Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Konačno ispunjen jedan od davnašnjih snova. B)

 

Alfa Romeo GTV Cup Limitata No 092.

 

Serija je iz 2001, mada se moja vodi kao 2002. Inspiracija je trkački model GTV, a ukupno je proizvedeno 419 primeraka, 239 2.0 TS, a ostatak 3.0 V6...:wub: Moja, nažalost, nema busso ispod haube, ali šta da se radi. Nije baš moglo da se bira.

Imala je čudno putešestvije dok nije stigla do mene, stajala je godinu, možda i više, na oglasima. Čovek je uveče spustio cenu, ujutruo sam otišao da je kupim. Impulsivna reakcija. Prvi vlasnik kod nas je počeo sa sređivanjem, ja sam nastavio. Bilo je dosta ulaganja, a ima još. U planu je nabavka prednjeg spoilera koji je inače išao na ovaj auto, ali je njen smrskan u paramparčad. Generalno je u dobrom stanju, rekao bih da nema boljeg Cup-a u Srbiji... :lol:

 

Inače, vožnja je prava uživancija, baš kao i što sam očekivao, leži fenomenalno, ponašanje na putu sjajno. Primetio sam da po krivinama ni mnogo ozbiljniji automobili ne mogu lako da joj pariraju...

 

GTV2.jpgGTV1.jpg

GTV3.jpgGTV4.jpgGTV5.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dragon

 

Peđa Dragon? :) 

Doooobar GTV Cup, unutra izgleda baš očuvano...kad bi čovek mogao da ga ostavi po strani, vozi tek onako za uživanje koje pruža...pa za 10-20 godina ima da vredi i vredi... B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oooooo...pa nema te 100 godina. al' bukvalno :D 

Drago mi je da si baš ti uzeo ovaj Cup, znam koliko srce oduvek imaš za Alfe :thumbsup: 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam se ohladio od foruma, ne ovog, nego generalno. :P 

Edited by Dragon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast! Uzivanje je videti ovakav raritet, pa jos u ovakvom stanju na putu. Za mene licno jedan od automobila sa vanvremenskim dizajnom, za razliku od danasnjeg crossover pomodarsta i Copy/Paste modela.

A racionalna kupovina i entuzijasta bas i ne idu u istoj recenici, sigurno bi vecina zaljubljenika volela da s vremena na vreme provoza nesto ovako.

Cek' i ja da pitam - "Dragon" jos sa pocetaka rada, dok forum nije postojao kao samostalan nego je bio na CBC? Sivi 3v Stilo, dilema 15'' felne ili nesto vece, posle toga neke 147 Alfice :) ...?  

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, Semi said:

Super je GTV, svaka cast na makini, a i hrabrosti :)

I dobrodosao nazad!

 

Veca je hrabrost kupiti v6...:D

 

Hvala svima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...