Jump to content
FAS Goran
neshtry

Kojim ste bivšim autom bili najzadovoljniji?

Recommended Posts

Moja keva je vozila R4.

Prvog kupili 1974., R4L,pa 1977. R4TL Special,pa 1984. R4GTL i na kraju početkom devrdesetih R5 Campus...

R4 i terenac i dostavno vozilo i radno i paradno...

na njemu sam učio da vozim

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I moj cale je imao r4 :D ja sam bas klinac bio tad...
Izgubila zvezda utakmicu i on ga gurne u baru neku duboku i ostavi...
Nije ni kupovao auto posle, radio je kao vozac, valjda mu to bilo dovoljno voznje..

Share this post


Link to post
Share on other sites


Izvadiš iz bare,osušiš par sati,staviš drugi akumulator i cepaj muško
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih voleo da kazem da je to Stilo, ali nazalost tesko.

Ne zato sto je los model ili konkretni primerak, vec zato sto je kupljen 8 godina star i trebalo je ulagati, dok je Astra stigla prakticno nova.

 

A najvise mi je zao Juga, em sto je prodat za cenu vecere, em sto je stvarno svasta prosao i nikada nije stao na putu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joj šta sam ja radio na kevinom jugu...

Petkom stavljaj granu sa duplim karburatorom,nedeljom popodne skidaj...izduv od 120dB,sportske opruge i amortizeri,spušten ...85ks!

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Zan Batist:

kako nije satrulio do sada. Moj ćale je 1976g kupio nov R4 TL, a prodao ga je u dosta jadno stanju 1984g, kada ga je zamenila Lada 2105 1300 (sa kaišem). Za tih 8 godina farba je skroz propala, rezervoar za gorivo naravno istrulio, cela karoserija je bila umorna i loša. Nije puno ni prešao, možda 120.000km. Vožen je u Beogradu i po Srbiji, najviše južni banata, i naravno išlo se na more :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@marko.jovanovic, pa i jeste :) 2010 je ofarban, truo je bio pod na neka mjesta, zavaren. Popucao kit svuda, losa mu je limarija trenutno. motor solidan, 77k presao :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mom bila trula krila prednja, zadnja na spojevima polustranice i pod standardno ali je sve to bilo uradjeno i samo gas. Dok smo samo njega imali ja nisam znao sta je kineticki zglob, v.servis, stabilizator a da ne pricam o elektronici i ostalom :D Pukao nekad kajs alternatora, crkao alnaser par puta, par puta filter goriva i karburator ( 90-e jbg) , jednom amortizeri, set kvacila i to je to. Pukla i torzija ali je bio nenormalno tovaren stalno. Ja sam ga kao klinac jos i zapalio, glumio elektricara ali samo ablender bio izgoreo. Startovao sam ga koliko je mogao , hladnog, vruceg, kako god..i opet je imao dobar motor kad je bio prodat. Jedino cale na kvalitetnom ulju nije nikad stedeo
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MS PK, gotovo identicno iskustvo :) samo nije pucao kais ni torzije (a tovarili smo ga do vrha, skinuti sicevi). Cak prije 3 godine promjenim samo lamelu, ne citav set :rolleyes:.

Cesto cistim karburator, stelujem/mjenjam platine i da ne radim to sam nisam siguran da bi gotivio rendzera (stresno je vozit staro auto ako ne znas da radis oko njega..).

Inace trosi kao FAP (10l grad min.) i mislim da to, sto je na glasu kao mali potrosac, duguje nekim starim vremenima kad se u konkurenciji Lada, Moskvica, Tristaca istakao po ekonomicnosti.

U svakom slucaju velika legenda, sad mi sluzi za odlazak s familjom na plazu i izlete u prirodu..

 

IMG_5335.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi smo na 4GTL menjali potrošne delove,zadnje blatobrane,pod je krpljen jedno 2 puta(prvi put bez veze urađeno),ćale stavio kuku kad je bio u Novom Mestu nekom prilikom,pravu Renoovu...

A onda se zapucao u srnu i prevrnuo...Nisu mogli da isprave krov pa ga isekli i zavarili rol bar pa krov sa nekog starog sa otpada.I tako je radio do prodaje...Dobra stvar je što ima šasiju!

Onda ćale uzeo R5 Campus,totalizirao ga za 3 godine,pa smo 1993. uzeli juga 55 na inflaciju...

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa bre kolega Zan , sad ne znam tacne podatke ali koliko se secam nas je stvarno malo trosio, Gtl. Mozda je do toga sto ti cesto stelujes karburator i platine? :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oko 7l prosečno,max 8l...
Imao onog malecnog prcoljka od solexa,sa baš malim diznama

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

7, 8l prosjek, pa eto - to je to. Ja ga vozim samo kroz grad, znaci 10l.

Moj karburator je zenith 28 if, ne znam u cemu se razlikuju i koji je bolji. Dugo nije bio pouzdan (iglicasti ventil, prelivao..dihtunzi, falsh vazduh)

 

IMG_6540.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/18/2018 at 12:06 PM, rkoma1986 said:

Evo lepo teme koga zanima, nazalost nema slika, moram da uploadujem neku sa kompa, auto koji za koji sam se ubedljivo najvise vozao.

Sredio sam sve slike u temi. :) 

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/58475-audi-a4-18-tng/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji je motor u njemu? 845ccm?

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam davno imao tl 845 ccm.Nije trpeo puno saug pa je znao da prelije.A da ga očistiš sve je prosto bukvalno nema ništa unutra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gtl? Sto mu je auspuh sa strane?

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...