Jump to content
FAS Goran
PremieRacing

A3 1.8T 132kw A/T

Recommended Posts

Dugo se već mislim da predstavim auto ovde, ali te nemam odgovarajuće slike, te čekam Milutina da zove na kafu, te mesec nije u zenitu i tako... Samo neki izgovori bez razloga pošto svakako treba da otvorim temu zbog sebe i da ovde vodim evidenciju šta i kako. A ovako i pozivam i prozivam neke (dežurni :P) da takođe predstave svoje nove kočije. Da bude malo više crvenih i veselih na forumu  :wub:

 

Kako naslov kaže, u pitanju je gospodar prstenova A3 8L 2002 3VR 1.8T i A/T   

 

Prodao B klasu za keš, slučajno naleteo na odličan primerak u oglasima i vrlo brzo reagovao. Auto je iz uvoza, došao iz francuske pre 5-6god, ima servisnu knjižicu do nekog trenutka u istoriji a onda u Srbiji nastaje mrak. Ja nznm zašto je ljudima teško da vode evidenciju i da popunjavaju servisne knjižice kad ih već imaju, iako ne idu u ovlašćeni servis.

 

Sad može da bude *blabla* do besvesti, ali evo par slika za početak:

 

IMG_20180728_153634.jpgIMG_20180728_153533.jpgIMG_20180728_153643.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa ove citave tri slike izgleda sjajno (sem koze, al to je mozda do mene)... Boja mu je bas dobra, jel farban ili je bas bas dobro ocuvan? :)

Vozio sam 1.8 atmo u a4, ovaj turbo mi je oduvek bio zelja, uzecu ga jednom za svoju dusu, siguran sam

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/6/2018 at 2:36 PM, PremieRacing said:

te čekam Milutina da zove na kafu

 

Mislis... "da Milutin zove na kafu i ponese fotoaparat"? Moze :D

 

Ajde sutra prepodne ono prvo, a aparat neki drugi put...moze? :)

Video sam crvenog gospodara prstenjacina, dobar primerak i svakako zanimljiv automobil :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 hours ago, Milutinac said:

 

Ajde sutra prepodne ono prvo, a aparat neki drugi put...moze?

Vodogoreno  :thumbup:

 

On 9/6/2018 at 2:59 PM, rkoma1986 said:

Sa ove citave tri slike izgleda sjajno (sem koze, al to je mozda do mene)... Boja mu je bas dobra, jel farban ili je bas bas dobro ocuvan?

 

Kožu i ja nikako ne volim al' jbg, nisam nov kupovao pa da biram... Bar je ovaj enterijer u savršenom stanju pa mi lakše pada što je kožni. 

A farban, da jeste. U originalu iz fabrike je izašao u 'racing green' zelenoj boji. Pizdarija u kombinaciji sa bež enterijerom, ali je prethodni vlasnik ofarbao auto pre 4-5god i jako mi se sviđa crven :wub:

 

Kako sam odmah posle kupovine bio i kod našeg drugara detailer-a, evo još par slika koje imam u telefonu. 

 

IMG_20180816_183722.jpgIMG_20180816_183812.jpg

IMG_20180816_184144.jpgIMG_20180816_183958.jpg

IMG_20180816_184217.jpgIMG_20180816_154432.jpgIMG_20180816_154418.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lep auto nema sta, da sluzi kako treba.

Pretpostavljam da ima ugradjen TNG, rekao bih po slici gepeka gde se vidi da rez. tocak nije na svom mestu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 minutes ago, Milutinac said:

*British racing green :)

Da, hvala, tako je zovu i prepoznaju širom sveta a Audi je zove 'Avocado Green, pearl effect'. Vrvtn je bio super i takav ali meni je ova 'crvena na radost' još lepša  :wub:

 

Colour.JPG

 

 

1 hour ago, Ivan BG said:

Pretpostavljam da ima ugradjen TNG, rekao bih po slici gepeka gde se vidi da rez. tocak nije na svom mestu.

 

Ima. Nije da sam hteo i tražio tng ali takav je došao... I onda sam samo jednom uporedio cenu koštanja puta koji mi je jako poznat sa prethodnim automobilima, i prijatno se iznenadio. Malo više nego duplo jeftinije   :blink:

 

Hvala mu. Dobiće taj tng sistem kvalitetno održavanje zauzvrat.

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ga, luuuuuud...!

Dugo je i trebalo, skoro 18h od postavljanja teme da pitaš za budženje  :lol:

 

Neću, gde ćeš više od 180 umornih konja na tng i matori, klasičan automatski menjač. I ovako se bojim da će nešto da se raspadne s' obzirom na godine...

 

 

p.s. nego, de-der da ti izbaciš taj moj auto iz tvoje garaže  :P

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, PremieRacing said:
Evo ga, luuuuuud...!
Dugo je i trebalo, skoro 18h od postavljanja teme da pitaš za budženje  dark_lol.gif
 
Neću, gde ćeš više od 180 umornih konja na tng i matori, klasičan automatski menjač. I ovako se bojim da će nešto da se raspadne s' obzirom na godine...
 
 
p.s. nego, de-der da ti izbaciš taj moj auto iz tvoje garaže  

Ali ali eBay, ima svasta za taj motor a i menjac
Evo slika je ? barem narednih 20 dana dok se ne vratim sa odmora, kuva se nesto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oznaka motora je AUQ ako ne grešim.

 

Registrovan, dobio -II tablice  B)

 

Još koja fotkica pa da idem na zamenu termostata... Tek po hladnijem vremenu na otvorenom putu sam primetio da ne diže temp. do radne. 

 

IMG_20180816_184204.jpgIMG_20180816_175824_HHT.jpgIMG_20180816_183627.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato što je auq mator, nema opciju na dijagnostici da pali farove pri startovanju vozila pa da danas idem kod električara da mi to ubudži... Nervira me stalno drkanje onog prekidača koji je jedini izlizani deo u enterijeru. Moraću i njega da zamenim  <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesantan auto skroz :) Iznenadices se cenom termostata koji je 600 ili 900 din od nekog kvalitetnog proizvodjaca :D Imao sam na mesec dana ovaj model A3, za po gradu odlican auto, jos je tvoj aut odlicna kombinacija. Kako si zadovoljan menjacem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa menjač je priča za sebe... Uradio sam servis sa zamenom što je više moguće ulja, onako 'flush' kako treba a ne samo 2-3l i ponaša se odlično za njegovu generaciju. Ujedno je i kompletan test i dijagnostika urađena gde nije pokazao nikakavu grešku. Ali kako sam pre njega vozio novije i bolje menjače, ovaj mi je malo spor i glup  :D  CVT je mama.

Generalno je dobar menjač za svoje godine i kilometražu i glatko šalta. Hoće samo u četvrtoj ponekad da 'štucne' i to samo kad je na vrh gasa pa kao da nije siguran šta želiš od njega. Kad se solidno ubrzava, sa pola ili sa punim gasom, radi super.

IMG_20180807_131611.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/19/2018 at 11:43 AM, PremieRacing said:
CVT je mama.

Kako mislis CVT je mama, meni je to jedan od naajsporijih menjaca koje sam pokusao da vozim, das gas, prodj3 n3ko vreme pa presalta, zaboravim i da sam krenuo u preticanje
 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema kod njega šaltanja, CVT ubrzava konstantno.  A u manuelnom modu menja 'pre set' brzine brže od DCT

 

No, to bi bila neverending rasprava pa bolje da batalimo... Pisao sam već, meni lično se cvt sviđa iako ga većina prezire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...