnih malverzacija kojih ima a ne mogu se uraditi bez šema itd itd

 

Sve skupa .ebo ga ko ga izmislio :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...