Jump to content
FAS Goran
danijel55

Lancia Lybra 1.9 JTD - čuje se zupčasti kaiš?

Recommended Posts

Na nekim forumima ljudi pricaju da je normalna pojava,pa da posle taj zvuk nestane nakon 500-600km,kao dok sve legne.Iskreno nije mi ubedljiva ta prica.Ali recimo ako se bude prisutan zvuk ponovo nakon skidanja plastika i popustanja kaisa,onda cu probati da vozim makar 200-300km,pa ako se zvuk ne bude neutralisao, novi kais onda.

Edited by danijel55

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto odvezen kod majstora.Ali zbog toplote motora nije mogao odmah da se baci na posao.Elem veceras ili sutra ujutru cemo videti,sta,kako i zbog cega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kais olabavljen za pola mm od crte,zvuk jedva da se cuje.Inace majstor se cuo sa kolegom sto radi italijane,kazi imao je problema sa dayco setom.E sad hoce li mkzda fakiti sta sto je malo olabavljeno?Inace rekao je da za sve snosi odgovornost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nece, jos kad se ssm olabavi vremenom ima da prestane skeoz da se cuje
Pa ako se trti da snosi odgovornodt, vozi onda
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma najbolje da kupim coninental set zupcenja i zavrsim dilemu.

Ako Bog da u sredu leze kontinentalov set zupcenja i gotovo.Duboko razocarenje u bosch od mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U svim tim setovima su različiti proizvođači..Ni jedan ne proizvodi sve..Npr kod seta INA je kajiš ina a šplaner je litens made in canada..Kod Dayco je isto druga firma..Jedino da juriš da kupiš posebno..

Mislim da kod nas većina radnji prodaje samo set  ležaj španer i kajiš..

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/24/2018 at 7:04 PM, Martin said:

Prvi put čujem za ovo od majstora, da je kaiš pretegnut....

To sam i ja rekao... Ne kapiram uopste... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako.Bio sam kod par majstora,cak i u autogarantu.Da ne bi sad ovo bio roman u principu se prica svodi na ovo.Mozes pokusati sa drugim kaisem ,ali ako je taj bosch zaista original,ja to ne bih dirao.To su reci majstora.Tako sam razmisljao malo duze i sveo zakljucak.Ostaje bosch kais,ali ce mehanicar vratit kako to treba da bude tj na crtu fabricku.Nije mi problem da kupim conti kais,ali ne uzdajem se bas u kvalitet nasih delova.Inace u sredu se biti dotegnut zupcasti i zavrsavam to poglavlje.Elem auto posle servisa dosta mirniji,a tome doprinosi zamena gornjeg nosaca.E da zaboravih da kazem,nema vise onog zvuka kada se auto upali i alternator krene da puni pa pruzi otpor motoru,da se cuje onaj zvuk kao da nesto zagrebe o plastiku jako na 2-3sec.Sedla sigurno zna o cemu je rec.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam o cemu je rec... Kod mene se to i dalje cuje tako, bez obzira, bio uradjen servis ili ne... I ne samo kod mene, puno njih me isto to pitalo, isto se cuje i kod dosta njih. E sad sta je to, i zbog cega je tako, i da li moze da se resi necim ili ne, nemam pojma... Dokle god mi ne pravi nikakav problem na kolima, ne obracam paznju. 

Jesi ti bese sredjivao alternator skoro? Sad nesto oko servisa ti bese crkao? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesam.Prestao da puni.Zamenio lezajeve,remenicu i sad ne mogu da se setim imena jos jednog dela na njemu.Kad bi nabrojao rekao bih ti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rotor, stator, kolektor, prednji lezaj, zadnji lezaj, remenica, kuciste, regler...

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije.Cuje se ili zupcasti ili spaner zupcastog.Upalio je majstor auto bez pk kaisa i ista situacija.Uglavnom nigde ne kaci kais,a to da nazovem grebanje iz dana u dan sve se manje cuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda vozi kad bude naleglo kako treba prestaće..Samo nek ti majstor namesti španer propisno da ne bude labav..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to i ja kontam.U sredu ce da ga vrati na crtu.Necete mi verovati ali coveku je bilo krivo koliko i meni.Samo je ponavljao,sto tebi kais da se cuje kad ne stedi na delove ,ja reko ma pusti to sta ima veze,sta je tu je. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...