Jump to content
FAS Goran
DraganUS

Fiat Nuova Croma - gde je pojačalo?

Recommended Posts

@DraganUS

 

Ne znam mora li da bude posebno, ili može da bude ustvari integrisano u fabrički radio?

Pitam jer ne mogu ni ja da ga pronađem kao zasebnu celinu:

 

Screenshot_35.jpg

Screenshot_38.jpgScreenshot_39.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nosio sam navigaciju na testiranje. Sve radi kako treba na stolu. Testirana 4 dana bez gasenja.

U kolima kad se stavi nema tona, a nekad ga ima 2 sek pa nema 2 sek.

Negde stoji pojacalo jer su mi rekli da.imaju rezervno da dodjem u ponedeljak da probamo, a u subotu treba da palim na pun.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram sad novu temu, imam pitanje, dal je netko stavio neki drugi radio, ja  imam navi ali onaj prvi i malo je zastario, npr nema bluetooth. Bas ovih dana naletio sam na neki oglas fiat crome i vidim neki drugi radio sa velikim displayem znaci ocito se moze. Pa ako je netko to vec radio zanima kako se gleda velicina, jel ima neka mjera ili sta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo trazis 2 DIN (double DIN) uredjaj. Imas tipske za konkretan model auta ili univerzalne pa se uzima dodatna maska oko uredjaja.

Ako juris neku multimediju sa navigacijom, od operativnih ti je trenutno aktuelan Android. Do nedavno je to bio Win CE, kojih jos uvek ima u prodaji i nesto su jeftiniji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok hvala.

 

Evo malo sam proguglao i nasao cuda, bas se odlicni radio da stavit, ozbiljno budem ovo proucio. Ovo ljeto sam kupio onaj fm transmiter da prebacujem muziku sa moba na cromin radio jer cd mi jedva ocitava ali sumi jako, aux nema a ni bluetooth ili karticu da prima barem.

Edited by ediedi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj microlink je koliko vidim potreban dok spajas neki aftermarket radio u cromu, tako da u biti sve radi kao i na originalnom, npr komande na volanu ali je skup jako. Nasao sam bas za cromu namijenjen radio samo moderniji i sve ima, dosta je skup oko 400 eura ali to je to, i komande funkcioniraju. Najeftinija varijanta je naci neki radio koji mozda nije u potpunosti kompatibilan ali da je prihvatljivo, npr nemas glasovne komande koje i onako ne koristim ali imas sve ostalo, za 200 eura ima i sa kamerom koja bi se montirala negdje iza pretpostavljam ispod branika pa imas i kameru za parking, meni je bitna navigacija i mogucnost slusanja muzike sa youtube-a, ne treba mi nikakav mp3 i ostali mediji, klikcem po netu i slusam sta god mi padne na pamet. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.carnaviplayer.com/fiat-c-69_210

 

Na prvom linku su ti aftermarket, treci je za cromu malo siromasno izgleda ali cist ok, navi mape odlicno izgledaju.

 

https://www.njuskalo.hr/auto-mp3-cd-dvd/auto-radio-2-din-aux-mp3-usb-sd-kartica-bluetooth-parking-kamera-oglas-19859764

 

Na ovom drugom je primjer nekog radia kojeg bi mozda stavio, 1000 kuna oko 130 eura a ima i kameru.

 

Ja bi svakako maknuo ovaj originalni radio i nesto modernije ubacio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

https://www.aliexpress.com/store/product/Seicane-Double-Din-Car-Radio-Fascia-Stereo-Dash-CD-Frame-Panel-Trim-Installation-Refit-Kit-For/3189008_32866264028.html?spm=2114.search0204.3.1.7a8329b4KM0TcX&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_4_10065_10068_10059_10884_10887_10696_100031_10084_10083_10103_10618_10307_10820_10821_10301_10303,searchweb201603_60,ppcSwitch_2_ppcChannel&algo_expid=37cc3cf3-1d49-4976-9d9e-56f9954f54ec-0&algo_pvid=37cc3cf3-1d49-4976-9d9e-56f9954f54ec&priceBeautifyAB=0

Screenshot_2.jpg

 

Evo jos jedna korisna stvar, adapter da se moze staviti univerzalni radio, nasao sam sa tri univerzalne mjere, znaci taj jedan adapter ima u sebi tri moguce velicine te prakticki pokriva sve univerzalne playere, premda dosta je skup, ako netko nadje jeftinije kamo neka baci link ja nisam nasao.

 

 

Edited by neshaoct
dodao printscreen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...