Jump to content
FAS Goran
PremieRacing

A3 1.8T 132kw A/T

Recommended Posts

Ja bi voleo da ovaj moj ima multitronic, ali nema... Klasican automatski menjac, hidroblok, solenoidi i pritisak ulja. Bar je 5 stepeni  :lol:  Kako je ovaj A3 auto iz '90ih, mogao je lako da ima i 4-stepeni menjac. Ali su se tada trudili da naprave nesto super, hiper, mega-giga moderno pa je za to vreme morao da ima sve naj-naj. Hvala im  :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I bi Hemel za vikend... Trljanje u više rundi. Bogu hvala pa sam još ranije kupio ove majice za auto sedišta inače bi bio masan od glave do kolena  :X

 

IMG_20181001_114123.jpgIMG_20181001_114125.jpg

 

Zadnju klupu sam tretirao kornjačom za kožu,  ispala je odlično i brzo je upotrebljiva:

 

IMG_20181001_114133.jpg

 

za razliku od prednjih sedišta koja čekam da 'upiju' kremu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

update: dva mala što bi englezi rekli hickup-a, a po naški - zajeba  :X

 

Distanceri koje sam stavio, iako ih već godinama vozim na drugim automobilima bez problema, ovde mi iz nekog razloga prave problem. Sinoć sam imao akciju da 'odletim' do hrvatske granice i nazad i sve vreme me ubi podrhtavanje volana samo i jedino na gasu. Čim pustim gas, sve se smiri. Moram za vikend da rešavam. Nadam se da neki točak nije dobro 'nalegao' pošto su prednji baš, baš pasent.

 

A drugi zajeb je moja greška. Kupio sam fabrički radio, preuzeo, platio, vozao ga tako danima dok nisam došao na red kod električara za montažu (da sve lepo poveže - radio, fabrički vufer koji je trenutno raskačen, i da sredi dnevna svetla) i onda tek vidimo da radio jeste za A3 8L ali za neki ph.1 a moj je facelift ph.2   :wallbash:  Nisam ni znao, niti vidim neke razlike sad kad gledam slike po net-u. Još dumam dal' da kupujem drugi ili da ovaj nekako budžim. Kažu da neka radnja u Temerinskoj ima sve moguće i nemoguće blende... to be continued

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se prvog problema tice, kazes na gasu podrhtava a kad oduzmes gas ne? Jel se to desava na odredjenom rasponu brzine, tipa izmedju 70 i 90 kmh?

Pitam zato sto se tako manifestuje problem sa poluosovinom. Ne kazem da ti je poluosovina u banani, nego je moguce da taj distancer taman toliko doda na masu da pravi problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidiš, extra napomena  :unworthy: ali mislim da nije to.

 

Dešava se od 100-110km/h pa nadalje. I pojačava se u krivinama dok se na pravcu smiruje. Def. mi izgleda kao da distanc nije lepo 'seo' na glavčinu ili nešto tako. Prvo ću da skinem prednje distance danas i da se provozam, mada znam da pre montaže nisam imao nikakve simptome 0 - 200.

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skinuo distance napred i sve je prestalo. Odmah OK, od 20 do 200 nista se ne desava. Ostali distanci nazad i malo, tek-tek, ih osetim na 100-120

 

Nisam pametan, zurio sam pa nisam gledao kako su bili nalegli, samo sam ih skinuo... U ponedeljak idem u na zamenu kocionog ulja i kontrolu zadnjih kocnica pa cu skinuti i zadnje distance, lepo ih proveriti i montirati na celicne sa zimskim gumama koje ionako ubrzo idu na auto. A za sledece leto alu 17' sa manjim et i bez distanca. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dal' bi vi i nazad stavili odlične kočione pločice (tipa Galfer, Ferrodo, EBC i slično) ili je za pozadi dovoljno i nešto prosečno što može da se nađe kod nas...? Milutine?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako si zahtevniji i oštriji vozač (a plus ti je auto i zujalica), onda u svakom slučaju nešto kvalitetnije. Jer kad pogledaš razliku u ceni na vremenski period koliko će ti trajati, ništa ti ta razlika neće značiti.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

2 hours ago, PremieRacing said:

 Milutine?

 

Bih :)

 

Pogotovo za takav auto, pa jos automatik...mislim da ti neki LPR ili Valeo ne bi mnogo potrajao. Isao bih ili na Galfer, Ferodo, eventualno ATE...ne bih petljao sa EBC za SAMO zadnje plocice (za prednje i ceo set bih), mislim da za zadnje lagano odes - kupis - montiras isti dan - dovidnjenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, PremieRacing said:

Biće ATE nvrvtn pošto to servis ima na stanju.

 

Nije bilo ništa! Ne treba, ima mesa za još oho-ho km...

 

Zamenjeno samo ulje u celom kočionom sistemu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se secas mog seta skinutog...plocice bile kao nove a diskove ste koristili dalje...

Pa kad sam stavio galfer...razlika nebo i zemlja.

Ne ubacujem ti rovca niti govorim da nesto radis...samo kazem... 'nako :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fala   <_<

 

Preuzeo sam auto posle posla i umesto da bude mnogo BOLjI osecaj sa novim uljem, meni se kocnica gubi i nekako je sundjerasta  :X

Lako je moguce da uzmem Galfer za sva 4 tocka ako se u narednih par dana ne sredi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Performanse" ulja se jedino ogledaju u tome koja odnosno kolika je tacka kljucanja. Nema tu neke velike razlike kad se promeni ulje (bilo kakvo za bilo kakvo).

To sto je tebi sada losiji osecaj "na kocnici" ja bih pre rekao da nije dobro izluftirano ili tako nesto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem kod A3 je da kada se radi zamena ulja u kocnica majstori znaju da sjebu membranu na kocnici to jest na polugi koja ide ide u servo. Stvar je u tome sto kraj poluge je suv, a retko kad se u voznji stisne do kraja i onda kad luftiraju kocnice pri pritiskanju do kraja suva poluga i gume znaju da sjebu membranu.

 

Isto mozda sto i Milutin kaze, mozda ima jos vazduha i sistemu i takva je kocnica.

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, Milutinac said:

"Performanse" ulja se jedino ogledaju u tome koja odnosno kolika je tacka kljucanja. Nema tu neke velike razlike kad se promeni ulje (bilo kakvo za bilo kakvo).

To sto je tebi sada losiji osecaj "na kocnici" ja bih pre rekao da nije dobro izluftirano ili tako nesto

 

Vrlo verovatno, tako se i ponaša. Mekan i sunđerast onako veći deo hoda papučice, a onda kad dođe 'na tvrdo' koči odlučno i odlično. Neočekivano dug hod ima sada...

 

5 hours ago, DraganUS said:

Problem kod A3 je da kada se radi zamena ulja u kocnica majstori znaju da sjebu membranu na kocnici to jest na polugi koja ide ide u servo. Stvar je u tome sto kraj poluge je suv, a retko kad se u voznji stisne do kraja i onda kad luftiraju kocnice pri pritiskanju do kraja suva poluga i gume znaju da sjebu membranu.

 

Jao, kasna informacija iz prve ruke  :X

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...