Jump to content
FAS Goran
PremieRacing

A3 1.8T 132kw A/T

Recommended Posts

On 9.11.2018. at 1:50 PM, PremieRacing said:

Koji sam k kupovao felne 15' i nove ziNske gume  :X

 

Bogu hvala što jesam, i Svetom Nikoli zaštitniku putnika (i vozača)  :innocent:

 

IMG_20181117_140208.jpg

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5.10.2018. at 8:20 AM, PremieRacing said:

update: dva mala što bi englezi rekli hickup-a, a po naški - zajeba  :X

 

Distanceri koje sam stavio, iako ih već godinama vozim na drugim automobilima bez problema, ovde mi iz nekog razloga prave problem... / ...ubi podrhtavanje volana samo i jedino na gasu. Čim pustim gas, sve se smiri. Moram za vikend da rešavam. Nadam se da neki točak nije dobro 'nalegao' pošto su prednji baš, baš pasent.

...

... to be continued

 

Tada sam skinuo distancere i nisam imao nikakav problem više. Sada kad sam montirao zimske točkove, stavim iste distance sa istim šrafovima i nikakav problem.  :huh: 

Izlazio puno puta na autoput i 0-200 nema podrhtavanja ni u tragovima. Čudan problem sam imao, rešio se sam od sebe. Idemo dalje  :horse:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih da budem bezobrazan prema gospodji ali mozda ne bi trebao aute da menjas :D Uslovi za buduce gospodje bi trebali da budu imaju asfaltiranu ulicu, mogu da voze rucni menjac :D

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sebi našao, a ti za svoju nabavku propisuj uslove   B)

 

 

 

On 22.10.2018. at 3:38 PM, DraganUS said:

Siromasna smesa na plinu. Odes da ti podese.

Bio kod dvojice... Po njihovim dijagnostikama i alatljikama - sve je OK.

Jedan mi savetuje da zamenimo dizne samo zato što su stare (iako sve radi super) i kaže da će to da reši problem čekendžinera...

 

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta ti tacno pali, sondu ili nesto drugo? Kod sestre je palio sondu, stavili varalicu i resili problem kad posle par meseci ono poceo da zvoni katalizator, raspao se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za praznike smo se baš puno navozali i ležaj koji se letos tek-tek čuo se dobrano razbrujao...

 

Zakazani termin jedva dočekan, odvezem auto, jave da je ležaj sa glavčinom (skuplja varijanta), zamenjeno i kočiono crevo, pregled celog auta, dijagnostika, sve tip-top. Odem po auto, izgrde mi originalnu fabričku servisnu knjižicu popunjenu od 0km i ponude novu (svoju), odbijem, platim, izađem iz servisa i na prvom bulevaru primetim da se čuje pogađate šta? - ležaj  :X

 

Odmah javim i sad je "to be continued..."

 

Šta i kako bi vi? Zamenjeni ležaj želi da verujem da nije bio dobar ali očigledno se nije taj čuo pošto je brujanje identično kao pre nego sam otišao na dijagnostikovanje kvara i popravku. Nisam ja rekao "taj menjajte" već su sami dijagnostikovali i uradili. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda taj lezaj koji su zamenili stvano nije valjao. Mozda novi ne valja, felerican.

 

Mozda lezaj koji su zamenili nije valjao, novi valja, ali zvuk koji se cuo nije od lezaja, vec od neceg drugog sto tek treba da se otkloni.

To bi negde bila "najbolja" resenja.

 

Ja sam skloniji da odmah pomislim najgore, jer su ljudi olos u 90% slucajeva.

Sto se resenja tice. Ako je greska, ili nije namerno.... mozda moze da se resi kulturno i pristojno.

U takvom sam maniru vaspitan.

Iskustvo me naucilo da to nije slucaj i da sa vrata startujem djonom, "ko je ovde sef" i onda se njemu nacestitam Nove godine, da cuje ceo objekat.

Skoro pa pravilo kod nas je, ako je fin i kulturan - taj moze da ceka da ga vozamo. Problemi se prvo resavaju najvecem idiotu - daj da ovog skinemo s grbace!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda ga nisu podmazali ili ako je zatvorenog tipa, mozda je fabricka greska pa nije podmazan, znam za dva takva slucaja. U svakom slucaju ako je resavanje problema njima ostavljeno, onda oni treba da ga rese, problem je jedino sto se treba dobro upoznati sa svim zamenjenim delovima da ne bi bilo da je menjano i sto ne treba.

 

Moje iskustvo je da ako krenes kulturno, mnogi ce ti i kulturno resiti problem, ali ako bilo u kom trenutku krene vrdanje samo sef i inspekcija, nije lose upoznati se zakonom i poneti crno na belo na papiru par clanova zakona, obicno se problem resava u roku od par minuta.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, PremieRacing said:

Za praznike smo se baš puno navozali i ležaj koji se letos tek-tek čuo se dobrano razbrujao...

 

Zakazani termin jedva dočekan, odvezem auto, jave da je ležaj sa glavčinom (skuplja varijanta), zamenjeno i kočiono crevo, pregled celog auta, dijagnostika, sve tip-top. Odem po auto, izgrde mi originalnu fabričku servisnu knjižicu popunjenu od 0km i ponude novu (svoju), odbijem, platim, izađem iz servisa i na prvom bulevaru primetim da se čuje pogađate šta? - ležaj  :X

 

Odmah javim i sad je "to be continued..."

 

Šta i kako bi vi? Zamenjeni ležaj želi da verujem da nije bio dobar ali očigledno se nije taj čuo pošto je brujanje identično kao pre nego sam otišao na dijagnostikovanje kvara i popravku. Nisam ja rekao "taj menjajte" već su sami dijagnostikovali i uradili. 

Ne znam ko ti je to radio ali imao sam identicnu sitiaciju sa GP pre dve godine. Na kraju su oba lezaja promenjena, jbg, ubedjivali me da je taj prvi koji su zamenili sigurno bio los, a aj se ti sad smaraj i isteruj da ti vrate stari pa da zamene samo ovaj drugi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sredženo, prednji desni... Jeftiniji nego zadnji. 

Navodno nisu mogli prvi put da ga 'čuju' pošto kod automatika mora da se raskače poluosovine da se proveri ležaj.  Jbg zamenjeno sve što ne valja, nešto nije valjalo manje, nešto više i tako... 

 

Gazi sneg k'o tenk, greje k'o furuna, idemo dalje Ne znam dokle  :thumbup:

IMG_20190111_110627.jpg

IMG_20190111_110605.jpg

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oprao sam auto, onako bas detaljno, i dobio novi elan da ga sredjujem  :wub:  Bas ga volim  :D

 

Btw, da napomenem da me je beogradski spider service drknuo iz Bircaninove dok sam bio na nekom savetovanju... Odem ja po auto a oni prokletnici nece da mi ga vrate  :blink: Kazu mi "auto nije tvoj". Jok nego tvoj je majku ti kapitalisticku  :rant:

 

I onda je rodjena supruga morala da pravi ovlascenje i da ide kod notara da overava pa da skenira i salje na mail parking servisa dok sam ja cekicao ispred jbn kanc...

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...