Jump to content
FAS Goran
dj90

Poništavanje ovlašćenja

Recommended Posts

Prošle god sam kupio auto od čoveka i imam oovlašćenje overeno kod notara- nije vršen prenos na mene, sada ću verovatno da mu ga prodam

šta je potrebno da se poništi to ovlašćenje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok hvala, mislio sam da mora nešto zvanično

 

još jedno pitanje

pošto hoće da mi plati iz delova, jedan deo odmah a drugi do decembra jel se važi ako sami napišemo na papiru "ugovor" i potpišemo

tako smo radili i kad sam ja od njega kupio ali otkud znam da on neće da ispali, kao kaže da se pokvarilo  nešto pa neće da mi isplati sve

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako postoji takva sumnja bolje i ne dogovarati ništa 

Edited by bglion

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam pravnik, ali idemo logikom, mada to u pravu ne pije vode mnogo, ako je on tebi dao ovlascenje nad vozilom, prelaskom vozila u njegov posed kod notara bi trebali ponistiti to ovlastenje.

Ako je on bio covek pa istrpeo rizik dajuci tebi na rate, budi i ti .

To sto vi napisete ne vazi pravno, dok se ne overi, ali moze da pomogne.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ostaje ipak auto kod mene na kraju

sad jedino što mi je nelogično je kad bih preneo auto na svoje ime krenuo bi otpočetka što se premijskog stepena tiče

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam upucen kakva je trenutno situacija kod tebe.

Ali premijski stepen sa stare polise moze da se prenese. Potreban je overen kupoprodajni ugovor za prethodno vozilo i kopija stare polisa osiguranja. Pisao sam ovde detaljno svoje iskustvo:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može, ali ona ne zna, ili laže jer od skuplje polise veću sumu novca uzima Agencija.

 

Agencija dobija od Osiguravajuće kuće određeni popust (zavisno od toga koliko polisa prodaju svake godine, tj. koja im je vrednost svih izdatih polisa), i nije im isto npr. 18% od 18.000, ili 18% od 16.000 dinara. Ta razlika od 3 evra po polisi (razlika u zaradi Agencije)...puta npr. 3 hiljade polisa koje ta Agencija uradi svake godine (a to bi značilo obrađenih samo desetak automobila svakog radnog dana u godini), eto njima 10.000 evra godišnje više novca u kasi nego da su tebi preneli premijski stepen sa stare polise. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

znači jedino da ja registrujem bez agencije

a ako promenim polisu, tipa sad sam generali a pređem negde drugde jel i onda mora iz početka ili se može nastaviti

Share this post


Link to post
Share on other sites
Quote

Osnovni problem je u tome što će vam u mnogim agencijama za registraciju vozila reći da bonus, odnosno premijski stepen koji ste imali kod prethodnog automobila, ne može da se prenese na vaš novi automobil, već da ponovo krećete od „početnog“ 4. premijskog stepena.

 

Zato ne započinjite proceduru registracije sve dok se ne uverite da možete da zadržite svoj premijski stepen. Objasnite radniku u agenciji da bonus/premijski stepen mogu da se prenesu, ali da zbog toga moraju da kontaktiraju osiguravajuću kuću čije polise osiguranja prodaju. Ukoliko vam i dalje tvrde da je to nemoguće, obratite se nekoj drugoj agenciji za registraciju ili jednostavno idite direktno u neku od poslovnica osiguravajuće kuće.
U svakom slučaju:

  •     Automobil koji ste prodali mora da bude odjavljen ili prenet na novog vlasnika, odnosno njegova saobraćajna dozvola na vaše ime mora da bude poništena. Zapišite datum kada je poništena.
  •     Ponesite staru saobraćajnu dozvolu, tj. onu od automobila koji ste prodali.
  •     Ponesite original ili kopiju polise osiguranja automobila koji ste prodali
  •     Ponesite kupoprodajni ugovor
     

Znaci ako ste prodali auto i kupac ga preveo na sebe, a vi kupljeni auto reg, preveli na sebe, mozete da prenesete i bonus.

 

Klik ovde:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/38586-registracija-i-prevod-ugovori-osiguranje-kasko/&do=findComment&comment=1453172

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, dj90 said:

ta žena radi za Agenciju :)

Logicno :) . Uglavnom svi cute kao zaliveni posto masa ljudi to i ne zna, a para samo kapa, sto kaze Nesa.

Em te rebnu vise trenutno, em tri godine imas da giljas do 1. premijskog razreda. Ne daj Boze neke stete, sa zadovoljstvom te skotrljaju jos par razreda nize (malus), sa znatno vecim premijama osiguranja, nego da si u nekom visem premijskom razredu. Zato su se savesne vozace "pretrgli" sa citavih maksimalnih 15% popusta. Samo se treba malo raspitati za svoja prava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...